Author Topic: Kyosho Jetstream 1000  (Read 15713 times)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Kyosho Jetstream 1000
« on: June 20, 2011, 09:43:25 PM »
Vec neko vreme trazim resenje da li da pravim ili da uzmem neko plovilo, i nas kolega se odluci da proda racing boat  koji cete videti na snimku i na slici,

sve ovo je neuskladjeno jos uvek, ali morao sam da pustim u vodu, prvo falican receiver, pa se ugasio u sred jezera, pa nema snagu, itd.

Ali posle nekog vremena se to dovelo u red, mada ja volim da to resim da traje i da sluzi.

Samo da vreme malo posluzi i resen problem, mada mislim da mi fali malo nitro goriva, sledece porinuće će biti sa 10% nitrometana, to jest kupovno gorivo,

ovo na snimku je samo metanol i ricinusovo ulje.







Pozdrav i zahvaljujem se kolega Srpska posla na modelu.

Offline srpska posla

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 304
Re: Kyosho Jetstream 1000
« Reply #1 on: June 20, 2011, 11:30:18 PM »
  Prelepo mesto za uživanje (sa modelima).
 Bojane drago mi je da si zadovoljan i želim ti da te model dugo i dobro služi.
Sa druge strane mi je žao što čamac otplovio nsa Begej,  ali se nadam da  svoje mesto usta nekom većem (benzinskom) modelu... (o tom projektu drugom prilikom).
 Što se goriva tiče motor će lepše i bolje raditi sa većim procentom nitra, bez ikakve sumnje, ali kad se pogleda ta priroda, može se reći da sa  ricinus-metanol gorivom si ipak na dobitku (ekološkije je gorivo).
na videu piše da je motor 6.5cc ipak mislim da je 5.5cc.

Pozdrav!
Jednom Hobi, opet Hobi treci put...to su vec srpska posla

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Kyosho Jetstream 1000
« Reply #2 on: June 21, 2011, 10:55:16 PM »
Danas probano sa kupovnim gorivom sa dodatkom 10% nitro,


  ide kao zmaj, znaci mislim da podigne obrtaje i do 13-14000 rpm  :)aplauz

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Kyosho Jetstream 1000
« Reply #3 on: July 08, 2011, 04:59:14 AM »
Danas mi je drugar pazario jos jedan model, skoro identican ovom Kyosho, samo sto je elektro verzija, u koju cu ja naravno ubaciti ASP 46M od 7.5ccm.


     (yay)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Kyosho Jetstream 1000
« Reply #4 on: July 09, 2011, 03:10:32 AM »
Snimak od danas, kamerom, mada je vec bio sumrak i nije bas nesto narocito, ali bitan je zvuk i rad čamca!


Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Kyosho Jetstream 1000
« Reply #5 on: July 11, 2011, 11:44:11 AM »
U subotu mi stigli neki delovi sa hobby kinga a izmedju ostalog i propeleri za jetstream,

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7357

ali........... kao za inat nemam gorivo sa nitrometanom i ne moze da podigne gas preko 75-80%, malo mu fali, probao sam stelovanje smese i nema teorije,

ali se vidi da ide solidno brze i da kad mu sa ler-a dodam naglo gas, kao da ga je neko ispalio is puske  (:sok:)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Kyosho Jetstream 1000
« Reply #6 on: July 11, 2011, 05:44:33 PM »
nisam siguran koji je tacno motor u pitanju ali vece kubikaze bar kad su auto-modeli u pitanju traze jace gorivo. Na primer .15-.18 rade sa 10-20 .21-.28 od 20-30, naravno na svima ima opcija posebnog stelovanja za svako gorivo, ako se koristi slabije mora se malo smanjiti kompresioni prostor i povecati kompresija (tome sluze oni bakarni i alu prstenovi koji distanciraju glavu od cilindra odnosno klipa.
Ovde mi lici da je glavni problem gorivo koje je preslabo za tu kubikazu i kompresioni odnos, jos jedna stvar je JAKO bitna a to je nadgledanje temperature motora i pravilno stelovanje dizne za gorivo, na vodi je malo teze odokativno odrediti ima li dovoljno dima na izduvu ali zato merenje temperature tu moze puno pomoci. Ako nema te opcije na prijemniku i samoj stanici trebalo bi sto cesce u fazi stelovanja proveravati temperaturu motora koja ne sme prelaziti mnogo preko 120 stepeni.
Naravno svaka promena goriva trazi ponovno stelovanje da bi se dobio optimalni rad motora !

