Author Topic: Cime lepiti gume?  (Read 16396 times)

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Cime lepiti gume?
« on: July 04, 2011, 01:30:36 PM »
Dakle interesuje me da li je neko lepio gume sa nekim drugim lepkom a da to nije specijalni za tu namenu, kakva su iskustva?
Da li je moguce kod nas nabaviti lepak za gume i gde?

Hvala unapred!

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Cime lepiti gume?
« Reply #1 on: July 04, 2011, 02:31:01 PM »
Ja sam lepio sa loctite liquid (klasican super lepak). Svi "specijalni" lepkovi za gume su bazirani na CA (Cyanoacrylate) kao i super lepak od 100din, tako da mozes slobodno lepiti sa njim samo uzmi tecnu varijantu a ne gel.


Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Cime lepiti gume?
« Reply #2 on: July 04, 2011, 02:51:32 PM »
A kako drzi loctite, jel se odlepljuje i jel vodootporan? Meni treba za nesto extremniju varijantu monstera i voleo bih da ne treba stalno da dolepljujem...
Ja sam lepio sa nekim nepoznatim CA (bela tuba) gume i nisu se odlepile i ne prave problem, ali to je na 2wd i nema neko opterecenje... Tog lepka nema vise ovde po prodavnicama, ali je stvarno dobar i ne lepi momentalno vec dopusta malo i podesavanje...

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Cime lepiti gume?
« Reply #3 on: July 04, 2011, 02:57:56 PM »
Nemam dovoljno voznje sa ovim gumama da bih ti rekao iz licnog iskustva (monster takodje) ali znam ljude koji su se navozali onoliko bez problema... CA se skida samo acetonom tako da voda ne bi trebalo da skodi ni malo.

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Cime lepiti gume?
« Reply #4 on: July 04, 2011, 03:35:28 PM »
Danas il sutra cu probati sa tim lepkom... Bitno mi je da ga je moguce "lako" skinuti jer sam ove moje juce ceo dan odlepljivao i cistio... Lepljene su svim i svacim u milion slojeva (tako sam kupio), skidanje guma sa felni je proteklo dobro ali zato skidanje lepka sa gume (imalo ga bas dosta) je bila nocna mora, na kraju posle svih hemikalija i svacega skidanje je odradila turpija za drvo...

Offline kristijanbgd

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Cime lepiti gume?
« Reply #5 on: July 04, 2011, 11:01:40 PM »
Ja lepim sa loktajtovim gelom (vozim 1:8 truggy) i super sam zadovoljan...  (fiu)

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Cime lepiti gume?
« Reply #6 on: July 04, 2011, 11:07:58 PM »
Ja kupih obican, ali nisam stigao danas da polepim gume, pa cu verovatno sutra... Nadam se da ce ispuniti moja ocekivanja...

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Cime lepiti gume?
« Reply #7 on: July 04, 2011, 11:16:06 PM »
@mantagt

ukoliko imas potrebu da "cesto" menjas gume na istim felnama onda uzmi "beadlock" felne npr. googlaj "axial beadlock wheels", srafis gume na felnu umesto lepljenja... teze su dosta od "obicnih" felni

@kristijanbgd

moze i sa gelom ali je mnogo lakse sa tecnom varijantom.... razlije se lepo po ivici gume/felne i ufati lepo svuda :)

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Cime lepiti gume?
« Reply #8 on: July 04, 2011, 11:25:47 PM »
Nemam nameru da cesto menjam gume, vec samo sredjujem ove tockove da mogu da vozam dok ne nabavim nove, a i gume su dosta dobre pa je steta odbaciti ih... Te felne imam nameru da kupim, naime vec duze vreme planiram neki scale truck, pa ce sa njime i takve felne da dodju radi lakseg menjanja guma za razlicite podloge...
Nemam iskustva sa tim gel lepkom, a cini mi se da je ovaj tecni jednostavniji jer se lako razliva...

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Cime lepiti gume?
« Reply #9 on: July 04, 2011, 11:42:32 PM »
Sto veci truck to ti trebaju laksi tockovi/felne... preporucujem unapred jconcept Rulux 1/8th Truggy Rims 1/2" offset  ;namig

...dobijes oko 3cm "sirine" sto doprinosi stabilnosti vozila  ()-()

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Cime lepiti gume?
« Reply #10 on: July 05, 2011, 12:15:40 AM »
Moje felne su sa malim ofsetom, ali je zato sirok trag tockova i stabilnost je samim tim dobra (traxxas e-maxx), ne bi vise ni sirio jer mi gubi realnost sa prevelikom sirinom, a i hocu da mi ovo cudo bude i za trial voznju (planiram da pravim neku trial stazu), za pocetak monster trial a kasnije i scale truck trial ili crawlering... O tome cu u nekoj drugoj temi...

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Cime lepiti gume?
« Reply #11 on: July 05, 2011, 12:25:40 AM »
sjajno :)... nego dosta ljudi ima ovde sa lepim "masinama"... trebalo bi se negde okupiti kako valja  (pijanoo)

... o tome u nekoj drugoj temi  (pijemo)

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Cime lepiti gume?
« Reply #12 on: July 05, 2011, 12:35:59 AM »
Vala ima dobrih masina... Izgleda da je ovde glavni razlog okupljanje... Pratim vec duze vreme neke teme i nikako ljudi da se organizuju i okupe, ne znam u cemu je problem... Bar za offroad modele ne trebaju neki uslovi sem prostora i malo maste... Da nisam jedini na ovim prostorima (Zajecar i okolina) verovatno bi i organizovao neki skup, takmicenje i sl. ali ovako to je besmisleno...

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Cime lepiti gume?
« Reply #13 on: July 10, 2011, 06:52:11 PM »
za lepljenje guma najbolji je (po mom iskustvu) GEL superlepak, naravno sto kvalitetniji ali i onaj od 50-100 din iz supermarketa radi odlican posao, tecni je problematican ako se sve radi prvi put i nesigurno posto jako brzo vezuje, GEL dosta duze ostaje nevezan i dozvoljava dosta korekcija prilikom rada dok se sve lepo ne namesti i pusti da stegne !

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Cime lepiti gume?
« Reply #14 on: July 10, 2011, 07:23:30 PM »
za lepljenje guma najbolji je (po mom iskustvu) GEL superlepak, naravno sto kvalitetniji ali i onaj od 50-100 din iz supermarketa radi odlican posao, tecni je problematican ako se sve radi prvi put i nesigurno posto jako brzo vezuje, GEL dosta duze ostaje nevezan i dozvoljava dosta korekcija prilikom rada dok se sve lepo ne namesti i pusti da stegne !

Epa ja uzeh tecni... E sad nisam lepio dosad gume, ali sam lepio sve i svasta tako da mislim da necu imati problema sa brzim vezivanjem... Za sledeci put cu sigurno uzeti gel...

Koji to spadaju u kvalitetnije? Ukoliko mi se ovaj razlepi ili sl. da znam sta da trazim... Koji konkretno ti koristis?

pozz