Author Topic: flight time elektro helija  (Read 19240 times)

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: flight time elektro helija
« Reply #15 on: March 20, 2011, 05:19:09 PM »
Apsolutno...

ja sam bio svedok da su ljudi, koji u zivotu model nisu leteli, posle mesec dana vezbe na simulatoru uzeli stanicu u ruke i poleteli bez icije pomoci, a jedan od njih sam i ja, s obzirom da na kineskim igrackama nista nisam naucio sem da ih razbijam!
I kao sto rece magic, gresis...

Verovatno ti razlika nije jasna zato sto si leteo samo igracke, kupices nesto ozbiljnije ako Bog da, pa ces shvatiti da nisi bio u pravu..

Offline jake87

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 153
Re: flight time elektro helija
« Reply #16 on: March 20, 2011, 05:19:26 PM »
@n3mke

Ko u ruke prvo uzme daljinac sa 4 kanala da upravlja helikopterom od 150 evra, a da nije bar mesec dana vozio kineski sa 3 kanala koji kosta 30 evra (iste velicine kao i ovaj od 150, takodje sa LiPo baterijama) bice potpuno zbunjen! Ja daklem vozim tu kinesku igracku, i nisam je izlomio, niti kupio 5 komada, i bacio pare na to "smece" koje inace sasvim lepo leti, ali nije za snobove. Potpuno sam siguran da heli od 150 evra nece 5 puta lepse leteti koliko je puta skuplji, a ovu igracku cu uvek moci da prodam po pribliznoj ceni po kojoj sam je i kupio za razliku od onog modela, koji ce izgubiti na vrednosti mnogo vise cim se otpakuje iz kutije. Kao sto sam vec ranije pisao: "Nema ponosa u vožnji Juga, niti u posedovanju igračaka koje mogu imati i deca. Potrošački mentalitet je sveprisutan, zaboravili smo da se radujemo malim stvarima, uživamo u malim zadovoljstvima, sve mora da bude veliko! (razmislite o tome)."

Gresis sinak, STRAAAAASNO gresis. Sa kineskim helikopterom neces ama bas nista nauciti. Mislim da je ovde na forumu bar jedno 1000 puta receno da prvi novac (200Eur) treba uloziti u dobru stanicu i leteti dobar simulator. I to tako raditi citave sezone a dolaziti na aerodrom, druziti se sa modelarima i na licu mesta skupljati znanje pa tek onda kada je je nesto stvarno i dozivljeno odluciti o kupovini modela i ostatka opreme.

Naravno ti mozes i po svome samo te molim da ovo sto ti sada pisem negde zapamtis i ako prezivis jedno 2-3 godine dodjes i kazes, jbg, bili ste u pravu.

poz

Prvo simulator a posle pravi model. Ja sam prvo vezbao cetri meseca na simulatoru pre nego sto sam poleteo i sleteo prvi avion.
Za ovu zimu sam na simulatoru polomio 2000-3000 aviona i jedno 500-1000 helikoptera. Mnogo je lakse i jeftinije da se pritisne space nego da se krpi model i kupuju delovi. Ovaj hobi je takav da hteo ne hteo moras da budes modelar, jer kad tad ces da slupas model i naravno da ti se vise isplati da ga zakrpis( ako je moguce) nego da posle svakog peha kupujes novi.
Ko visoko leti izgubi domet.

