Author Topic: Cessna  (Read 19432 times)

Offline dandza

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Re: Cessna
« Reply #30 on: August 04, 2008, 07:25:40 PM »
Dobar predlog, pokusacu to.
Novost je da ce mi trebati i novi motor... sad cu morati dobro da se saberem i oduzmem i da vidim da li mi se vise isplati da porucim novu cessnu  ::)

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Cessna
« Reply #31 on: August 04, 2008, 08:02:21 PM »
takav motor sa reglerom imas na sajmu a broj telefona si dobio par postova ranije i mislim da je cena za komplet oko 25€ pa ti proceni ako ti ne odgovara narucicemo nov model!
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline panther

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 219
Re: Cessna
« Reply #32 on: August 04, 2008, 09:59:44 PM »
Ne isplati ti se da uzimas novi model, jedino ako imas viska para, nije to neka ogromna steta da se ne moze srediti.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Cessna
« Reply #33 on: August 04, 2008, 10:14:53 PM »
Ajde napisi sta se desilo sa motorom, posto je moj isti takav tri puta prezivio pad sa 30tak metara pod gasom direktno na beton, i dan danas radi (nije pretjerivanje).
Ako si uspio da ga iz prve sj... onda si car.
Napisi sta mu je pa da vidimo, da li se ne vrti uopste, da li samo trza lijevo-desno (to ne valja), ili samo vibrira?

Offline dandza

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Re: Cessna
« Reply #34 on: August 05, 2008, 09:41:56 AM »
Mislio sam da su ti motori mnogo skuplji pa sam zato razmisljao da je bolja varijanta da uzmem sve novo, al sam posle malo procesljao po netu i skontao da nije nista strasno, jedino sto svaki put otkrijem neki novi kvar al mislim da cu uspeti to sve da zalepim (naprslo krilo, naprsla plastika od nosaca motora koja stoji u trupu itd)...
Sto se motora tice, cini mi se da je bila iskrivljena osovina jer nije hteo da se vrti vec je samo zujao i nenormalno se grejao, medjutim izgleda je bila i naprsla osovina ili nesto slicno jer sam probao rukom malo da je ispravim i pukla je. Onaj deo od  motora gde su namotaji (unutrasnji deo) se mrda kada ga pomeras rukom ali se svaki put zaglavi.

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Cessna
« Reply #35 on: August 05, 2008, 11:05:20 AM »
za osovinu tog motora moze da se iskoristi osovina nosaca lasera iz bilo kog starog cds ili dvd rom uredjaja. promer joj je 3mm a izradjena od celika i hromirana - bas ono sto tebi treba. samo je skratis na potrebnu meru i zarezes brusilicom na mestu gde ide srafcic za fiksiranje

Offline dandza

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Re: Cessna
« Reply #36 on: August 05, 2008, 03:23:26 PM »
Odlicna ideja, ne znam samo gde ovo sve iskopate ;)

Nasao sam osovinicu i probacu da izvedem tako nesto, jedino sto je stara imala i navoje za matice koje su drzale spinner i elisu, kako to da resim? Sta bi u ovom slucaju bilo najbolje za fiksiranje elise?

PS Otvorio sam novu temu u vezi sredjivanja cessne iz razloga sto ne zelim da unistim postojecu temu koja je u vezi sa pantherovom cessnom, tako da ako je ko raspolozen za pomoc neka postuje na ovoj temi: http://rcfly4um.org/index.php?topic=588.0

A u nastavku ove teme ocekujem panthera sa izvestajima o letu i slikama naravno  ;)

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Cessna
« Reply #37 on: August 05, 2008, 03:39:19 PM »
to se resava uz pomoc prop savera.
http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4506&Product_Name=Prop_Saver_w/_Band__2mm
imaju toga kolege u bgd. dosta a i mozes da napravis kod nekog metalostrugara za male pare.
meni je covek napravio 10kom raznih dimenzija za flasu ljute

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Cessna
« Reply #38 on: August 23, 2008, 11:23:48 AM »
Dandza, da li si konektore nasao u Space-u, ako nisi, gde si? Pozdrav.
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline dandza

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Re: Cessna
« Reply #39 on: August 23, 2008, 04:44:12 PM »
Nisam bio tu 2 nedelje tako da nisam nista trazio/radio...
Panther mi je javio da ima T konektora u Space-u, muski i zenski idu u paru i jedan par kosta 150 din.
Toliko od mene za sada, uskoro se bacam na posao da osposobim cessnu pa se javljam, pozdrav svima!