Author Topic: Gde nabaviti ricinusovo ulje ?  (Read 15898 times)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Gde nabaviti ricinusovo ulje ?
« on: July 13, 2011, 12:03:51 PM »
Osim po apotekama, da li ima neka firma u kojoj se moze kupiti ricinusovo ulje, jer po apotekama je preskupo. ?????????

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Gde nabaviti ricinusovo ulje ?
« Reply #1 on: July 13, 2011, 12:33:19 PM »
Sam sebi odgovaram:

da ne ispadne reklama, ali evo informacija, pa kome treba neka kupuje:

  TERMOHEMIJA, Beograd
Adresa:
ČARLI ČAPLINA 39
11000 Beograd
 Srbija
Telefon:
+381 11 3291507
Telefaks:
+381 11 2764973


Srecno  (<--) !!!

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Gde nabaviti ricinusovo ulje ?
« Reply #2 on: May 20, 2014, 11:00:05 PM »
Da ne bi otvarao novu temu ovde imaju svi podaci o firmi koju sam kontaktirao,naime pitao sam za ricinusovo ulje i oni su mi odgovorili da imaju ali kako su mi objasnili koristi se samo za spoljasnju upotrebu.Nemam pojma sta im to znaci pa evo da pitam da li je neko kupovao skoro kod njih,da li taj ricinus moze da se koristi za pravljenje goriva i sta mi treba da znamo o ricinusu kad kontaktiramo prodavca kako bi bili sigurni da kupujemo nesto sto bas nama treba?


Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Gde nabaviti ricinusovo ulje ?
« Reply #3 on: May 21, 2014, 01:20:24 AM »
 :big smile Nije za piće!...
....
... koristi se samo za spoljasnju upotrebu.Nemam pojma sta im to znaci pa evo da pitam da li je neko kupovao skoro kod njih,da li taj ricinus moze da se koristi za pravljenje goriva i sta mi treba da znamo o ricinusu kad kontaktiramo prodavca kako bi bili sigurni da kupujemo nesto sto bas nama treba?
Slobodno ga koristi. Za svaki slučaj, procediš ga kroz one "hula-hop" čarape... Najbolje kroz metalni mikrofilter !
#FFCC00

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Gde nabaviti ricinusovo ulje ?
« Reply #4 on: May 21, 2014, 03:28:10 AM »
Da ne bi otvarao novu temu ovde imaju svi podaci o firmi koju sam kontaktirao,naime pitao sam za ricinusovo ulje i oni su mi odgovorili da imaju ali kako su mi objasnili koristi se samo za spoljasnju upotrebu.Nemam pojma sta im to znaci pa evo da pitam da li je neko kupovao skoro kod njih,da li taj ricinus moze da se koristi za pravljenje goriva i sta mi treba da znamo o ricinusu kad kontaktiramo prodavca kako bi bili sigurni da kupujemo nesto sto bas nama treba?




To bukvalno znaci da nije namenjeno da se pije i na taj nacin olaksavas creva...  ::)

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Gde nabaviti ricinusovo ulje ?
« Reply #5 on: May 21, 2014, 07:50:10 AM »
Ok hvala,imam jednog prijatelja koji drzi privatno apoteku i pitao sam ga da mi nabavi ricinus.On nije siguran sta meni tacno treba jer naravno ja samo zna da mi treba za gorivo i nista vise.On zan za ricinuse koje sluze npr. za kozu,nokte tj.u kozmetici.Recite mi kako ja njemu tacno da objasnim sta mi treba.




« Last Edit: May 21, 2014, 07:52:10 AM by soprano »
Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Gde nabaviti ricinusovo ulje ?
« Reply #6 on: May 21, 2014, 08:13:05 AM »
Tražiš ricinusovo ulje, ako si spreman da platiš traži PA kvalitet, ako hoćes jefrinije da prođeš tražiš food grade kvalitet ili naj jeftinija opcija tehničkog kvaliteta.

