Author Topic: RC LETENJE BEOGRAD 2007  (Read 11903 times)

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
RC LETENJE BEOGRAD 2007
« on: September 09, 2008, 01:42:21 PM »
Ovom prilikom bih zeleli da podsetimo stare i nove zaljubljenike rc modela na proslogodisnji, do sada najposeceniji kod nas, rc skup koji je odrzan na sportskom aerodromu 13. maj u organizaciji: Dragise Mitrovica, Dragana Kariklica i Predraga Pantica. Nazalost ex modelar forum vise ne postoji, pa cu ovom prilikom izvuci tadasnje komentare ljudi, koji su upravo nastali na stranicama ex modelar foruma.

Izvor sa proslog modelarskog foruma:

AEROMODELARSTVO » Takmicenja -Okupljanja-Tereni za letenje » RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
http://modelar.proboards77.com/index.cgi?board=tekme&action=display&thread=1189621363

--------------------------------------------------------------------------------
RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by giles on Sept 12, 2007, 7:22pm

Pozivamo RC avio modelare da se okupimo na Zemun poljskom aerodromu 30-09-2007 sa pocetkom od 10 casova aerodrom nam je na raspolaganju do 17 casova
Narednih dana obavestavacemo vas o programu i novim detaljima.


Za one koji dolaze iz pravca Beograda, upozorenje, milicija se namesti bas na mestu gde se skrece za aerodrom. Radarom pecaju one koji zure pa preporucujemo oprez i prolazak ispod batajnicke petlje pa nazad prema Beogradu i odmah posle pumpe Crnomarkovic desno.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by coka on Sept 12, 2007, 7:36pm

Pozdrav svim modelarima. Posto je termin poslednja nedelja septembra i vreme ce biti lutrija, postoji i , nedaj boze, rezervni termin, a to je nedelju dana kasnije. O svemu ce mo vas naknadno obavestiti. Za sve koji ne znaju gde se nalazi aerodrom, uskoro ce uslediti i mapa (mada se on vrlo lako nalazi jer je na autoputu BG-NS). Za sva obavestenja obratiti se:

Predrag Pantic Coka 064 11 20 284
Dragisa Mitrovic Gile 063 236 382
Miodrag Kariklic 063 806 3798


--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by crni on Sept 12, 2007, 7:53pm

danas sam bio u bg i sutra idem i prekosutra ali da vas pitam to je taj put prvi onako malo izasfaltiran samo pocetak, posle pumpe brace crnomarkovic i u daljini se vidi voz kako ide pa pretpostavljam da se treba preci pruga? ali ako ce biti mapa izvinjavam se ako sam dosadan i sto trcim pred rudu ali moram vam reci da sam sretan da cu i ja moci opusteno leteti, samo jedno vam zelim a to je srece to vam treba samo za vreme nego vam zelim puno VOLJE i sponzora (novaca)
--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by Milos Raletic on Sept 12, 2007, 9:05pm

Ideja je perfektna
To je ono sto treba.
Pozdrav, Rale
--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by giles on Sept 12, 2007, 9:31pm

Gagi (Kariklic) je odlucio da ce vreme biti kako treba a i rezervni termin imamo odma sledeca nedelja 07-10-2007 pa da se nadamo najboljem.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by GUEST on Sept 24, 2007, 5:41pm

Trava ce biti pokosena kao tepih, odlicna za retrakte
--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by giles on Sept 26, 2007, 4:15pm

Obavestavamo da su kape za ucesnike spremljene u dovoljnom broju



Nadamo se da ce nam poci za rukom da obezbedimo i nalepnice za ucesnike.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by Emil Hanak on Sept 27, 2007, 3:19pm

Pozdrav organizatorima i cestitke na trudu. Ako sve bude po planu i vreme dozvoli, Suboticani dolaze.

Pozdrav svima

Emil
--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by Saburo on Sept 27, 2007, 11:53pm

Koliko vidim, izgleda da ce nas vreme posluziti..





sve u svemu vidimo se na livadi...


Nikola
--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by magic on Sept 30, 2007, 7:15pm

Evo dok sredjujem malo utiske hteo bih stvarno da se zahvalim organizatorima na jednom predivnom danu.

Sve je bilo na nivou i narocito pohvaljujem ideju za takmicenje gde smo mogli da vidimo veoma hrabro letenje (i jos hrabrije sudije ). Isto tako par takmicara je stvarno pokazalo i dokazalo da je vaznije ucestvovati nego pobediti.

Jos jednom veliki pozdrav svima i nadam se da se vidimo u jos vecem broju u Vrscu!

