Author Topic: branek  (Read 3034 times)

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
branek
« on: February 21, 2009, 07:51:44 PM »
Aha... propustio sam temu predstavljanja pa da se popravim...

dakle, moje ime je Branko, (ne zamerite što ne ostavljam prezime objasniću kasnije zašto) imam 31 godinu dok ovo kuckam, elektronikom se bavim od recimo 3. razreda osnovne škole (ne lažem majke mi.. tad sam kupio knjigu Svetislava Šilera "Radio tehnika i elektronika"), u Užicu sam završio osnovnu i srednju elektro, upisao ETF ali nikad završio, kao ni VETŠ na koju sma se kasnije prebacio.. ali se nadam da ću bar višu nekad završiti. Sada živim u BG, imam svoju firmu za programiranje i dizajn elektronike, i radim sa još jednim drugarom u još jednoj firmi koja se bavi još prefinjenijom elektronikom...

Za RC se zanimam od malena, još kad sam recimo '88 ili '89 nabasao na Conrad katalog iz '84 (još ga čuvam, crno beli težak ko đavo) i jedno vreme sam samo maštao, onda sam uspeo da dobijem nekoliko poklona malih gumi modela koje sam manje više uspešno sastavljao... zatim sam pokušao sa Aero klubom u Užicu, ali sam bio samo na jednom sastanku, jer ih više nije bilo posle toga... (da nisam maler, ako se forum raspadne...  :sljus) i potom sam (recimo '92, '93 ne sećam se tačno) otkrio, svraćajući do Radio kluba, Centar za Vazduhoplobno Modelarstvo i tu sam kupi Cirrus i nekog materijala...

Negde recimo '94 sam ne znam kako saznao da neko, čini mi se iz Sombora, prodaje neke modelarske motore, i naručio sam mali 1.5ccm dizel, bez gasa, smo igla... jedva sam ga upalio, (pošto sam jedva našao etar) i pošto je malo radio na stolu pokušao sam da ga stavim na Cirrus... završilo se neslavno i po cirus i po motor.. poletelo je i letelo ali ne baš dobro prizemljenje... posle toga sam imao nekoliko baš dobrih modela automobila ali ništa više...

Evo sada se vraćam, polako... mislio sam prvo da kupim neki RTF Heli.. sa sve stanicom ali onda sam odlučio da idem postepeno... Želja mi je helikoper i onda neka naša elektronika koju razvijamo na njemu da isprobam... do tada ću polako sa avionima ...
Takođe, želja mi je da koristim svoj regulator brzine, pošto smo već u firmi radili neku kontrolu brushless motora, pa da to probamo da iskoristimo na neki drugi način... Neki dalji plan je da napravim jednu malu seriju BL kotrola koje bih možda i prodao kao i ako taj test uspe na heliju da tu elektroniku možda probamo da komercijalizujemo... ali to su sve dugoročni planovi...

eto toliko o meni, prezime nisam stavio da neki naš klijent ne bi u pretaživaču ukucao i onda me našao da sam ovde postavio komentar a ja u izveštaju pišem da radim... kapiš... :)

pozdrav i uživajte
branek
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline Matić Dragan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 273
Re: branek
« Reply #1 on: February 21, 2009, 09:34:23 PM »
brenek, dobro nam dosao, verovatno si iz citanja foruma video da u BGD-u imas dosta ljudi iz RC sveta. mislim da neces imati problema da se snadjes i kontaktiras nekog od njih. ja iz licnog iskustva mogu da ti kazem da ekipa koja leti na 13. maju nije nikog odbila za pomoc i uvek su prema svima predusretljivi.

ako ti bude ustrebao veci prostor za prve letove slobodno se javi imamo pristojno veliki aerodrom ovde.

zelim ti sretan hobi i puno lepih dana

pozdrav

dragan
ex pseudonijum: mat