Author Topic: Yak 55 SP  (Read 20237 times)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Yak 55 SP
« on: August 29, 2008, 10:13:27 PM »
E pa danas me je postar vrlo prijatno iznenadio  :D. Napokon mi je iz UH-a stigao Yak 55 SP. Kvalitet izrade me je bukvalno zaprepastio  :o. Jednom recju fenomenalno. Moja sumnja da i SebArt modele pravi ista fabrika je u potpunosti potvrdjena. Nacin na koji je model bio zapakovan je bukvalno identican, isti materijali, kao sto je bio zapakovan SU29... Prosto neverovatno. Na svakoj kesici je bila nalepnica za kontrolu kvaliteta. Model je inace cistokrvni 3d, ali veliki  ;)!

Nego malo reci o samom modelu i predvidjeni set up:
Fuselage length: 1449mm
WingSpan: 1480mm
Wing Area: 46dm2
Flying Weight: ~2.6kg

motor: Hacker A50-12S
kontroler: TR 80A UBEC
baterija: 6S 3200mAh 30-50C
prop.: APC-E 14x7
servoi: SCR mg 9,7kg, 0,12 sec.

Na ovom set up-u ima 1.100 W i 4,5 kg potiska! Pravi odnos mase i potiska za 3d letenje. A sada slike:











Ako stignu servoi na vreme donecu ga na Palic.

Pozdrav
« Last Edit: September 06, 2008, 10:56:14 PM by magic »
Veljko

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Yak 55 SP
« Reply #1 on: August 30, 2008, 12:27:46 AM »
Prelep je model!!!! najlepsa sema koju sam video

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Yak 55 SP
« Reply #2 on: August 30, 2008, 01:57:09 AM »
...kako je dobar model, nemam reci, fenomenalno. O setupu necu nista da komentarisem, samo cu reci, brooka  :o. Sema farbanja je odlicna.  :)

Lepa ptica Veljko, bas lepa. Jedva cekam da je vidim uzivo!
;)

poz
Nikola | rcfly.in.rs


Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Yak 55 SP
« Reply #3 on: August 30, 2008, 08:31:06 AM »
Juce sam video model i seo na debelo meso!
Model je ludilo kako je lepo uradjen a po snimcima leti odlicno kao veliki od 100 kubika!
I mi cekamo jedan koji je na putu pa ce se leteti!
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline Ziv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: Yak 55 SP
« Reply #4 on: August 31, 2008, 03:52:15 PM »
Model divno izgleda i verovatno tako isto dobro i leti. Za mene je to odlicna novost jer UH ( sadasnji HobbyKing ) sada ima svoj magazin u USA ( u Ohaju ) tako da ce sva porucena roba mnogo brze da stigne a mozda ce i postarina biti jeftinija. Jedva cekam da odem na Floridu na zimovanje pa da i ja porucim neki model.

Pozdrav Zivko.

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Yak 55 SP
« Reply #5 on: August 31, 2008, 11:14:47 PM »
Da budem iskren ja jos uvek ne mogu da verujem kakav je kvalitet modela, da budem precizniji, kvalitet za te pare. Tvrdim da je avion Sebart dizajn i da se pravi u istoj fabrici kao i ostali Sebart modeli. Ne postoji nikakva razlika u pakovanju, nacinu izrade, kako je zalepljen nosac motora .... od mojeg Su 29. Katana i Su 29 tog raspona u Svaji kostaju 220Eur!

Dobro cu da se pripremim za ovaj model. Ovo stvarno covek treba da leti sa uzivanjem.

Pozdrav
Veljko

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Yak 55 SP
« Reply #6 on: August 31, 2008, 11:34:24 PM »
...hm, po konstrukciji modela, tj. po gore prikazanim slikama, cini mi se da moze da leti i sa glow motorom, a da ga ne rastrese. Mozda koje ojacanje postaviti i to bi letelo fantasticno.
 ;D
Moracu malo da proguglam po netu da vidim da li su ljudi u ovaj model ugradjivali glow motor.

poz
;)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Yak 55 SP
« Reply #7 on: August 31, 2008, 11:36:04 PM »
Evo vam malo vidoja:







Bruka!

Pozdrav
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Yak 55 SP
« Reply #8 on: September 14, 2008, 09:33:26 AM »
A evo i njega licno. Upravo sam ga juce zavrsio 100%, i samo ceka prvu priliku da ga vinemo u nebesa. Avion je aerodinamicki i konstruktivno pravi dragulj. Ugradio sam motor TURNIGY 50-55A 400kv, kontroler TURNIGY 80A, elisu APC E 15X8,  akumulator 2X3S 3300mAh. Ta kombinacija ima vucu od tricavih 4.5kg (krtina bez kostiju). Model spreman za let ima oko 2.6kg i sa ovim pogonom cini izvanrednu kombinaciju za sve vrste letenja, od "peglanja", preko F3A do ekstremnog 3D. Ovo je moj model, a pri kraju je i veljkov, kome samo treba da ugradim servoe i kontroler koji su skoro stigli.
« Last Edit: September 14, 2008, 09:42:34 AM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Yak 55 SP
« Reply #9 on: September 14, 2008, 04:12:15 PM »
Lepa pticica,lepa pticica :oa .......al' ce biti letenja...sretno!!!

A sledeci model da bude nesto slicno ovome....mislim model ::)

                   

       
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Yak 55 SP
« Reply #10 on: September 14, 2008, 05:51:53 PM »
Ne bih da se ponavljam, al` eto reći cu ponovo model je prelep :), a i siguran sam da će ga Veljko, Lazo i Ivan leteti besprekorno dobro.
;)

Lepa pticica,lepa pticica :oa .......al' ce biti letenja...sretno!!!

