Author Topic: Cime lepiti plasticne delove  (Read 54856 times)

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Cime lepiti plasticne delove
« Reply #30 on: March 04, 2011, 07:23:10 PM »
Kako god pogledaš, najjeftinije i s najmanje glavobolje, je - kupiti novi deo!
#FFCC00

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Cime lepiti plasticne delove
« Reply #31 on: March 04, 2011, 10:17:14 PM »
Quote
Ne razumem tvoja nastojanja da internetski dokažeš nešto što sam ja već u praksi isprobao i proverio!?
@miša2002
Ne moram nikome ništa da dokazujem, samo iznosim pravilne i tačne podatke na ovom forumu. Evo, kao dopuna, dostavljam sliku certifikata koji stoji na svakoj mojoj tabli Klirita. Lepo piše ispok KLIRIT da se radi o PMMA. Što se tvoje prakse probanja tiče je nemerljivo malo u odnosu na moje dvodecenijsko iskustvo sa radom sa Kliritom u profesionalnoj sferi.

Ne znam da li je neko pomenuo Loctite lepilo koje se može i kod nas da se kupi i u samoposlugama. To je lepilo na bazi cianoakrilata i dobar je za krte plastike.

 
Baš mu boli što mu je odpala ruka :big smile

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Cime lepiti plasticne delove
« Reply #32 on: March 05, 2011, 01:46:47 AM »
Quote
Ne razumem tvoja nastojanja da internetski dokažeš nešto što sam ja već u praksi isprobao i proverio!?
@miša2002
Ne moram nikome ništa da dokazujem, samo iznosim pravilne i tačne podatke na ovom forumu. Evo, kao dopuna, dostavljam sliku certifikata koji stoji na svakoj mojoj tabli Klirita. Lepo piše ispok KLIRIT da se radi o PMMA. Što se tvoje prakse probanja tiče je nemerljivo malo u odnosu na moje dvodecenijsko iskustvo sa radom sa Kliritom u profesionalnoj sferi.
...


Stvarno si neverovatan. Toliko silno profesionalno iskustvo i nisi primetio da plexiglas i klirit nisu isti proizvodi.
Pravi KLIRIT se ne može lepiti hloroformom!
Možda moj hloroform nema tako decenijsko iskustvo ko tvoj!?
#FFCC00

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Cime lepiti plasticne delove
« Reply #33 on: March 05, 2011, 12:37:02 PM »
@Miša2002, napisao si da se plexi može lepiti. Ako je plexi = klirit, što je činjenica, onda nema problema.
Napisao sam recept ovde http://rcfly4um.org/index.php?topic=6406.msg38227#msg38227 kako sam ja napravio lepilo uz pomoć hloroforma.
Možda nisi probao sa kliritom već sa tvrdim PVC. Veoma su slični. Ili su ti prodali vodu u toj boci.
Na svetskim forumima možeš naći gomilu informacija o iskustvima drugih, ako meni ne veruješ. Bilo bi dobro da i ti daš već neku korisnu informaciju na ovaj forum. Malo smo takve postove čitali od tebe.

Ovde ljudi lepo pričaju na srpskom, kako se klirit lepi sa hloroformom.
http://www.dizajnzona.com/forums/lofiversion/index.php/t29746.html
Evo još:
http://www.tnt-audio.com/clinica/lidrepair_e.html
Dalje već dokazuj sebi, meni nije porebno jer sam se u životu dosta nalepi klirita.
Proveri.  ;namig



« Last Edit: March 05, 2011, 01:20:03 PM by tibeteagle »

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: Cime lepiti plasticne delove
« Reply #34 on: March 05, 2011, 02:20:39 PM »
Quote
Ne razumem tvoja nastojanja da internetski dokažeš nešto što sam ja već u praksi isprobao i proverio!?
@miša2002
Ne moram nikome ništa da dokazujem, samo iznosim pravilne i tačne podatke na ovom forumu. Evo, kao dopuna, dostavljam sliku certifikata koji stoji na svakoj mojoj tabli Klirita. Lepo piše ispok KLIRIT da se radi o PMMA. Što se tvoje prakse probanja tiče je nemerljivo malo u odnosu na moje dvodecenijsko iskustvo sa radom sa Kliritom u profesionalnoj sferi.
...


Stvarno si neverovatan. Toliko silno profesionalno iskustvo i nisi primetio da plexiglas i klirit nisu isti proizvodi.
Pravi KLIRIT se ne može lepiti hloroformom!
Možda moj hloroform nema tako decenijsko iskustvo ko tvoj!?

Misha znas li ti da ne smes da imas to sto pishe na bocici,
PS mozda se Hadzi Kosticka i predomisli ako mi sunes malko
« Last Edit: March 05, 2011, 02:22:11 PM by JRlotpi »

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Cime lepiti plasticne delove
« Reply #35 on: March 05, 2011, 02:34:28 PM »
@ Tibeteagle,
mislim da samo gubis vrijeme i energiju sa covjekom kome je ocigledna namjera na ovom forumu samo provokacija i nista vise.
Ja sam stavio informaciju da se hloroformom moze lepiti plastika i to neke vrste i mislim da je sasvim dovoljno.
To sto on pokusava od svakog posta da napravi raspravu mislim da je vec stvar za neki drugi forum koji se bavi klinickom psihijatrijom.
Na zalost u ovaj hobi i na ovaj forum ponekad zaluta i neko takav.

