Author Topic: F-14 od izoflora, sa pokretnim krilima.  (Read 17232 times)

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: F-14 od izoflora, sa pokretnim krilima.
« Reply #45 on: March 11, 2011, 02:11:37 PM »
.. evo i dodataka, radi estetike. Od izoflora 3mm isečene su tračice.







« Last Edit: March 11, 2011, 02:13:26 PM by IvanGrozni »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: F-14 od izoflora, sa pokretnim krilima.
« Reply #46 on: March 12, 2011, 10:19:02 AM »
 mmmm interesantno, mislio sam da će biti teži. Znači sa baterijom od 2200mAh bi trebalo da bude oko 500-510 g. Za TGY 2826 je to već granica, pogotovo onog što imam 1900kv. Sa 1650 kv bi možda bila bolja kombinacija... No, videću još. U svakom slučaju hvala za podatak!  ()-()

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: F-14 od izoflora, sa pokretnim krilima.
« Reply #47 on: March 12, 2011, 10:51:42 AM »
Sa turnigy c2826 neće biti probelma. Imam taj motor na SU 37, čija težina je 550grama i let odlično. Na njega je bila elisea 7*4.8, sada je 6*4, ali vratiću ovu prvu.

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: F-14 od izoflora, sa pokretnim krilima.
« Reply #48 on: March 17, 2011, 03:09:41 PM »
...stigao ostatak setupa...

baterija, esc i push rods, dok sam motor i elisu već imao.


zalepljen pin horn na horizontalne stabilizatore i montiran push rods na njemu. Za lepljenje korišćen epoxy 5min.

Na ovoj slici vidi se da je push rod stavljen na prvu rupu odozgo. Kasnije sam primetio da to nije najbolje rešenje jer se time smanjio otklon, te sam ga naknadno izvadio i stavio na poslednju rupu.

Montirana elektronika unutar trupa. Jedino sam satelit prijemnika stavio van, te sam izvršio male prepravke (dodatno sečenje izoflora) na poklopcu.




Između baterije i esc veliki je razmak te sam morao da napravim jedan produžni kablić od 1 muškog XT-60 konektora i dva muška 3,5mm bullet in konektora.

Ovda sam zadnji poklopac koji ide preko esc zalepio krep trakom. Planom je predviđeno da se zalepi, ali u slučaju da mi bude bio potreban taj esc, morao bi da sečem poklopac što nije baš sjajno. Ovako ću samo iseći krep traku ili odlepiti je.


Sa stavljenim poklopcem

Videžete da kod poklopca postoji zazor, ali to je zato jer je baterija malčice šira. To se da lako rešiti, samo se izšmirgla sa unutrašnje strane gde naleže na bateriju. Ali to sada neću.




« Last Edit: March 17, 2011, 03:23:28 PM by IvanGrozni »

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: F-14 od izoflora, sa pokretnim krilima.
« Reply #49 on: March 17, 2011, 03:18:13 PM »
Sto znaci da ova ptica moze vec danas da poleti....   :)aplauz

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: F-14 od izoflora, sa pokretnim krilima.
« Reply #50 on: March 17, 2011, 03:26:47 PM »
Sto znaci da ova ptica moze vec danas da poleti....   :)aplauz

E to ćemo negde zajedno. Pokušao sam da ga balansiram i nisam uspeo. Nisam imao šegrata da mi pomaže i pomera olovo napred-nazad. Bateriju ne mogu više da približim sredini modela i CGu, te je zbog toga malo više nosat. Moraću da stavim olovo od 10grama, skroz pozadi do motora.

Izmerio sam model grubom kuhnijskom vagom. Sa ovakvim setupom teži 570 grama. Na to naravno otpada 180 g baterije. Da napomenem da je na modelu elisa 7*5.

Što se tiče farbanja, to imam u planu sa air brushom koga nemam, ali ću ga jednog dana nabaviti. Dotle ću probati da ga poletim i da vidim kako se ponaša u letu, o čemu će biti izveštaj.
« Last Edit: March 17, 2011, 03:29:04 PM by IvanGrozni »

Offline Against MCLXXXV

  • Newbie
  • *
  • Posts: 27
  • Cessna 182 rtf
Re: F-14 od izoflora, sa pokretnim krilima.
« Reply #51 on: April 24, 2011, 07:08:35 AM »
Odlican je!  (res)

Ovako nesto i ja planiram da napravim uskoro, pa te zovem ako bude kakvih problema!

Okaci neki video leta!
Live to fly, fly to live!