Author Topic: RC heli - odakle poceti  (Read 12068 times)

Offline vpanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: RC heli - odakle poceti
« Reply #15 on: March 04, 2011, 01:49:06 PM »
zato kupis hely u kit varijanti i postarina je 24$ a posle kupis elektroniku sa postarinom oko 20$ i bude ti lepo
naravno treba da posedujete stanicu 6ch
ovaj http://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?products_id=9749{3}5  postarn je oko 30$ sa elektronikom
ili ovaj http://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?cPath=334_174&products_id=5579  25$ + da se naruci elektronika
ovo su najbolje kupovine i da ne davim vise znaci COPTER X gore naveden

moze ova stanica jeftina je http://hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8992
 ali ako cete se posle ozbiljnije baviti mislim skuplji modeli onda nesto od Futabe,JR ili Spektruma
Odlichna preporuka!
Iskreno za 40 dolara kolika je razlika u ceni izmedju hk 450 tt ili belt drive pro varijante i ehirobo arf kita, ne mozesh da kupish sve potrebne elektronske komponente (motor servoe ziro) koje vec dobijesh u ehirobo kitu.
Postarina je 32 dolara, za total od 132 dolara heli boli glava!!!
I sve komponente vec uklopljene za optimalne performanse..
Interesuje me samo par stvari:
Jel neko vec naruchivao\ima ovaj kit?
Jel imaju stalno na stanju delove za ovo chudo?
i naj bitnije
Jel i oni imaju varijantu za "carinske olakshice" pri naruchivanju, da me ne oderu (inache u zadnje vreme milostivi) zlikovci (pu, pu) na carini...
Stanicu imam ovu:
http://www.rc-soar.com/multiplex/cockpitsx/index.htm
Ima heli mode, mislim da ce to biti sasvim ok..
@JRlotpi - hvala lepo, odlichna preporuka
pozz
Vlada

Offline Artofkinetik

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
Re: RC heli - odakle poceti
« Reply #16 on: March 04, 2011, 03:03:36 PM »
Dobri ljudi,

Ja bih kupio ovo, od cekanja nema nista... Sta mislite?

http://extreme-rc-toys.com/oc/catalog/product_info.php?cPath=106&products_id=200

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: RC heli - odakle poceti
« Reply #17 on: March 04, 2011, 04:14:29 PM »
Ja nisam neki strucnjak , ali za te pare bolje HK450.
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: RC heli - odakle poceti
« Reply #18 on: March 04, 2011, 06:10:13 PM »
uz taj esky se dobija prilično loša stanica za koju nisam siguran da li podržava još neke modele i da li ima mogućnost bilo kakvog programiranja.
iskrena preporuka je da se malo strpiš, i sačekaš CopterX, a dodaš pare za bolju stanicu koju ćeš kasnije koristiti na drugim modelima.
ja sam tek sad postao svestan koliko je važna stanica tipa DX6, DX7, i koliko sam pogrešio kupujući neke druge stvari umesto da usmerim novac u DX7 naprimer.

svejedno, i da odmah sad kupiš esky-a verovatno nećeš odmah i leteti dok se malo ne izvežbaš na simulatoru. ako ne sačekaš, verovatno ćeš ga slupati i svejedno završiti čekajući heli iz inostranstva.

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: RC heli - odakle poceti
« Reply #19 on: March 04, 2011, 06:33:51 PM »
Problem je sto covek na pocetku i nezna sta nezna i stanicu posmatra samo kroz broj kanala, sto je naravno ogromna greska kroz koju smo verovatno svi prosli. Meni je ovo (JR9303) sada 4. stanica za 4 godine i trenutno zadovoljava potreba, videcemo dokle  :sljus.

Znaci i za pocetak min 6 kanalna tipa DX6 ili Futaba 6. Naravno, idealno bi bilo sa 7 kanala.

poz
« Last Edit: March 04, 2011, 07:22:06 PM by magic »
Veljko

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: RC heli - odakle poceti
« Reply #20 on: March 04, 2011, 07:04:16 PM »
Na stanju su ti svi COPTER X size 450 i 500 i stizu za 10 do 15 dana
a ovi helikopteri
E ski
medeni bee
je korAK DO ODUSTAJANJA OD LETENJA HELIJEM samo mucenje ponavljam maximalni otkloni elisa su kod pomenutih +7 stepena i  - 7 stepena prevelike tolerancije na gl rotoru i na svim pokretnim delovima nemozete nauciti da letite precizno sa njima,
  za pocetak moze da bude dovoljno ali kad savladas lebdenje i pocnes da kruzis e tada ti treba da se igras otklon od +10 stepeni 250e je previse ,  to su igracke za copter X ili HK450CF
Procitajte malo postove pa preporucite sebi

Ako ne zurite za par dana stizu kod jednog cike Distributora modeli KDS 450size koji su u klasi Copter x I hk bice testirani i pisacemo o tome


Offline Artofkinetik

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
Re: RC heli - odakle poceti
« Reply #21 on: March 04, 2011, 10:29:25 PM »
Hvala na savetima. Onda da poslusam iskusnije... Koji je red velicina cena pomenutih helija, tj tih modela KDS 450size i ako mozete da navedete koji su to tacno modeli?

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: RC heli - odakle poceti
« Reply #22 on: March 04, 2011, 10:50:33 PM »
strpljen spasen,
 jes il  procitao sta pise gore

"Ako ne zurite za par dana stizu kod jednog cike Distributora modeli KDS 450size koji su u klasi Copter x I hk bice testirani i pisacemo o tome "


ali kad vec pitate mislim da ce biti ovaj model sa fly mentorom i opcija bez flymentora

i bice u vise kombinacija od kompozitnih materijala do ful metal yacket
znaci jeftinije varijante i skuplje
nisam imao pristup lager listi ali ce sigurno ovaj biti jedan od ponudjenih neda RCMiskovic podatke mozda se naljuti i za ovoliko informacija
strpi se neces se pokajati nemoj bacati novce na igracke ako hoces da se ozbiljnije posvetis

a cena ce se kretati u okviru cene livada med i e nebo klinasti kaish
« Last Edit: March 04, 2011, 10:54:11 PM by JRlotpi »

Offline Joja

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 104
Re: RC heli - odakle poceti
« Reply #23 on: March 05, 2011, 01:36:29 AM »
Interesantno,
ovi "SN Hobbies" su samo par sto metara od Srpske crkve u Vankuveru.
Vidim ja da cu poceti od crkve, prvo cu krenuti bogu da se molim da mi bog da oci sokolove i bijela krila labudova .... pa mozda i poletim.
Pozdrav

Offline Artofkinetik

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
Re: RC heli - odakle poceti
« Reply #24 on: March 08, 2011, 02:00:27 PM »
Pozdrav svima,

Samo da javim da sam porucio e-sky cp belt V2 i sutra ocekujem "poklon".

Hvala na sugestijama i uskoro se javljam sa prvim impresijama.

Dusan

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: RC heli - odakle poceti
« Reply #25 on: March 08, 2011, 08:04:20 PM »
Kupio si pravu stvar  :rock :sljus ") :pop:

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: RC heli - odakle poceti
« Reply #26 on: March 24, 2011, 12:56:22 PM »
Kinetik, odjednom si nestao. Kakvi su utisci? Meni je CP isto bio opcija za kupovinu pre nego što sam se odlučio za HK.