A sledeci model da bude nesto slicno ovome....mislim model ::)
                   


obrati pažnju na poslednju fotku na ovom linku:

http://rcfly4um.org/index.php?topic=767.0

poz
« Last Edit: January 11, 2009, 05:27:11 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Yak 55 SP
« Reply #11 on: October 03, 2008, 09:26:57 AM »
Prvi let se dogodio 24.09.2008., ali nikako nisam stizao da napisem nesto o tome, i da stavim neki video.
Elem, model je u startu bio perfektno natrimovan i nije zahtevao ama bas nikakva trimovanja. Isao je ravno bez ikakvih tendencija da na svoju ruku menja putanju. Za prvi let sam teziste postavio po uputstvu, a u narednim letovima cu polako da ga pomeram prema AC, da bi 3D karakteristike dosle do izrazaja. Pogonska grupa (motor - TGY AerodriveXp SK Series 50-55 580Kv, kontroler - TURNIGY Plush 80A, elisa APC 15X8, baterija - LiPo 6S 3300mAh) posao obavlja sa autoritetom od koga staje dah. Sa modelom od 2.6kg u vertikalnom penjanju ubrzava kao tane. Po svim osama je okretan kao cigra pri vecim otklonima, a pri manjim leti kao F3A. Dizajn mu je takav da u vazduhu deluje stvarno mocno, a kolor sema ne ostavlja nikakvu dilemu u kom je polozaju. Recju - IZVANREDAN avion sa velikom potencijalom.



Pozdrav
« Last Edit: October 06, 2008, 11:20:18 AM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Yak 55 SP
« Reply #12 on: January 12, 2009, 12:49:30 AM »
Čin drugi, slika - dupla!
Danas sam završio ugradnju set-upa u novog Yak-55SP:

1. Servoi - HD-7150MG Digital metal gear servo 49g/7.2kg
2. Motor - SK5065-380 TGY AerodriveXp SK Series 50-65 380kv
3. Kontroler - TR_P80A TURNIGY Plush 80A w/ UBEC Speed Controller
4. UBEC - TR-UBEC7.5 TURNIGY 5-7.5A (8~42v) HV UBEC
5. Felšipsa, mislim eleisa - TGS17x10E TGS Sport 17x10E Precision propeller

Mislim, nemo da se ljutite, al ispalo je za ..balo vek. Kombinacija je ubitačna :jaki:, a avion je stvarno prelep, što se da videti na slikama. Tu je sa starijim bratom koji je u crno-žutoj kombinaciji (K und K - kako kaže njegov novi ponosni vlasnik, a moj dobar drug i prijatelj Milan). Jedva čekam da prođe ovo, meni inače "omiljeno" godišnje doba, pa...

Ko nije video kako leti - eve ga:


Pozdrav
« Last Edit: January 12, 2009, 01:07:41 AM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Yak 55 SP
« Reply #13 on: May 26, 2009, 12:24:32 AM »
Nekako te-danas-te-sutra, razvuče se vreme, a novi Yak-55SP nikako da stigne na red. Te dok stignu baterije, te napravi karbonski trap... Sve u svemu, pošto ga je u Ivanči onomad Ivan probao (na žalost to nije snimljeno), stigoh u nedelju i ja na red.
Mislim, šta reći?!? Avion je stras boža! Još ćemo nas dvojca da se upoznajemo, ali prvi utisci su stvarno izvanredni. Sve karakteristike su mu perfektne. I dizajn, i izrada, i letne karakteristike... Najiskrenije ga preporučujem!
Napravio sam dva leta po 7 minuta. Pri punjenju, prva baterija je primila 1840mAh, a druga 2430mAh (od ukupno 4000mAh)!?! Neverovatno!?!
A evo ga i vidoje:



Pozdrav
« Last Edit: May 26, 2009, 12:39:05 AM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Yak 55 SP
« Reply #14 on: October 17, 2009, 10:15:27 PM »
E pa posle nesto malo jace od godinu dana od kako mi je model stigao napokon je poleteo i moj Yak 55. Ali moram da priznam da se cekanje isplatilo. Po prirodi sam dosta nestrpljiv i volim da preskacem stepenice. E pa u ovom hobiju to se nikako ne isplati. Skola koju sam platio i naucio sa SU29 je bila jako dobra. Previse rano poceti letenje vrhunskog (skupog) modela moze samo da smeta. Em covek nervozan, em nema predstavu koliko je model stvarno dobar jer od straha i nervoze samo gleda da spase zivu glavu. Druzenje sa Acromasterom pa zatim sa Elementom mi je danas pomoglo da i prvi i drugi let budu rutinski.:







Hm, ovaj sta reci? Pa mozda ce zvucati cudno ali ocekivao sam vise  (:sok:)! Zadnji put kada sam vozio moj model ove velicine bio je to Oxalys i secam se da je to islo kao po sinama. U zadnje vreme sam se jako druzio sa Elementom i odleteo dobrih 7 sati sa njim, i sta, razmazio me je. No da ne bude zabune, Yak i nije pravljen za F3A nacin letenja kako sam ja to u zadnje vreme najvise radio, vec je dosta zivahan. Bio sam vrlo iznenadjen kako sa svojih 2,9kg skace po nebu. Danas sam napravio samo 2 leta i posluzili su za trimovanje i za generalno upoznavanje sa modelom. Model je dosta nosat i pored 50g olova u repu. Verovatno ce morati da se poradi na polozaju baterija.





poz
« Last Edit: October 17, 2009, 10:18:55 PM by magic »
Veljko