Author Topic: Cessna - ozivljavanje  (Read 20035 times)

Offline panther

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 219
Re: Cessna - ozivljavanje
« Reply #15 on: October 02, 2008, 01:01:37 PM »
Cao i ja sam juce imao prvi let sa cesnom, prvo sam ja uzeo sam i poleteo sali ona je odmah povukla u desno i uspesno se prizemljila. Posle nisam smeo sam da eksperimentisem pa sam dao drugaru da je on utrimuje, sto je i uradio. posle sam par puta i uzletao i sletao samostalno pez pomoci i sve je bilo ok. Probaj da jos utrimujes model. Sto se servoa tice da zuje to se i meni desava, malo palicom levo desno ili u zavisnosti koji zuji-e i zujanje prestane, obicno im nesto smeta da se vrate u zeljenu poziciju, poslazi malo zice u avionu one su meni pravile problem. Inace odusevio sam se kako cesna leti, stvarno je sasvim zadovolajvajuci model za pocetnike.

Edit
Da li si proverio teziste.
« Last Edit: October 02, 2008, 01:11:43 PM by panther »

Offline dandza

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Re: Cessna - ozivljavanje
« Reply #16 on: October 02, 2008, 04:40:03 PM »
A znaci i kod tebe zuji, to je onda to, tako se i meni desi da zuji i onda par puta palicom i prestane. Proveravao sam i zice i sve sam lepo namestio bas zbog toga da nesto ne smeta i ne pravi otpor.
Jel se i tebi desava da se ne vracaju svaki put u centar servoi?

Probacu jos da proverim teziste i utrimujem ga jos malo, mozda pomogne...
A jel mozes samo proveriti gde se nalazi tacno teziste? Ako ti nije problem da slikas i oznacis, posto nisam nasao u uputstvu...

Offline panther

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 219
Re: Cessna - ozivljavanje
« Reply #17 on: October 02, 2008, 11:06:59 PM »
U uputstvu ti lepo pise da je kod baterije, ja se nisam nesto obazirao na to i odredio sam ga kako su mi drugi rekli a to je na 1/3 dubine krila gledano od nosa aviona.

Offline dandza

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Re: Cessna - ozivljavanje
« Reply #18 on: October 03, 2008, 12:50:21 AM »
Proverio sam teziste, u redu je, isto kao kod tebe. Sredio sam te sitnice od pada pa cu ovih dana ponovo probati, verovatno je samo do trimovanja...

Ajd treca sreca  ;D

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Cessna - ozivljavanje
« Reply #19 on: October 03, 2008, 12:56:20 AM »
pozdrav,
ako ti je problem trimovanje dodji na aerodrom pa ce ti neko natrimovati, ja sam bez problema natrimovao panterovu cesnu iako je dosta vukla u desno.

Offline dandza

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Re: Cessna - ozivljavanje
« Reply #20 on: October 03, 2008, 01:07:03 AM »
Vrlo rado, ali je "malo" problem sto sam ja iz NS-a...

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Cessna - ozivljavanje
« Reply #21 on: November 15, 2008, 10:49:06 AM »
 (new)Pozdrav! Ja sam već 2 puta radio haubu na sličnom modelu.Sa malom prepravkom idealna je boca od Knjaz MiloÅ¡-a. ;D.PokuÅ¡aću da postavim i sliku...

Offline dandza

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Re: Cessna - ozivljavanje
« Reply #22 on: November 15, 2008, 02:56:59 PM »
Nemoj da pokušaš nego postavi ceo tutorijal kako si to odradio i drugima će koristiti siguran sam  :big smile

Ja sam uspeo da poručim preko drugara koji je u americi 2 haube za dotičnu cessnu pa čekam da mi stigne...
« Last Edit: January 11, 2009, 05:06:05 PM by SABURO »

Offline panther

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 219
Re: Cessna - ozivljavanje
« Reply #23 on: November 15, 2008, 03:05:39 PM »
Nadam se da je jedna za mene :)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Cessna - ozivljavanje
« Reply #24 on: November 17, 2008, 11:13:05 AM »
Posle mog prvog pada sam uspeo da doradim haubu,kao što se vidi i na slici...
« Last Edit: January 11, 2009, 05:06:18 PM by SABURO »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Cessna - ozivljavanje
« Reply #25 on: November 17, 2008, 11:43:43 AM »
Drugi pad je bio nešto žešći,pa se otkinuo i držač točkova,razbio se držač motora.Evo kako sam uspeo da preradim...Držač motora je od šper ploče,a tu sam postavio i točkove.Jeste nešto stabilniji,ali zbog malih točkova lako se prevrne prilikom sletanja na travu.Nije umetničko delo,ali funkcioniše kako treba i to je najvažnije.Slika sa gotovom haubom,uskoro...A u svemu ovome najgore,da nije pao zbog moje greške,nego zbog elektronike  mmmm,što smo juče ustanovili.Zamena prijemnika i sve će biti OK... Nadam se...
« Last Edit: January 11, 2009, 05:07:47 PM by SABURO »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Cessna - ozivljavanje
« Reply #26 on: November 17, 2008, 06:42:41 PM »
Evo i konačnog izgleda haube. Da budem iskren,ostavio sam par komada boce KM-a za svaki slučaj ;D,mada mislim da posle zamene prijemnika ne bi trebalo da imam većih problema :) Čekam kritike za rešenje haube...
« Last Edit: January 11, 2009, 05:08:22 PM by SABURO »

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: Cessna - ozivljavanje
« Reply #27 on: November 18, 2008, 03:49:46 PM »
Нема критика има похвала!

Решење је одлично: једноставно, јефтино, доступно и занимљивог изгледа.

С обзиром да је врло интересантан изглед са овим провидним делом ја бих уложио мало додатног труда да боље естетски изведем спој са авионом око читавог обима. овако ми делује мало улепљено и "мусаво".
А штета је уколико би се то одрадило да лепо изгледа читава ствар би била супер. Можда пробаш са некаквом облогом, или прстеном од термоскупљајуће фолије ако се претходно спој лепо обради и изравна...?!

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Cessna - ozivljavanje
« Reply #28 on: November 18, 2008, 04:36:25 PM »
U pravu si,ali pošto letim tek nekih mesec dana,i to uglavnom sa elektro jedrilicom,ovo rešenje će lepo služiti.Pogotovo što mi je dosad od svakog pokušaja avion pao dole.Čim vidim da sigurno leti,posle mogu da se bacam na estetiku...Želja mi je svakako jedan Mentor ili Cessna (sa 170cm rasponom krila)ali to ipak nije model za početnike.Ali u svakom slučaju hvala na predlog.
« Last Edit: January 11, 2009, 05:09:17 PM by SABURO »

Offline dandza

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Re: Cessna - ozivljavanje
« Reply #29 on: November 18, 2008, 08:23:40 PM »
@panther Naravno da je jedna za tebe!

@Gabor Pridružujem se pohvalama MEPHISTO-a, jedino sam ja hteo da predložim da se prefarba u belo ako je nekako moguće ili obloži nekom belom folijom. Uglavnom malo estetski srediti i to je to. Mada to ne bi baš išlo na moju cessnu jer njoj motor nije na sredini nego je podignut gore, ali mislim da i to može da se sredi sa malo toplog vazduha i strpljenja...
« Last Edit: January 11, 2009, 05:10:05 PM by SABURO »