Pozdrav
--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by Saburo on Sept 30, 2007, 8:30pm

Apsolutno sve reci hvale za danasnji happening!
Da mnogo ne pricam, Veljko ( magic ) je sve kazao kako jeste..

Svaka cast organizatorima!

 
--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by mirce on Sept 30, 2007, 9:23pm

Pridruzujem se gore pomenutim cestitkama....
Podigli ste nivo organizovanja skupova tako da sad moramo poprilicno da se trudimo da susreti budu ovakvi.

Hvala jos jednom na predivnom danu...

Mirce

P.S. Thank you i u our names

Jo (Thunderbolt), Jack (Warhowk) and Curt Curtis (pilot sa krila)
--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by mat on Sept 30, 2007, 10:35pm

cista desetka!

pored gore navedenih pohvala svaka rec je suvisna.

zelim vam jos mnogo ovako uspesnih skupova
--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by maxzz on Oct 1, 2007, 6:45am

Mislim da su hvale suvisne, neka bude sto vise slicnih dogadjaja. Snimak sa skupa je emitovan na RTS1 jutros oko 7.30
--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by crni on Oct 1, 2007, 8:07am

Svaka cast 
--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by Nenad Miklusev-AEROPOXY on Oct 1, 2007, 9:43am

Drago mi je da je letenje bilo uspesno i lepo organizovano, jedino me muchi pitanje, jel to bilo zabranjeno fotografisanje, pa niko da pukne bar jednu slicicu , makar iz mobilnog.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by Milos Raletic on Oct 1, 2007, 10:27am

U izuzetno opustenoj atmosferi je odrzan ovaj miting, u organizaciji (s' leva, na desno) Gileta, Coke i Kariklica.



Naravno, uz pomoc sponzora, koji su obezbedili da svi prisutni imaju besplatan rucak, nagrade u vidu kompleta modela i besplatne letove avionom, ili motornim zmajem.



Neki su leteli zmajem, za svoju dusu, po veoma popularnoj ceni.



Prodavnica RC-Space iz Beograda je imala svoj stand.



Pogled iz "sudijske loze ".



Okupio se veliki broj modelara, od kojih su vecina, za mene, bili veoma prijatno iznenadjenje. Mnoge od njih sam prvi put video.



Neke, kao sto su Mirce i Joe Curtis, znam odavno. Joe je iskoristio priliku da mahanjem sa krila pozdravi sve prisutne.



Szabo Arpad iz Subotice je predstavio svoj novi, rucno radjeni, model. Opremljen je brushless motorom Hiperion, velicine pesnice i LiPo baterijama od "pola" kile. Model izgleda perfektno, ali je juce imao prvi let, pa tek treba da se sve utrimuje. A kada ga sredi, konkurencijo pazi se ....



Manji deo postrojenih modela.



I jos jedan deo "nepreglednog", veoma impresivnog stroja.



Pre rucka je bilo letenje po slobodnoj prijavi, a posle rucka je organizovano "takmicenje" u proletanju ispod trake (limbo), pravljenju lupinga i preciznom sletanju. Ubedljivo je pobedio Emil Hanak iz Subotice.
"Takmicenje" je perfektno dozirano. Da je imalo jos jednu disciplinu, dobilo bi obelezje pravog takmicenja i ne bi gledaocima, a ni takmicarima, pruzilo takvo zadovoljstvo. Ovako, sve je bilo u granicama perfektne z.....ncije, opusteno, us dobronamerni smeh prisutnih i aplauze na otvorenoj sceni.
Sve u svemu, predivan dan, dobro druzenje i mnogo lepih letova. Od sveg srca navijam da ovakvih susreta bude sto cesce.
Pozdrav, Rale

--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by giles on Oct 1, 2007, 11:06am

Zahvaljujemo se svim ucesnicima i posetiocima sto su nam ukazali cast svojim dolaskom i svojim prisustvom doprineli izuzetnom druzenju. Zalimo sto neki nisu mogli da dodju i nadamo se da ih je mali broj.
Zahvalni smo na recima pohvale ali bi voleli da cujemo i predloge ako nesto treba menjati ili dodati kako bi sledeci put bilo jos lepse.

Molim sve one koji imaju lepe slike ili filmove sa ovog skupa da nam ih dostave kako bi napravili jedan DVD disk koji bi sledeci put delili za uspomenu. Ovo bi nam pomoglo da sledeci put skupimo vise sponzora. Ako je neko snimio RTS-ov prilog obradovalo bi nas da ga imamo.

