Author Topic: Modelarska testera  (Read 38287 times)

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 791
Re: Modelarska testera
« Reply #30 on: June 20, 2018, 09:14:17 PM »



Ja imam nesto slicno opasno dobre masine za modelare.Ja sa kupio na pijaci bubanj potok pored Beograda donose iz Nemacke 70 eura ima papucicu kao sivaca masina,svetlo, moze pod uglom da sece.Testerice su standardne mislim 130 mm i imaju klinove na kraju tako da ne ispadaju iz lezista.Malo je testerice teze naci bilo je u Wobi hausu u Bul.Kralja Aleksandra ali ih nema stalno.Ja sam se snasao imam strica u Holandiji i on mi je poslao.Stvarno dobre i korisne masine mozes da se igras sa njima do beskraja samo malo maste i  (work).Ja sam najdeblje sekao 4 mm sper  ali verujem da moze i deblje drvo ali zavisi i od testerica koliko ima zuba itd.
Sve pozitivno za ove masinice

Offline DMZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 177
Re: Modelarska testera
« Reply #31 on: June 20, 2018, 09:28:02 PM »
Bas takvu sa videa sam danas zagledao na KP. Ista marka i delovala mi najozbiljnije. Mislim da bi mi to zavrsavalo posao po pitanju preciznosti, samo me malo brine ta debljina materijala. Svakako imam bansek koji radi kao zmaj, pa bih njega mogao da koristim gde ona ne moze. Bio bih zahvalan ako bi jos neko podelio svoje iskustvo.

Offline mikula

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: Modelarska testera
« Reply #32 on: June 23, 2018, 06:40:39 PM »
Ja sam na mojoj spravici malo preradio prihvat testerice, jer preferiram testerice bez onih pinova na krajevima (lakse se barata njima, mogu se provuci kroz manju rupicu u materijalu, na trzistu je veci izbor testerica bez pinova...)
Najdeblje sto sam sekao je camova daska 1col (cca 25mm) i ide sasvim dobro.

Evo npr.