Author Topic: pomoć..potreban deo za mini heli  (Read 3193 times)

Offline Sale1977

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
pomoć..potreban deo za mini heli
« on: March 20, 2011, 11:44:01 AM »
Poštovani drugari,potreban mi je deo za mini ili mikro (kako god se već zove) heli,kinez,iskren da budem,nije moj,pokušavam da popravim za malog rođaka,a deo koji mi treba ne znam ni kako se zove,ali vi koji se razumete u tu tematiku,verovatno ćete ukapirati o čemu se radi-to bih nazvao sponom između gornje elise (ima ih dve) i one šipkice koja na krajevima ima zadebljanja (valjda je to neki balanser,pojma nemam  :) ),a postavljena je na centimetar oko gornje elise..dakle,takve dve sponice vezuju tu šipkicu sa gornjoj elisom,jedna sponica je tu,a druga,moja pretpostavka,je ispala prilikom pada helija..kada se da gas na daljincu,obe elise se rotiraju,s tim da se ceo heli trese od jakih vibracija verovatno zbog nedostatka te sponice...unapred hvala na pomoći dobri ljudi!  ()-()

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: pomoć..potreban deo za mini heli
« Reply #1 on: March 21, 2011, 01:40:18 PM »
moze slika?

Offline Sale1977

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
Re: pomoć..potreban deo za mini heli
« Reply #2 on: March 21, 2011, 01:42:47 PM »
naravno! čim dođem kući,slikam i kačim,ako pre toga ne nađem negde na netu...

Offline Sale1977

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
Re: pomoć..potreban deo za mini heli
« Reply #3 on: March 21, 2011, 02:03:51 PM »
evo ovako: heli nije identičnog izgleda (pozadi uopšte nema elisu,već kao neko krilce,kako bih ga nazvao već) i u crvenoj elipsi je ta sponica koju tražim,a plavim sam zaokružio mesto gde su pukli neki držači koji,valjda,drže elisu za osovinu,tako da bi mi možda trebala i komplet ta gornja elisa...kao što rekoh,slabo se razumem u tu materiju,pa ni ne znam kako se šta zove..

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: pomoć..potreban deo za mini heli
« Reply #4 on: March 21, 2011, 02:44:34 PM »
ja imam krace te spojnice ili vec kako se zove.
« Last Edit: March 21, 2011, 02:46:50 PM by pericamitic »