Author Topic: CMPro P-40 warhawk  (Read 7925 times)

Offline dule

  • Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 186
CMPro P-40 warhawk
« on: July 29, 2008, 11:13:13 AM »
Posle tri nedelje rada uspeli smo da sastavimo P-40.
Juce smo radili testove na zemlji i taksiranje i pred sam zalazak sunca je poleteo po prvi put.
Let je bio odlican(mada sam se usro ko grlica) bez problema,trimovanje dubine i nagiba i sve ostalo ok.
Kada smo zavrsili model i kada smo probali teziste ,nismo imali potrebe da ga doterujemo tegovima(za divno cudo).
Namerno smo ga ostavili onako od prilike malo nosatog sto se pokazalo odlicno ,mada je po uputstvu totalno drugacije.Uputstvo koje sam dobio odstampano pa cak i ono koje sam trazio direktno od CMPro-a me je razocaralo odmah na startu stoga ga nisam ni gledao nego sve radio od prilike kako mislim da bi trebalo(veoma tvrdoglavo).
Sve je ispalo ok na kraju i zadovoljan sam.
Zahvalio bi se na velikoj pomoci Cika Kariklicu koji mi je omogucio prostor i svesrdnu pomoc oko izrade ovog modela.

Setup: Raspon krila- 1870 cm
          Duzina trupa- oko 1600 cm
          Tezina poletna- 5500 gr.
          Motor - Saito 1.20
          Elisa - APC Competition 16/8

Na probnom letu su se tockovi i stajni trap pokazali odlicno(moj odabir a original je bacen)
Motor ima poprilicno snage tako da sa pola gasa polece.
Sve u svemu odlican model i zadovoljan sam.
Zahvalio bi se svima koji su mi juce pomogli(pivce i ohrabrenje) :Giletu ,Kariklicu ,Milencetu i Jeremaji
Evo par slika po zavrsetku radova a uskoro slede i sa aerodroma.














Pozdrav svima!
« Last Edit: July 29, 2008, 11:20:43 AM by dule »

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: CMPro P-40 warhawk
« Reply #1 on: July 29, 2008, 01:26:55 PM »
Cestitam Duki, avion ti je veoma lep. Dobro sam ga odabrao u Madjarskoj  ;).

Posto sam prosle godine leteo Warhawka ali, od Hangara 9 neverovatan problem ja bio poletanje i sletanje. Razlog tome je polozaj trapova koji su bili dosta unazad, blizu tezista. Na Hangarovom modelu su se trapovi takodje uvlacili...
Warhawk je dugacak napred pa, se lako prevrtao na sletanju, pogotovo ako se sleti brze. Problem je bio i poletanje iz malo vislje trave. Ja sam na kraju poletao sa betona...
Eto, moj skromni savet, vodi racuna o tome...

Imam test u Fly RC magazinu tvog aviona gde pise da leti veoma lepo.

Zelim ti da uzivas sa svojim warbird-om

Pozdrav

Mirce

Offline dule

  • Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 186
Re: CMPro P-40 warhawk
« Reply #2 on: July 29, 2008, 01:35:23 PM »
Hvala Mirce,
Upravo iz tog razloga sam ceo trap prepravio po nekoj mojoj viziji i stavio druge tockove tako da je ispalo  ok.
Pozdrav!

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: CMPro P-40 warhawk
« Reply #3 on: July 29, 2008, 02:03:37 PM »
Bravo Dule, model izgleda fenomenalno, jedva cekam da ga vidim uzivo na delu. Inace brat je odusevljen modelom kako na zemlji tako i u letu!
;)


Nikola | rcfly.in.rs