Author Topic: air mrcajevci  (Read 5989 times)

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
air mrcajevci
« on: March 10, 2008, 10:37:42 AM »


evo da i ja dam mali doprinos radu ovog foruma. video je napravljen telefonom Nokia 6600
a u vazduh ga je nosio svojerucno radjen model cije slike necu da objavljujem jer bi mi se smejali

Offline mile

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
Re: air mrcajevci
« Reply #1 on: March 10, 2008, 11:17:49 AM »
Gde je ovde kuca Miroslava Ilica?

Offline sibi

  • Newbie
  • *
  • Posts: 23
Re: air mrcajevci
« Reply #2 on: March 10, 2008, 11:19:41 AM »
 Aco molim te postavi slike modela da ljudi vide sta sve moze da se napravi kad se ima volje

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: air mrcajevci
« Reply #3 on: March 12, 2008, 09:42:57 AM »
 imenjace postavio sam slike modela i baterija sa punjacem u dva nova topic-a. Samo moram da te ispravim nesto. Ovako se radi kad se ima volje za letenjem a nema se volje i vremena za dugotrajnim
pravljenjem modela. Inace ja uglavnom ne pocinjem nista sto ne mogu da zavrsim za jedno popodne

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: air mrcajevci
« Reply #4 on: March 14, 2008, 05:35:32 PM »
Zasto bi se smejali?

Ako leti i ako je upravljiv onda nema razloga za smeh.

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: air mrcajevci
« Reply #5 on: February 16, 2009, 12:02:28 PM »
Stgla oprema za fpv, sad se ceka jos samo lepo vreme.

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: air mrcajevci
« Reply #6 on: February 17, 2009, 12:12:03 PM »
Predajnik od 2W, pa to ima da se vidi sa ogromne udaljenosti... Moj od 0.5W se vidi perfektno na nekih 400m, a trebalo bi i do 1km (nisam probao) sa obicnim antenama. Sa malo boljom prijemnom antenom ces verovatno imati vidljivost od 10 km...

Gde si nabavio opremu?

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: air mrcajevci
« Reply #7 on: February 17, 2009, 02:55:35 PM »
sad neznam dali se ovo vodi kao reklama, ali ova oprema u www.blackwhite.co.yu - Zrenjanin kosta isto kao na kineskim sajtovima a postarina je neuporedivo jeftinija. Predajni link je bio zapakovan u veliko aluminijumsko kuciste. ali sam sve raspakovao i izvadio samo plocicu predajnika sa malim limenim oklopom, pa sam tu plocicu pricvrstio direktno na kameru i sve zajedno tezi nekih 50ak grama, uglavnom zato sto je i sama kamera u teskom metalnom-livenom kucistu(mislim da cu i to da raspakujem-da smanjim tezinu).Inace probao sam to sve zajedno i radi lepo a posle dvadesetak minuta rada predajnik se samo malo uzmlacio sto znaci da mu onaj aluminijumski oklop (kutija) i nije potreban. Narocito me je odusevio prijemnik- ima ekrancic na sebi pa mozes da gledas uzivo sliku sa kamerice a moze i da snima na sd karticu, pritom ima i tv izlaz na koga je moguce (u dogledno vreme) prikljuciti i videonaocare

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: air mrcajevci
« Reply #8 on: February 25, 2009, 08:14:33 AM »
kamerica i predajnik rastavljeni pa sastavljeni ponovo ali u mnogo laganija kucista


za predajnik i kamericu sam posle dosta proba ipak odabrao posebno napajanje- lipo baterija 11,1v- 200mA (za ovo mogu da se zahvalim kinezima, naime poslali su mojoj firmi 500 mp3 playera sa neispravnim baterijama, pa su naknadno poslali nove da ja zamenim i tako preteklo dvadesetak komada, ako nekom treba za fpv poklonicu mu par komada odlicne su, to su single cell 3,6v 210mA)



i na kraju sve to montirano na honey bee king i stanica na koju je montiran prijemnik-snimac

« Last Edit: February 25, 2009, 10:12:05 AM by aco »

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: air mrcajevci
« Reply #9 on: February 25, 2009, 09:41:17 PM »
Super. jedva cekam da vidim to uzivo.