Author Topic: ZIROLI HELLCAT  (Read 155070 times)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: ZIROLI HELLCAT
« Reply #75 on: December 14, 2009, 11:20:23 PM »
misha:
Lepa statistika, samo treba imati u vidu i ko je pisao.
Zero vec posle a6m3 je bio relativno prevazidjen prevashodno zbog "papirnate" konstrukcije koja je imala tendenciju da se zapali ili eksplodira vrlo lako ali mu se letne karakteristike i dobro naoruzanje ne mogu osporiti.
Ki-84,Ki-100,N1K2 i j2m3/j2m5 su vec druga prica. Ovi avioni su po svim letnim karakteristikama daleko bolji od f6f hellceta i mnogo bolje naoruzani. Neke verzije Ki-84 imaju topove i od po 30mm (Ki-84-1c 2x20mm i 2x30mm). Glavni problem Japana su u kasnijem toku rata bili pre svega losi piloti (tj. njihov nedostatak) i los kvalitet izrade samih aviona. Ne treba zaboraviti da istoriju ipak pisu pobednici.

"The Ki-84 first flew in March 1943.Although the design itself was solid, the shortage of fuel and construction materials, poor production quality, and lack of skilled pilots prevented the fighter from reaching its potential. 3,514 were produced."

sa http://en.wikipedia.org/wiki/F6F_Hellcat
"... it must be noted that the U.S. successes were not only attributed to superior aircraft, but also because they faced increasingly inexperienced Japanese aviators from 1942 onwards, as well as having the advantage of ever-increasing numerical superiority."


PS: Mozda posle FW-190 i La-7
PPS: Izvinjavam se mircetu na offtopic-u a za rad skidam kapu
« Last Edit: December 14, 2009, 11:26:57 PM by ak »
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline Nikola pantLA

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 70
Re: ZIROLI HELLCAT
« Reply #76 on: December 15, 2009, 10:58:14 AM »
@petar - da je ruzan, ruzan je do bola. kao da je dizajner gledao u gomilu bizona koja mu pase ispod prozora. e sada, ono cuveno svakoj majci je njeno dete najlepse.
ja licno i pored sve ruznoce, voleo bih da mogu da imam takav avion makar samo da mi visi sa plafona. kao drugo, posto sam taj model i uzivo video, veruj mi da je
i motor od masine za ves mali. kao trece ne radi se tu samo o modelu. treba i izabrati model da kada se model zavrsi, ostane sto vise od njegove originalnosti,
tj da se sto manje modelarskih stvari vidi. dzaba ti spitfajer (i njega bih naravno voleo da imam jer sam kao malo dete. samo da je wwII ptica) kada
retko koji normalan motor mozes u njega da uglavis a da ne moras seces pola modela. ako bolje pogledas postove ovaj model ima i kuku koja izlazi pozadi, alnaser za paljenje,
funkcionalne otvore za ventilaciju, kao i ogroman motor koji na njemu izgleda kao malo veci mladez (koji je cak mozda i mali za njega????) i gomilu "sitnica.
jedino sto mu fali su preklapajuca krila. (pokusavam da mu dojadim sa ovim krilima tako da mozda na kraju i bude neka modifikacija)
stvar ukusa. neko voli neko ne voli.

@Nikola pantLA  - pa verovatno su hellcata zbog toga zvali ubica zero-a  :sljus

"Navy and Marine F6Fs flew 66,530 combat sorties (45% of all fighter sorties of the war, 62,386 sorties were flown from aircraft carriers)[22] and destroyed 5,163 (56% of all Naval/Marine air victories of the war) at a cost of 270 Hellcats (an overall kill-to-loss ratio of 19:1).[23] The aircraft performed well against the best Japanese opponents with a 13:1 kill ratio against Mitsubishi A6M, 9.5:1 against Nakajima Ki-84, and 3.7:1 against the Mitsubishi J2M during the last year of the war.[24] The F6F became the prime ace-maker aircraft in the American inventory, with 305 Hellcat aces.[25] That being said, it must be noted that the U.S. successes were not only attributed to superior aircraft, but also because they faced increasingly inexperienced Japanese aviators from 1942 onwards, as well as having the advantage of ever-increasing numerical superiority."

preneseno sa :
http://en.wikipedia.org/wiki/F6F_Hellcat

PS THUNDERBOLT JE NAJBOLJI

... dobro - najlepsi.

mislio sam na letne karakteristike 660kmh-610kmh 294W/kg-260W/kg 3,015km-2,460km ali nema veze....zero je imao dosta salbu zastitu pa je bio lak 1680kg-4190kg ali i lak za obaranje.

