Author Topic: Čenej 2011 - prvi izlazak...  (Read 32897 times)

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Čenej 2011 - prvi izlazak...
« Reply #60 on: August 07, 2011, 09:29:02 PM »
Na Čeneju danas pravi letački dan! Momci iz Bečeja su došli opasno opremljeni. Mislim da su imali sa sobom više modela nego što se prosečno skupi na Čeneju kad smo tu samo mi domaći ;-)

Vetar je malko duvao ali tačno niz pistu, tako da je bio pravi modelarski.

Evo par sličica i par videa na kraju.

Bečejci su svašta leteli, jedrilice, depronce, Gaborov Cap je napravio par krugova. Ja sam sa Windom vežbao IMAC Sportsman i čini mi se da to sad već počinje da "liči" na nešto. Sam Wind i simulator tu mnogo pomažu, a danas je bila prilika za upoznavanje sa uticajem vetra na figure.









https://picasaweb.google.com/lh/photo/HTMZDak5t7y4p6piNnVXE4TCOBmR9-4_mSP6ItATfLw?feat=directlink

https://picasaweb.google.com/lh/photo/FPlxffdoqBKVHK6mhUSgroTCOBmR9-4_mSP6ItATfLw?feat=directlink

https://picasaweb.google.com/lh/photo/LxLmQGvpVvlnQdx6nGkGsITCOBmR9-4_mSP6ItATfLw?feat=directlink

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Čenej 2011 - prvi izlazak...
« Reply #61 on: August 11, 2011, 12:24:22 PM »
Evo dva kratka snimka i od mene. Na prvom snimku imate Wind S, a na drugom, prvi let F-22 Raptor-a...




Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Čenej 2011 - prvi izlazak...
« Reply #62 on: August 12, 2011, 09:50:30 PM »
Predivan dan nas je ponovo izmamio na aerodrom.





Ekipa manje više standardna plus Rale i Neša koje smo zatekli na letenju.


Neša je doneo par elektro modela...



Pipera znamo od ranije, ali ovog mališu sam video prvi put...





...mislim da je o njemu pisano ovde na Forumu. Model je atraktivan, definitivno lak za transport i ono najvažnije, lepo leti...


Jole je leteo svog MX 2...



...a, nećete verovati i čika Dule je doneo model...





...Sukhoi-a SU 31 na kojem je danas, posle dosta vremena, malo palio i štelovao motor.



Obratite pažnju na dve stvari, prva je hand made auspuh, a druga držač Walbro karburatora na MVVS-u.





Walbro karburator na ovom motoru nije "najsrećnije" rešenje, jer je velik i lako se "razdrma" u ležištu, pa onda vuče "falš vazduh". No čika Dule, kao dipl. mašinski inženjer, smislio je kako da "udari fine tuning" i napravio je nosač za karburator koji se pričvršćuje na nosač motora... Uostalom slika sve govori...


Ceo aerodrom je pokošen i prava je milina leteti. Stoga sutra, u subotu, ponavljamo flajanje, pa ko voli nek izvoli doći...
Obično se skupljamo oko pola pet popodne. Vidimo se...

Ćao

Mirče

« Last Edit: August 12, 2011, 09:52:41 PM by mirce »

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Čenej 2011 - prvi izlazak...
« Reply #63 on: August 13, 2011, 10:56:28 PM »
Letelo se i danas... Vreme izmišljeno...
U zadnje vreme često idemo na letenje i uvek ima neka zanimljivost...

Danas sam prvi put uživo video Aleksinog Foke Wulfa. Na slikama je lep, ali uživo, uživo je FENOMENALAN...
Vedering je odradjen bez greške, boje su kao na pravom avionu i veoma je dobro dozirana količina "prljavštine". Najimpresivniji su mi trapovi koji su kao na pravom Foke Wulfu. Atraktivnom modelu u mnogome doprinose nalepnice...
Evo i par slika:







Mnogo dobro izgledaju auspusi koji duvaju izduvne gasove sa strane kao na pravom avionu. Sem što se lepo dimi i ulje koje prska po trupu samo pojačava utisak vederinga...










Golub je doneo Zeroa i napravio sam dva leta sa svojim ex modelom. Stara ljubav zaborava nema, Zero leti "za sve pare"...
"Sile osovine" su iskoristile priliku pa, su se slikale zajedno:






Bane je leteo Sabrata, isto kao i Aleksa.

Panther je imao svoj sedmi let...

Zlokasi su danas flyali Tiger Motha ofarbanog u boje "Partizanske eskadrile"...











Model sa motorom od 6,5 ccm leti prelepo...


Sutra, u nedelju, ponovo ćemo biti u isto vreme na istom mestu...
Znači Brate ispoštuj me, pola pet - pet Čenej... Nemo da ne dodješ, pa da posle bude, mislim, ovo ono...


Mirče
« Last Edit: August 13, 2011, 11:05:02 PM by mirce »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Čenej 2011 - prvi izlazak...
« Reply #64 on: August 20, 2011, 09:23:36 PM »
Ni danas nije bilo loše na Čenejskom aerodromu. Posle šest sati i vetar se smirio... Doduše sa slikama sam tanak, ili sam leteo ili sam gledao kako leti Aleksa i Mirče. Mirče je leteo Panther-a, čak i njegova želja se ostvarila i napravio dva starta. Aleksa je leteo Angel-a i na kraju dana poleteo F-22. Ja sam leteo Cap i Pinkfire...