Author Topic: moja malenkost :)  (Read 21893 times)

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
moja malenkost :)
« on: January 24, 2011, 11:58:01 PM »
Evo vec dosta dugo sam na forumu, pretezno sam se edukovao i citao sve teme , mozda cak i previse...
Hteo sam da se predstavim da ljudi eventualno znaju sa kime pricaju ako se i ja po nekad oglasim nekim postom.
Zovem se Slobodan Bulovic , iz Beograda sam, inace sam po zanimanju avio mehanicar. Radio sam u Jat tehnici na testiranju mlaznih motora i reviziji. Modelarstvom sam poceo da se bavim kad sam bio dovoljno veliki da mi daju skalpel. U osnovnoj sam pristupio klubu u Zemunu i poceo sa avio modelarstvom.. Sa 15 ak godina sam se baktao vezanim modelima jer nikada nije bilo para za stanicu :( tako da sam nedugo nakon toga prekinuo jer mi to nije bilo po volji. Zeleo sam r/c model... Sve je to palo u zaborav,godinama, dok proletos nisam kupio neku kinesku zezalicu i krenuo da guglam oko toga pa sam stigao do ovog foruma i zarazio se :) ..... Inace sam trenutno u fazi prikupljanja para za stanicu i komponente pa boze zdravlja i ja da napravim i poletim neki novi model..

Offline Miki Va

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 185
Re: moja malenkost :)
« Reply #1 on: January 25, 2011, 01:23:12 AM »
Dobro dosao Slobo  (pijemo)

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: moja malenkost :)
« Reply #2 on: January 25, 2011, 01:18:48 PM »
Dobro dosao,i zelim ti da ubrzo krenes sa gradnjom RC modela jer je stvarno zabavno i veselo....


Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: moja malenkost :)
« Reply #3 on: April 01, 2011, 01:11:15 AM »
Odavno se nisam ovako smorio, tuga..
Jedva nakon cele zime namaknem neku kintu a i  gledam zadnjih mesec dana sta cu da porucim, otvorio nalog, dogovorio sa burazerom da iskoristim njegovu karticu i sinoc kasno napravim listu . Veceras sednem sa njim da odradimo porudzbinu kad ono pola liste backorder i to jedna stavka nestala na moje oci :(
Veliki bedak...

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: moja malenkost :)
« Reply #4 on: April 01, 2011, 01:41:35 AM »
 :)aplauz

Dobro nam dosao slobo.

samo polako, al sigurno.
Popunice se to prazno stanje budi bez brige.
Svaki pocetak je tezak pa i ovaj, ali sve se to brzo zaboravi kad pvi put stanes na livadu i buljis u nebo za modelom koji je napokon poleteo.

(<--)       ()-()        pozdrav        (pijanoo)
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: moja malenkost :)
« Reply #5 on: May 11, 2011, 03:45:03 AM »
vise ne znam gde glavom da udaram. Kad se ja odlucim da se vratim modelarstvu ratel zvekne porez na stanice a i dalje me kecaju kinezi iz hong konga...Pokusavam da napravim porudzbinu skoro mesec ipo dana, poludeo sam, dodje mi da dignem ruke od svega ali evo prvo da zamolim, da pitam dal je neko (iz beograda) raspolozen da preko svog naloga  u hobby king-u poruci elektroniku za mene. castim  (pijemo) il' sta treba...   help

Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: moja malenkost :)
« Reply #6 on: May 11, 2011, 09:56:04 AM »
Slobo ne moras ti da cekas da neki artikal bude na stanju da bi ga narucio, meni se pre 20 dana isto desilo da sam uvece sa burazerom pravio listu a kad sam hteo sutra dan da to sve i narucim, jedan od artikla je bukvalno nestao sa stanja. Ja sam je samo stavio u porudzbinu i oni su to nabavili za 6 dana i poslali mi sve odjednom. Dobra stvar je da oni nece da cepaju porudzbinu na vise delova ako slucajno neka stavka nije trenutno na stanju, nego kad sve nabave oni ti djuture posalju. Moram da ti napomenem da se taj artikal nije pojavljivao na stanju jos duze vremena posto su oni to meni poslali. Samo ti poruci to sto imas i oni ce iz drugih skladista ili kako vec prvo da obezbede za ove koji su narucili pa tek onda ako imaju viska objavljuju na sajtu. Pozzz

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: moja malenkost :)
« Reply #7 on: May 11, 2011, 11:01:26 AM »
glavni je problem sto uopste ne mogu da porucim, nikako porudzbina nece da mi prodje. hvala sto si se javio ali ja stvarno vise ne mogu da pokusavam (probao sam razne nacine, slusao uputstva drugih i td.) . vec x puta sam bancio do 3-4 ujutru, pokusavam mesec ipo dana. samo se nerviram, hteo sam da vidim da li je neke ovde raspolozen da mi pomogne ili da dizem ruke od svega