Tvoje potrebe zadovolji će i ricinusovo ulje tehničkog kvaliteta što ti je i naj jeftinija opcija naravno ako može da nađe, ostale rafinacije su po pra procenata Ili promila hemijski čistije pa samim tim i par puta skuplje.
« Last Edit: May 21, 2014, 08:22:47 AM by nedbojsa »
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: Gde nabaviti ricinusovo ulje ?
« Reply #7 on: May 21, 2014, 10:13:45 PM »
.Recite mi kako ja njemu tacno da objasnim sta mi treba.

Kazi mu da imas zatvor  :_D  i on ce da ti da ricinus za oralnu upotrebu  :hehe  a to ti je najbolje za motore   :mhm ili mozda moze i taj za spoljasnju upotrebu  mmmm  jer ces ti modele da letis spolja  :sljus a ne unutra   :_D :_D :_D
Morao sam ....ovo je bilo jace od mene.  :_D
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Gde nabaviti ricinusovo ulje ?
« Reply #8 on: May 21, 2014, 10:23:29 PM »
 2a

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Gde nabaviti ricinusovo ulje ?
« Reply #9 on: May 22, 2014, 10:35:51 AM »
Motul mikro i rešen  problem. Koliko je skuplji, toliko je bolji. Džo voli, Džo pati- Džo će da plati.   :_D
ex pseudonijum: licider

Offline aerofly

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
    • facebook.com/modeling.serbia
Re: Gde nabaviti ricinusovo ulje ?
« Reply #10 on: May 22, 2014, 03:41:12 PM »
 :hehe habahaha

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Gde nabaviti ricinusovo ulje ?
« Reply #11 on: May 22, 2014, 10:06:49 PM »
Ako stavljamo samo Motul Mikro u metanol,u kom procentu onda to ide...?




Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Gde nabaviti ricinusovo ulje ?
« Reply #12 on: May 23, 2014, 08:04:54 AM »
Sve ispod 18% potencijalna je mogućnost oštećenja na motoru. Prednost tog ulja je i ta što ne "zapeče" motor kao ricinus, ali u svakom slučaju treba motor na kraju sezone isprati i podmazati.
ex pseudonijum: licider

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Gde nabaviti ricinusovo ulje ?
« Reply #13 on: May 23, 2014, 01:54:58 PM »
Quote
Ako stavljamo samo Motul Mikro u metanol,u kom procentu onda to ide...?
Odnos komponenti u SUS metil alkoholnom gorivu zavisi od vrste motora, namene i željenih performansi. Velika je razlika ako neko koristi za motor autića ili za 4T aero motor.
Sa velikim procentom ulja u gorivu smanjuje se energetska vrednost goriva, pa se za takmičenja koriste goriva sa mnogo manjim procentom ulja i naravno da to ne utiče dobro na vek trajanja motora, ali ko brine za motor kada je slava u pitanju.
Ricinusovo ulje ima drugačije karakteristike od sintetičkog i ponekad je dobro koristiti oba, kako to neki rade za dobijanje  goriva sa niskim procentom ulja.  Ricinusovo ulje veoma dobro podmazuje, ali je gust i više čađi motor.  Sintetičko ulje je ređe i ne smanjuje fluidnost goriva što je važno pri raspršivanju u karburatoru. Bolje podnosi više radne temperature motora.
Nitrometan se dodaje u gorivo da bi se povećala energetska vrednost goriva izgubljena sa dodavanjem ulja, a razlog je i povećavanje brzine sagorevanja, što je važno pri velikim obrtajima manjih motora, preko 20000 o/min

Evo primera za sve navedeno u vidu gotovih goriva, gde jedan EU proizvođaš pravi razne smese za razne tipove motora i namene, gde je naveden i tačan odnos komponenti u njima.

http://www.tornado-products.com/
« Last Edit: May 23, 2014, 03:37:07 PM by tibeteagle »

Offline smel

  • Newbie
  • *
  • Posts: 19
    • Nekad i sad
Re: Gde nabaviti ricinusovo ulje ?
« Reply #14 on: June 30, 2015, 04:00:19 PM »
Ja sam skoro nasao i kupio ricinusovo ulje u jednoj maloj prodavnici na Zarkovu u Bg-u, Trgovacka 8a. Moze i online.

http://cecinspajz.shopmania.biz/kupi/ricinusovo-ulje-1-litar-7

Sima M