Author Topic: Elektro klub klasa Off Road 1:10 2WD  (Read 39370 times)

Offline Vox

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #15 on: November 17, 2011, 03:22:28 PM »
Ovo je zanimljiva sprava, uzecu i jedan da se prikljucim 2WD ekipi.

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #16 on: November 17, 2011, 05:15:18 PM »
navukoste i mene na ove autice :sljus, pa evo i ja sad mozgam oko ovo cudo :jaki:...nego, sta bi se desilo da se na ovo stavi baterija sa 3 celije?  mmmm

Offline Vox

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #17 on: November 17, 2011, 08:01:52 PM »
Odes na sajt HK, a tamo pise da moze 3S, ali da je preporucljivija 2S, inace............... (:sok:)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #18 on: November 17, 2011, 08:06:03 PM »
navukoste i mene na ove autice :sljus, pa evo i ja sad mozgam oko ovo cudo :jaki:...nego, sta bi se desilo da se na ovo stavi baterija sa 3 celije?  mmmm

Apsolutno nepotrebno, narocito na 2WD, samo bi se vrteo u krug. Probaj sa 2S i videces da ide kao blesav.

poz
« Last Edit: November 17, 2011, 11:25:42 PM by magic »
Veljko

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #19 on: November 17, 2011, 09:19:14 PM »
ma , mislio sam da ustedim neki dolar mmmm, jer imam dosta baterija s kojim vozikamo po malo druge sprave, a uglavnom su sa tri celije...

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #20 on: November 19, 2011, 09:10:35 AM »
ma , mislio sam da ustedim neki dolar mmmm, jer imam dosta baterija s kojim vozikamo po malo druge sprave, a uglavnom su sa tri celije...

Ne preporucujem baterije koje nisu u tvrdom pakovanju da se koriste na auticima jer sam svedok licnih i tudjih prevrtanja i kotrljanja modela po stazi i konsekventnog izletanja baterija iz lezista. Tako se samo brzo ostete.

Drugo, ako neko stavi 2200 3S 20C na autic dosta ce joj skratiti vek trajanja. Zasto? Pa samo pogledajte za koje peak struje su projektovani ESC od autica. ESC od 35A trpi u peaku i do 190A zato sto se takve struje stvaraju kod kocenja. E sad zamislite koliko je jedna prethodno spomenuta baterija srecna zbog toga!

poz
« Last Edit: November 19, 2011, 09:47:33 AM by magic »
Veljko

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #21 on: November 19, 2011, 09:16:50 AM »
ma , mislio sam da ustedim neki dolar mmmm, jer imam dosta baterija s kojim vozikamo po malo druge sprave, a uglavnom su sa tri celije...

Ne preporucujem baterije koje nisu u tvrdom pakovanju da se koriste na auticima jer sam svedok licnih i tudjih prevrtanja i kotrljanja modela po stazi i konsekventnog izletanja baterija iz lezista. Tako se samo brzo ostete.

Drugo, ako neko stavi 2200 3S 20C na autic dosta ce joj skratiti vek trajanja. Zasto? Pa samo pogledajte za koje peak struje su projektovani ESC od autica. ESC od 35A trpi u peaku i do 190A zato soto se takve struje stvaraju u kocenju. E sad zamislite koliko je jedna prethodno spomenuta baterija srecna zbog toga!

poz

Potpuno se slazem sa tobom u svim stavkama. Narocito za baterije za autic,e obavezno uzeti one hardcase, licno meni se baterija od prevrtanja (samo je prevrtanje bilo u pitanju) jedna celija nabrekla.
Takodje, treba uvek trba uzimati bateriju sa vecim C, ne samo sto su kvalitetnije, mogu da se pune sa vecom strujom nego vise iz razloga koji je magic spomenuo u predhodnom postu.
poz

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #22 on: November 19, 2011, 09:30:35 AM »
a to li je muka mmmm! eto, jos nesto sam naucio...hvala momci na informacijama... ()-()

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #23 on: November 20, 2011, 01:41:20 PM »
evo o cemu sam pricao

 

znaci jedna celija je skroz otisla. Baterija moze i dalje da se koristi ali samo kao 2s.
Znaci moram precizno ovo uraditi, tj odvojiti unistenu celiju od ove dve sto su dobre i imam bateriju sa 2s.
Inace ovu bateriju drzim napolju, koz zna sta moze da joj se desi  :pop: (dok ne uklonim ovu losu celiju).
Poz

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #24 on: November 25, 2011, 09:09:19 PM »
Evo. danas sam i ja narucio Kyosho Ultimu SC. Da vidim i ja  razliku izmenju elektro i nitro varijante, a i pogon na zadnim tockovima mi je zanimljiv (vozio sam dugo opel omegu, lepo je isla (yay)).  ()-()

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #25 on: November 25, 2011, 11:53:37 PM »
E super, radi se o identicnom modelu kao sto je Ultima DB samo ima drugaciju masku. Pogledaj sta sam sve uzeo za nju u opisu modela.

poz
Veljko

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #26 on: November 26, 2011, 12:03:33 AM »
mislis na db!? pogledao sam, to cu ostaviti za mozganje kad stigne(a tad si ga nadrljao kad te zasipam sa brdo pitanja ;namig)....ovo cudo jos nisam planirao da pazarim, ali me ovi sa amainhobbies-a navukose sa nekih 10 posto popusta...ali svaka im cas, vec su ga spakovali a mozda i poslali... ()-() 

Offline Uzice

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #27 on: November 29, 2011, 12:17:54 PM »
Ja sam juce ipak uceo jednu SC nek se nadje.

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #28 on: November 29, 2011, 03:26:05 PM »
evo je ta 'da se nadje' ;)




Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #29 on: November 29, 2011, 04:31:52 PM »
Lepo, lepo bas me raduje! Moram da ponovim da 2WD modeli ovog tipa stvarno jako puno pruzaju na pocetku nekome ko ulazi u hobi. Posle je mnogo lakse dodati npr. jos poneku bateriju, promeniti stanicu, ubaciti brushless motor ...

Da budem iskren raduje me pomisao da naredne godine imamo jedan turnus od 15min sa 1:8 pa onda 15min sa 1:10, taman se jedan hladi, drugi vozi i tako sve traje duze  :mhm

poz
Veljko