Author Topic: Potrebna pomoc  (Read 2771 times)

Offline Against MCLXXXV

  • Newbie
  • *
  • Posts: 27
  • Cessna 182 rtf
Potrebna pomoc
« on: May 24, 2011, 08:08:01 PM »
Napravio sam jednu "malu" greskicu prilikom punjenja LiPo baterije. U punjac sam pogresno okrenuo onaj beli kablic za punjenje. Od tada punjenje daleko vise traje, a avion mi danas nije imao snage ni da uzleti iako je punjac pokazivao punu bateriju. U prvo sam mislio da je baterija "crkla" pa sam je promenio sa drugom koja je na istom tom punjacu punjena i ni ona nije imala snage da povuce model.

Pitanje: Da li sam izgoreo punjac i da li sam ostetio baterije kada sam sa takvim punjacem punio prazne LiPo baterije.
Live to fly, fly to live!

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Potrebna pomoc
« Reply #1 on: May 24, 2011, 08:29:04 PM »
 mmmm

Koji punjac je u pitanju ?

Jel nesto sistalo, pistalo, cvrcalo ili zapusilo kad si ukljucio kablic kontra ?

Kako si samo uspeo da ga ukljucis kontra, kad je to skoro nemoguce ?

Pregledaj punjac, ako je neki kvalitetniji najverovatnije je samo otisla neka diodica koja sluzi kao zastita.

pozdrav



Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline Against MCLXXXV

  • Newbie
  • *
  • Posts: 27
  • Cessna 182 rtf
Re: Potrebna pomoc
« Reply #2 on: May 24, 2011, 09:56:52 PM »
Malo je potrajalo dok sam ga nasao, ali evo. Punjac je isti kao sa ovog sajta: http://www.modellhungaria.hu/akkutolto-asw28-p-10270.html

Inace nista se nije culo, on ima dve led diodice, crvenu koja pokazuje kad je ukljucen u struju i zelenu koja svetli dok se baterija puni, pa se ugasi kad je puna. E meni je cak ta zelena svetlela kad sam pogresio strane (jer nisam gledao vec sam zurio).

Interesuje me moze li se to nekako popraviti i da li sam ostetio baterije.
Live to fly, fly to live!