Offline Sale1977

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
Re: flight time elektro helija
« Reply #17 on: March 20, 2011, 05:34:52 PM »
Da se malko umešam u ovu priču,naravno,iz najbolje moguće namere...s obzirom da mi je,takoreći,mentor u celoj ovoj priči o RC hobiju moj pobratim,mega-car Ivanmagd i da mi je u samom startu objasnio neka načela ovog hobija,složiću se sa Veljkovom konstatacijom da je osnov iole ozbiljnijeg bavljenja ovim hobijem-simulator! znači sati i sati provedeni na simulatoru,bilo da se leti heli ili avion..međutim,kad mi je prvi put došlo u ruke malo 'sranjce' u vidu helija koji je kolega kupio sinu kod kineza,za nekih 1500 dindži,nema reči da se opiše koliko mi je zadovoljstva priuštilo letenje tog modela...podići nešto u vazduh i kako tako ga u istom održavati-NEPROCENJIVO!!  :) čak i kada sam sa Ivanom prvi put na livadi poleteo moj (a njegov bivši) funcub,ukapirao sam da je nebo i zemlja razlika letenja na simulatoru,u idealnim uslovima,bez moguće štete (materijalne) u odnosu na to kada pravo na grešku faktički nemaš (sem ako si materijalno dobro situiran ili imaš sreće da se prilikom pada ništa katastrofalno ne desi). Šta želim da kažem-deluje mi kao dobra ideja,ako pričamo o letenju helija,da se prvo izigraš sa nečim što jeftinijim,da prevaziđeš tremu i strah od pada,koju verujem da svi imaju u početku,pa da se onda,uz tonu vremena provedenu na simulatoru upustiš u letenje nečeg ozbiljnijeg,a samim tim i značajno skupljeg. Što se tiče dela ove rasprave u kome se polemiše da li je problem vaditi bateriju iz modela,da bi se napunila ili ne,mislim da je bespredmetno diskutovati,jer ako te tako nešto mrzi,a PROVERENO ne postoji dovoljno bezbedan,a kompaktniji način da se to čini kao kod jeftinih kineskih igračaka,onda jednostavno se zadržiš na kinezima i nema glava da te boli.

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: flight time elektro helija
« Reply #18 on: March 20, 2011, 06:35:22 PM »
Ljudi simulator je osnova svega za normalne (stalozene i strpljive)
Kada kreces u pricu o helijima kupis kao ja JR Venturu nitro size 50 hely Treiner kao sto samo ime kaze za pocetnike.
Za pismene dobijes udzbenik kako da napravis prve korake,svoj prvi let i prvi krug zasluzan je taj trener heli konstruisan da prasta greske i da ostavlja dosta vremena za ispravku iste.
Ultrahome zameniti bateriju na helyju je isto kao da se pocesem po Jajima bez da skidam pantalone.
Ja kada sam ulazio u ovu pricu nisam pametovao sta bi bilo bolje vec zasto je to bas tako napravljeno, i onda ce ti se samo kazati,budi strpljiv i sve ces saznati.
Svoj prvi heli JR VEntura je ziv i dan danas i letim rado sa njim a olupao sam 2 sranja kineske proizvodnje jedan HK500  i jedan hk450 ali ne zato sto sam pogresio vec zato sto je na prvom i na drugom zbog super kvaliteta pokidao zube na glavnom zupcaniku .
E sada zasto nisam padao je zato sto nisam isao ispred svojih mogucnosti nisam divljao da se pokazujem sta znam vec polako krugovi ,osmice lupinzi roilovi sada mogu da lebdim naopacke i ne bih dalje da ne polomim hely.
Lomovi se desavaju vise kod manje kvalitetnih helija i naravno ako srljas ispred svojih mogucnosti .
Zapeo si za te jeftine helyje cepaj dok ne naucis za vece varijante kad odlucis da kupis veci javi se dobices svu pomoc treba ce ti  :pop:
ZA sve si upravu ja od pre godinu dana i patike nosim na cicak samo da ne pertlam.

Ja BUDALA KUPIO OVAJ Jebo MATER NIGDE KRAJA SRAFLJENJU

http://rcfly4um.org/index.php?topic=5378.15
« Last Edit: March 20, 2011, 11:11:18 PM by JRlotpi »

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: flight time elektro helija
« Reply #19 on: March 20, 2011, 11:08:58 PM »
treba ce ti  :pop:

Ja BUDALA KUPIO OVAJ Jebo MATER NIGDE KRAJA SRAFLJENJU

http://rcfly4um.org/index.php?topic=5378.15
:_D :_D :_D