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Kyosho Jetstream 1000
« Reply #7 on: July 12, 2011, 11:02:50 AM »
Hvala bigneda,

  danas mi je stigao nitrometan, pa cu probati sa 10%, mislim da je sasvim dovoljno, jer mogu ti reci da iako se hladi vodom, ovaj motor se bas dobro zagreje, doduse cini mi se da je mnogo zasticeniji od avio modela koji se hlade vazduhom, voda neuporedivo brze skida temperaturu, a i sa povecanjem brzine modela i broja obrtaja se povecava i protok vode koja prolazi kroz glavu i hladi motor.

   ma sve u svemu ja sam prezadovoljan, blizu sam reke i kad god imam slobodnog vremena ja i drugar izadjemo camcem na sred Begeja i gasssss!!!   (yay)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Kyosho Jetstream 1000
« Reply #8 on: July 12, 2011, 11:40:50 AM »
nadji negde IR termometar i proveravaj temperaturu, odokativna metoda nije bas precizna osim ako nisi bas verziran u stelovanju tih motora pa na dodir mozes predpostaviti kolika je temperatura. Ima i jedna fora sa pljuckanjem na glavu :) ...pljucnes sitno na nju da budu male kapljice ne onu domacu iz detinjstva :) kapljice trebaju da se zadrze na glavi 3-4 sekunde i onda ispare to je oko 120 stepeni, ako se zadrze vise od toga ispod si te temperature a ako odskakuju preko hladnjaka i nestaju odma preko te temperature si ;)

druga stvar na koju treba obratiti paznju je delikatan sistem hladjenja na camcima koji su jako osetljivi na prljavu vodu, vrlo lako nesto zapusi tu malu cevcicu ili uleti nesto u nju i onda nemas dobro ili nikakvo hladjenje a jako malo je dovoljno da se motor pregreje, klip rasiri i eto havarije ! ! !

vidi jel se moze dodati jos jedan sistem hladjenja nezavisno uz taj postojeci, 2 creva su dosta pouzdanija od jednog !

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Kyosho Jetstream 1000
« Reply #9 on: July 12, 2011, 02:06:37 PM »
Ma nee... ne znam koliko si upucen u sistem ali voda uvek protice kroz sistem hvadjenja jer voda ulazi potiskom elise, a sve dok motor radi i elisa se vrti i potiskuje vodu, cak mislim da mu treba i po 10-15 sekundi da podigne temperaturu glave motora da bi se ostvario maximalan broj obrtaja i ppuna izlazna snaga.

  Ja se bavim autoelektronikom pa su mi sagorevanje smese i tuning usputna delatnost, samo je kod nas problem sto nema repromaterijala da se moze lako testirati, uvek nesto cekas ili nemas.

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Kyosho Jetstream 1000
« Reply #10 on: July 12, 2011, 03:29:27 PM »
upucen u sistem poprilicno kao i problematiku u prljavoj vodi ;)

kroz tu cevcicu zna da se uvuce trunje i zapusi je skroz ili delimicno, temperatutra tada moze za vrlo kratko vreme da ode previsoko, zato se na nekim modelima moze videti 2 takva nezavisna sistema koji rade isti posao, verovatnoca da se oba zapuse su jako mala...


Offline firtz

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 64
    • Firtz
Re: Kyosho Jetstream 1000
« Reply #11 on: July 16, 2011, 10:29:51 PM »
Gde se voziš na Begeju, poznat mi je krajolik na slikama....
Nenad Djordjevic, inženjer elektrotehnike
firtz79@gmail.com

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Kyosho Jetstream 1000
« Reply #12 on: July 16, 2011, 11:04:06 PM »
Ja zivim u Ečki, pa se vozamo begejom od zrenjanina do carske bare, ja vozam moj čamac dok drugar vozi nas u većem čamcu, najčešće odemo do onog mrtvog dela begeja, prema traktor bari.

Mada sam ja isao u pocetku na baru koja je bila namenjena sportskom ribolovu pa su se pecarosi pomalo bunili.

Offline firtz

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 64
    • Firtz
Re: Kyosho Jetstream 1000
« Reply #13 on: July 16, 2011, 11:21:08 PM »
Meni je tazbina u Perlezu, pa sam se vozao po onom delu od prevodnice nizvodno, vidim poznat mi krajolik....

Nenad Djordjevic, inženjer elektrotehnike
firtz79@gmail.com

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Kyosho Jetstream 1000
« Reply #14 on: July 19, 2011, 11:37:56 PM »
Auuuuuuuuuuuuuuuu kako sam se danas navozao!!!!!

 Dobra smesa i dobar velik propeler u toploj begejskoj vodi  :)aplauz, upravljiv je 500% u ondosu na ranije.

  Jednom sam gana leru cimnuo levo desno par puta i pun gas, i podigao ga na "zadnji točak", ne znam sta se desilo ali je camac poludeo.

  Pravio sam gorivo sam,  18% ricinusovo ulje, 10% nitrometan i 72% metanol,

 ide perfektno, ne dimi mnogo i ne gusi se.  (yay)