PPS: Izvinjavam se mircetu na offtopic-u a za rad skidam kapu

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: ZIROLI HELLCAT
« Reply #77 on: December 15, 2009, 11:30:04 AM »
Ta' mante se više izvinjavanja...
Iz svakog ovog replay-a čovek nešto nauči o avionima i njihovoj istoriji... Samo pišite...

pozdrav

Mirče

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: ZIROLI HELLCAT
« Reply #78 on: December 21, 2009, 11:37:56 AM »
Mirce, stiglo naoruzanje za tvoje warbird-e u UH:

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: ZIROLI HELLCAT
« Reply #79 on: December 28, 2009, 02:58:44 AM »
Hvala Saxpg i Dejane na linku... Ovo sam već video u časopisima.
Hellcat je 1:5 pa bi ove "bombe" bile malo male ali, bi super "legle" na Thunderbolt...

Inače, dodao sam novi tekst na sajt pa, čisto da vas obavestim...

Pozdrav

Mirče


Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: ZIROLI HELLCAT
« Reply #80 on: December 30, 2009, 10:12:57 PM »
Evo malo slika:

















Pozdrav

Mirče

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: ZIROLI HELLCAT
« Reply #81 on: December 30, 2009, 10:18:21 PM »
e to su nitne. nadam se da u prirodi zgledaju tako dobro kao na slikama.  :)aplauz

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: ZIROLI HELLCAT
« Reply #82 on: December 30, 2009, 10:33:29 PM »
Ja kao maketar,koji voli dobre detalje na avionima sam ODUŠEVLJEN!!! stvarno je veoma dobro  :mhm (res)

Offline Aleksandar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
    • rodni kraj
Re: ZIROLI HELLCAT
« Reply #83 on: December 31, 2009, 09:14:32 AM »
Ovo je melem za oči!
Mirče, gori si od mog brata...a on je "bolesno pedantan" :-)
Mada je on u domenu gitara, ali oboje je opipljivo na svoj način.

Sve pohvale! I srećna Nova, lep provod večeras :)

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: ZIROLI HELLCAT
« Reply #84 on: December 31, 2009, 07:59:42 PM »
Alal vera,Mirce.Ja nemam reci,ovo jos malo pa lepse od originala(mada ga nisam video,al pretpostavljam).Svako dobro u Novoj i samo nastavi tako sto verujem da ce i bitii dalje.

Veliki pozdrav,Cane


P.S.-kako ti uspeva pored gospodje da se zanimas sa toliko detalja?Budi drug pa podeli sa nama najvecu tajnu,molim te.

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: ZIROLI HELLCAT
« Reply #85 on: December 31, 2009, 08:50:33 PM »
tako sto zivi u garazi. gospodja je digla ruke od njega i ne da mu da priviri u kucu. (yay)

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: ZIROLI HELLCAT
« Reply #86 on: December 31, 2009, 09:13:17 PM »
Nisam bio siguran dal je pitanje u velicini ili batini,zato sam i pitao.


P.S.-mala sala,srecna Nova i svako dobro.

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: ZIROLI HELLCAT
« Reply #87 on: January 01, 2010, 01:14:42 AM »
Hvala svima na lepim željama i na lepim komentarima za model...

Ja Vam takodje želim sve najbolje u sad već Novoj 2010. i da završite kao ja "u garaži" pa, da modelarite do mile volje...

Pozdrav

Mirče

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: ZIROLI HELLCAT
« Reply #88 on: January 22, 2010, 09:41:47 PM »
Hellcat je skoro spreman za farbanje...

Evo par slika da vam "zagolicam" maštu a, ostale uz tekst, na sajtu...













Pozdrav

Mirče

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: ZIROLI HELLCAT
« Reply #89 on: February 18, 2010, 10:20:25 PM »
Iako je zima modelari se "pun gas"...

Model je dobio nov motor, Zenoah GT 80 na koji sam uz pomoć prijatelja prebacio alnaser za paljenje.
Već je i ugradjen na model...







Na modelu su postavljena i sva svetla...













Na sajtu ima mnogo više detalja tekst sa gomilom slika o radovima u zadnjih mesec dana na Hellcatu...

Za dva dana konačno ide na farbanje...

Pozdrav

Mirče
« Last Edit: February 18, 2010, 10:24:33 PM by mirce »