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: moja malenkost :)
« Reply #8 on: May 11, 2011, 07:43:12 PM »
Na HK-u neki artikli se mogu naručiti, iako se ne nalaze na stanju, već su na "backorder". Međutim neki artikli se ne mogu naručiti ako nisu na stanju, takav je slučaj recimo sa servoim HXT900, Turnigy 9g... a verujem da ima još nekih artikala.
One koje možeš ti naruči a ove, koje ne možeš ukoliko ih nema na stanju, stavi ih u "email alert", da te na email obaveste kada budu stigli.
Što se tiče stanice, vidim da ima problema, jer se mora tražiti odobrenje od RATela. Međutim HK nije jedini način na koji možeš kupiti stanicu. Na ovom forumu ima dosta ponuda polovnih stanica, a možeš se obratiti i Adamu da ti nešto nabavi iz Mađarske (on čovek ima se potrebne dozvole od RAT-ela  :big smile i neće biti problema).
Samo napred i ne gubi nadu.

Offline dimitri

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 164
Re: moja malenkost :)
« Reply #9 on: May 19, 2011, 11:05:17 AM »
 
   Slobo, dobro dosao i od  mene,pozdravljam modelara koji ce sam praviti svoje modele,
dosadasnje modelarsko iskustvo  ce ti  biti od velike koristi :).
Pozdrav od Radovana.

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: moja malenkost :)
« Reply #10 on: May 27, 2011, 08:19:48 PM »
postadoh danas ponosni vlasnik hitec optic 6 sport stanice  (yay)

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: moja malenkost :)
« Reply #11 on: May 27, 2011, 10:27:57 PM »
postadoh danas ponosni vlasnik hitec optic 6 sport stanice  (yay)


:)aplauz :)aplauz

Dobar izbor.

Cestitam, i da te dugo sluzi.  (thumb)

pozdrav
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: moja malenkost :)
« Reply #12 on: September 18, 2014, 09:25:23 PM »
Dobar dan cenjeni forumasi, evo nakon duze pauze zelim da se vratim na pocetak jer pre nego sto sam i prekinuo sa modelarstvom nisam ni valjano poceo. Zivot me je odvuka na drugu stranu al imam veliku zelju da se bavim Rc modelarstvom. Imao sam bas dosta peripetija, prvo besparica, pa sam nakako dosao do prvih elektro komponenti za model, poceo da ga pravim, i usled raznoraznih za mene velikih problema i zivotne situacije sam se udaljio.
    Citao sam hiljade postova i svega i donekle poslusai savete sa foruma al tu su me sacekali i sl. problemi, imam problem sa stanicom, jer i pored uputstva nemam blage veze kako da je savladam, i punjac je tabula raza za mene, i nedostatak leteceg modela vuce korene tu.
Tako da bi ovaj post zele viseda bude neki APEL ZA POMOC jer osecam da i pored velike ljubavi imam bitku sa vetrenjacama, pa ako neko imam stanicu Hitec optic 6 sport bio bih bu zahvalan da mi objasni malo kako funkcionise, a i punjac ne mogu da odgonetnem..zapravo treba mi model da bih ugradio set-up i imao potrebu da punim baterije, nastelujem stanicu i sl... savetovacete me da instaliram simulator..pokusavao sam to tada, pre 2 godine i toliko se namltretirao i nisam uspeo jer me kompijuter zeza.... uglavnom problemi, pa bih zamolio ako neko moze da mi pomogne... za pocetak cu u rubrici "planovi" da pokrenem potragu za novi plan jer sam stari, odstampani za cesnu izgubio.   zivim u beogradu i bilo bi mi drago da neke modelare licno upoznam, sretnemo se, upijem tim putem neko znanje, dobijem savete iz prve ruke. Zaista zelim da "poletim" . Moj broj je 064/23-93-193
Slobodan Bulovic
« Last Edit: September 18, 2014, 10:08:14 PM by sloba_b »

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: moja malenkost :)
« Reply #13 on: December 03, 2014, 06:41:25 PM »
evo parkiran prvi model u hangaru al se sve poklopilo sa pocetkom ovog ruznog i vetrovitog vremena..a  bas sam zurio da napravim (tj neko) prvo poletanje pre zime ..makar jedan let da vidim kako leti..no sta je tuje...cekamo i gledamo "weather2umbrella"

« Last Edit: December 03, 2014, 06:43:16 PM by sloba_b »

Offline Daky

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 555
    • FaceBook
Re: moja malenkost :)
« Reply #14 on: December 03, 2014, 06:55:56 PM »
 :)aplauz :)aplauz Odlican avion, sve najbolje, i puno, puno leta sa njim! :D
Dalibor Daky Ilić

________________
ex Smeker