Author Topic: Pocetnik  (Read 21565 times)

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: Pocetnik
« Reply #45 on: September 08, 2008, 10:29:24 PM »
Procitao sam pazljivo ceo topic "Pocetnik" i to dva puta.
Siguran sam da "predator" ima previse vremena i da se veoma zabavlja postavljanjem pitanja.
Ne znam zasto, ali mislim da ga odgovori uopste ne interesuju.
Ako gresim, izvinjavam se.
Pozz





He, he, Modelar ti si ocigledno shvatio na pravi nacin moj prethodni post...

Offline predator

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
Re: Pocetnik
« Reply #46 on: September 08, 2008, 10:35:10 PM »
da,imam puno vremena za pitanja jer necu da se zeznem kad ga dobijem a neda mi se poslije uzimat jos jedan,a sto se tice posta za simulator netreba mi stanica sam cd a mozda ce mi trebat jos i kabal.hvala na razumjevanju ;D ;D
"To fly, fight and win ... in air, space and cyberspace."

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Pocetnik
« Reply #47 on: September 10, 2008, 11:54:19 PM »
Ja imam pitanje, a ne zelim da otvaram novu temu.
Znaci pitanje je: kako krenuti sa vezbanjem u simulatoru, po kom redu vezbati i na koje stvari treba obratiti paznju. Pre svega za 3d letenje... :)

pozdrav

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2173
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Pocetnik
« Reply #48 on: September 11, 2008, 12:47:41 AM »
Ono sto sam mogao da primetim, a tice se tvog pitanja, mozes naci u RealFLight G3.5 (4) simulatoru, tj. imas virtuelnog instruktora koji ti pokazuje pocetne pokretne ( manevre ) pa sve tako do nekih naprednijih, itd.

;)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Pocetnik
« Reply #49 on: September 11, 2008, 12:59:18 AM »

Pa kao prvo da ja pitam tebe jesi li ikada i ako jesi kako letis helikopter uzivo?

Pazi ja mogu reci da dobro letim avione i da dobro letim 3D (mada jos mnogo imam da naucim) znaci imam to u prstima dok sa helikopterom imam oko 20-25 letova u kojima sam vrtoglavo napredovao od nule pa sam vec u 13. letu poceo sa akrobacijama, e sada ja to mogu jer letim odavno avione i imam iskustva sa 3D letenjem pa mi proces ucenja mozda ide brze a na to moram da dodam i sate i sate simulatora!

Da bi uopste pomislio da se upustas u 3D onda tvoj nivo letenja mora da bude toliki da ti vise ni u jednom trenutku ne razmisljas sta radis rukama vec ti ruke rade direktno preko onoga sto trenutno vidis a mukotrpnom vezbom je tvoj mozak naucio i potpuno mu je jasno sta treba da radi!
U prevodu ti prvo moras da savladas normalan let helikoptera (a letenje je drasticno komplikovanije od aviona) toliko da ti je sve savrseno jasno kako se helikopter ponasa i kako reaguje na komande u svim mogucim "normalnim" polozajima i kad ide repom od tebe i repom ka tebi "u rikverc" i u stranu i nosom ka tebi i nosom od tebe itd....
Tek kada to toliko savladas da ne moras da razmisljas na koju stranu da povuces palicu tek onda si spreman da okrenes helikopter na ledja a tek onda pocinje "sex" sa mozgom jer je tek tada sve obrnuto sto si do tada savladao!!!
Pa kada savladas i invertovani let tek onda se upustas u kombinacije svega i tek onda polako ulazis u 3D a do tada ces se pooosteno naleteti!

Mogu samo da ti kazem da navalis na simulator do besvesti jer je kljuc svega vezba i ucenje mozga na haos!

Ivan Djeorgievski
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: Pocetnik
« Reply #50 on: September 11, 2008, 08:32:41 AM »
U principu treba prvo da vezbas lebdenje (hover) repom prema sebi i kada ti helikopter postane dovoljno miran krenes da lebdis levim ili desnim bokom prema sebi, a na kraju da lebdis nosom prema tebi. Zatim idu krugovi i osmice. Naravno sve to vrlo polako da se radi (mislim na letenje) posto kada helikopter ima brzinu (kada leti brze) znatno preciznije moze da se leti.

I tako do iznemoglosti. Sto vise sati potrosis na simulatoru manje ces kupovati u hobi radnjama, a kada pocnes da letis malo ozbiljnije nadji dobru vezu za uvoz delova... :) Tako mora, na zalost, ako zelis da naucis da letis helikopter.

Sale