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: Cime lepiti plasticne delove
« Reply #36 on: March 05, 2011, 03:25:05 PM »
Sto se lepjlenja tice nemam neko iskustvo sta se sve moze naci na trzistu, ako ima takvih kao ja moze da sazna na sledeci nacin

Moj problem je bio pucanje kompozitnog linka na GL rotoru na JR venturi  nisam mogao da cekam deo da stigne iz USA i ja resim da zalepim ,
tada nisam znao za ovaj forum pa sam pomoc potrazio kod uvoznika firme Wurt.
Izlozio sam problem njihovom komercijalisti koji je pohadjao kurseve o proizvodima Wurt i mogao je da preporuci lepak.
To se desavalo pre 3 godine u pitanju je bio dvokomponentni lepak koji nije bio u sirokoj prodaji i mogao sam ga uzeti samo u 1 njihovoj radnji u BGD Vojvode Stepe cena je bila oko 800-900din
spoj je bio neverovatno jak deo koji sam zalepio trpi veliku silu (control arms na gl rotoru)
Nisam nigde nasao taj 2komponentni u prodaji po radnjama ali moze se kupiti u Wurtovim ili naruciti kod njih
pokusacu da nadjem pakovanje mada sam odavno iskoristio sadrzaj,
treba kontaktirati njihovu komercijalu i predociti nekome ko je bio na obuci za njihove proizvode treba uzeti i katalog njihovih lepkova na nekih 80 ilustrovanih strana
U Podgorici radnja Okovi na Starom aerodromu sam nasao dosta njihovih proizvoda ,oni cak imaju i deo za modelare gde prodaju i Balzu raznih dimenzija


Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Cime lepiti plasticne delove
« Reply #37 on: March 05, 2011, 03:35:25 PM »
@Miša2002, napisao si da se plexi može lepiti. Ako je plexi = klirit, što je činjenica, onda nema problema.
Napisao sam recept ovde http://rcfly4um.org/index.php?topic=6406.msg38227#msg38227 kako sam ja napravio lepilo uz pomoć hloroforma.
Možda nisi probao sa kliritom već sa tvrdim PVC. Veoma su slični. Ili su ti prodali vodu u toj boci.
Na svetskim forumima možeš naći gomilu informacija o iskustvima drugih, ako meni ne veruješ. Bilo bi dobro da i ti daš već neku korisnu informaciju na ovaj forum. Malo smo takve postove čitali od tebe.

Ovde ljudi lepo pričaju na srpskom, kako se klirit lepi sa hloroformom.
http://www.dizajnzona.com/forums/lofiversion/index.php/t29746.html
Evo još:
http://www.tnt-audio.com/clinica/lidrepair_e.html
Dalje već dokazuj sebi, meni nije porebno jer sam se u životu dosta nalepi klirita.
Proveri.  ;namig



U boci nije voda!
Proizvod pod nazivom "KLIRIT" sam kupio na stovarištu na Novosadskom putu. Deklarisan je kao klirit a zemlja porekla Grčka. Hloroform mu nije mogao ništa.Nisam ni tehnolog ni hemičar da bi proverio sastav.
Očigledno da je jedna deklaracija pogrešna!
PS
Malopre sam nabavio parčence Galenikinog klirita, probao i lepi se! Uporedio sam Galenikin plexiglas i ovaj klirit i ne vidim nikakvu razliku osim u nazivu!

@JRlotpi
Ne treba ti ono iz flaše, čim te HK vidi (pozitivno) pada na leđ...

@saxpg
..."To sto on pokusava od svakog posta da napravi raspravu mislim da je vec stvar za neki drugi forum koji se bavi klinickom psihijatrijom."...

Koji tebe problem muči?
#FFCC00

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Cime lepiti plasticne delove
« Reply #38 on: March 05, 2011, 03:47:19 PM »
 4e  Eto , upravo o tome vam pricam...

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Cime lepiti plasticne delove
« Reply #39 on: March 05, 2011, 11:24:38 PM »
Evo kako sam ja rešio problem... Predao sam ćaletu štafetu i on je opravio za medalju... hehe

Zabušene rupe u oba dela, navijen šraf u jedan deo a potom na sve to navijen drugi deo i to je dovoljno (da ne kažem super) čvrsto, mada smo za svaki slučaj dodali malo super lepka... Baggy je opet na točkovima i čeka probu sutra... Ali za svaki slučaj su poručeni delovi prednjeg trapa...

Hvala svima!
pozz

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: Cime lepiti plasticne delove
« Reply #40 on: March 06, 2011, 12:35:51 AM »
E druze a jesi li video kakvu si polemiku pokrenuo sledeci put kad postavis pitanje dobro razmisli sta sve mozes da proizvedes :big smile
sreca da se nisu dotakli Grmecove proizvodnje i uticaja isparenja agresivnih lepkova na zagrevanje planete,sto moze da dovede do vece stete od tvoje pukle spone na tamo nekom bagiju.
PS pamet u glavu nemoj po djombama da ga teras
« Last Edit: March 06, 2011, 12:43:36 AM by JRlotpi »

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Cime lepiti plasticne delove
« Reply #41 on: March 06, 2011, 12:52:56 AM »
E druze a jesi li video kakvu si polemiku pokrenuo sledeci put kad postavis pitanje dobro razmisli sta sve mozes da proizvedes :big smile
sreca da se nisu dotakli Grmecove proizvodnje i uticaja isparenja agresivnih lepkova na zagrevanje planete,sto moze da dovede do vece stete od tvoje pukle spone na tamo nekom bagiju.
PS pamet u glavu nemoj po djombama da ga teras

Polemika je bila žustra, ali je bilo i dosta dobrih saveta... Dobro nismo došli do zavarivanja osiromašenim uranijumom, ali možda i bude kad prehebem nešto drugo...
Ovog puta nisu bile džombe već neuspeli drift i tresak u futer... A čemu buggy ako ne za džombe?