Pozdrav od Gileta
--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by maxzz on Oct 1, 2007, 12:57pm

Ja ga imam snimljenog, ali je kod nas rts1 na kablovskoj dosta loseg kvaliteta. U slucaju da se ne pojavi kvalitetniji snimak narezacu vam na CD ili DVD taj sto ja imam. Pozdrav
--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by hobi on Oct 1, 2007, 4:39pm

ne vidi se kraj!!!




--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by hobi on Oct 1, 2007, 4:47pm

featured helis


--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by Emil Hanak on Oct 1, 2007, 11:13pm

Ne zelim previse da duzim pricu, mislim da ocena "cista desetka" objasnjava sve sto se tice susreta u BG. Svaka cast Gile,Coko, Kariklicu i svi ostali koji su doprineli realizaciji ovog susreta.

















Drugarski pozdrav iz Subotice

Emil
--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by GoTi on Oct 2, 2007, 12:10am

Bravo,
pa ovo je kao da gledam slike sa nekog inostranog skupa RC modelara! Sada mi je jos zalije sto nisam uspeo da se pridruzim ovako velicanstvenom skupu. Sve pohvale za ideju i organizaciju.
Pozdrav Goran
--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by mobicat on Oct 2, 2007, 10:54am

Evo još malo fotografija od smederevaca











Pozdrav
--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by dzoni on Oct 2, 2007, 4:45pm

... jos par interesantnih kadrova...



















--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by rcmodelar on Oct 6, 2007, 6:03pm

Znaci toliko mi je krivo sto nisam zbog obaveza dosao ali se iskreno nadam da cu Vrsac doci!

Ivan Djeorgievski
--------------------------------------------------------------------------------
Re: RC LETENJE BG 2007 30-09-2007
Post by giles on Dec 16, 2007, 3:45pm

Ocekuje se DVD sa snimljenim materijalom.
--------------------------------------------------------------------------------
« Last Edit: September 09, 2008, 01:46:45 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2007
« Reply #1 on: September 09, 2008, 02:01:20 PM »
Ovo je sjajna vest...

Ja sam vec nacuo da ce biti skup ali, sad kad je sve zvanicno bas mi je drago da ce mo se opet okupiti. nadam se da ce nas biti bar koliko i prosle godine...

Sve sto planirate za skup stavljajte na forum da znamo kakve su vam "vizije"...

Unapred se radujem

Mirce

Offline modelar

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 78
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2007
« Reply #2 on: September 09, 2008, 02:37:49 PM »
Lepo podsecanje na predivan susret.
Ponovite ga i ove godine.
Pozz

Offline Ziv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2007
« Reply #3 on: September 09, 2008, 10:23:51 PM »
Mora da je skup bio divan. Fotografije su odlicne a avioni ni malo ne zaostaju za onima sto se vide u USA ili Kanadi. Nadam se da cu i ove godine uzivati u divnim fotografujama sa skupa, mada bih vise zeleo da budem licno prisutan. Mnogo uspeha svima.

Pozdrav Zivko.


Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2007
« Reply #4 on: September 09, 2008, 10:33:01 PM »
Odlicno!!
nadam se da ce ove godine biti slicnih skupova kojima cu moci da prisustvujem! :)

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2007
« Reply #5 on: September 12, 2008, 01:30:51 AM »
Skup je propracen i medijskim kucama, a jedna od njih je i RTS.

Jutarnji program:

Nikola | rcfly.in.rs


Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2007
« Reply #6 on: September 12, 2008, 12:13:29 PM »
Drugari zna li se kada ce ove godine biti okupljanje u Beogradu na 13. maju?
Cisto da bi se organizovao na poslu!
Koja subota ili nedelja?
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2007
« Reply #7 on: September 12, 2008, 11:24:11 PM »
Prvo malo sponzori da se odazovu pa onda odmah objavljujemo datum. Mozda uspemo da ga objavimo na skupu u Palicu. Zelja je tradicionalno  :D zadnja nedelja SEPTEMBRA. ;)
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline Matić Dragan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 273
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2007
« Reply #8 on: September 17, 2008, 02:35:44 PM »
ajde samo potvrdite neki datum
ex pseudonijum: mat

Offline Fly_boy

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 89
    • www.diair.net
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2007
« Reply #9 on: September 17, 2008, 03:34:43 PM »
meni bi odgovaralo prva subota ili nedjelja oktobra ::) :o
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Ivancevic Veljko (Mrcha) live's for today because yesterday's over and tomorrow may never come!

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2007
« Reply #10 on: September 17, 2008, 06:45:24 PM »
Na Palicu je receno da ce Skup biti 28. 09.

Da li je to konacno?

Mirce