Author Topic: Mecoa 10ccm  (Read 4001 times)

Offline Viper

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 131
Mecoa 10ccm
« on: August 01, 2009, 07:41:21 PM »
Imam MECOA-u 10ccm, 2T na Raven-u.

Imao sam havariju pre nedelju dana na poletanju, udario mi je avion direktno na motor, otkinuo se nosac motora, elisa normalno pukla...
Sve sam sredio, pregledao motor i nisam nsao nikakve neporavlinosti ili naprsline. Medjutim, danas sam stavio novu elisu i nekako mi se cudno ponasa. Mozda sam umislio ali kao da se oseca blagi, vrlo blagi otpor dok okrecem elisu rukom i to kao da dolazi iz aluminijumskog dela oznacenog na slici strelicom (ne znam kako se zove), i to tek kad stegnem elisu. Upalio sam motor na kratko, radi super, cak i bolje nego pre jer sam mu stavio novu svecicu, ali cini mi se kao da se vise greje. I iz sastava motora i onog aluminijumskog dela cini mi se kao da je curilo ulje, i to dosta gusto i tamno dok je motor radio. A opet, mozda i nije jer sam poceo da stelujem motor sa dosta bogatijom smesom.
E sad, mozda samo tripujem jer se plasim da se motor nije ostetio, a mozda ipak nesto nije u redu sa njim, ali probao sam ga na kratko i radi savrseno.

Ima li neko slicnog iskustva, sta bi trebalo da proverim na primer, ili posto motor radi da jednostavno ne diram nista?

Pozdrav
« Last Edit: August 01, 2009, 07:43:02 PM by Viper »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Mecoa 10ccm
« Reply #1 on: August 01, 2009, 11:21:41 PM »
Ako je motor dobio veliki udarac na nos, onda se osovina elise možda malo savila. Zato se, možda, taj oslonac za elisu, flanšna, malo žulja. Ispravljati samo ako se radilica-osovina izvadi iz kućišta motora i to veoma pažljivo jer su to kaljeni delovi i lako puceju.  mmmm
Druga stvar koju treba pogledati je klipnjača. I ona se može saviti od same eksplozije goriva u trenutku kada je bila sprečena da se osovina okrene u trenutku udarca u majčicu zemlju. Pa da to žulja malo.
Skini deknu od puzadi i polako okreći i gledaj. Klipnjaču ne predlažem da se ispravlja (čekićem većim od 2kg  ;D
I oštećeni motori mogu dobro i dugo da rade.
 ;namig


Offline Viper

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 131
Re: Mecoa 10ccm
« Reply #2 on: August 02, 2009, 09:01:44 AM »
Znaci da ne diram nista:)


Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: Mecoa 10ccm
« Reply #3 on: August 23, 2009, 04:25:51 PM »
Znaci da ne diram nista:)



Reko tata dok se on ne vrne
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK