Author Topic: Problem pri laminiranju stirodura  (Read 11581 times)

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Problem pri laminiranju stirodura
« Reply #15 on: April 20, 2013, 05:53:11 PM »
Ako ne stavljam nikakvu gredicu na napadnu ivicu onda ne mogu samo da idem do ivice. Prakticno mi to savijeno platno daje cvrstinu napadne ivice. To sam video na netu da tako rade ljudi, ali ne znam kako izvlace ovaj kriticni deo sa radijusom. Video sam i taj rad kao sto ti pricas, ali onda se napadna ivica odsece pa se ubaci recimo balza ili karbon da formira napadnu ivicu, pa se onda platno samo pusti preko njega.
Ovakv fora koju pokusavam lepo funkcionise kada je ivica ravna, ali kada nije... A da probam da od sitnijih parcica formiram radijus? Ili da zasecam ili odsecam visak tkanine? Glupo mi da eksperimentisem kada sigurno neko vec ima odgovor na ovo.


Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Problem pri laminiranju stirodura
« Reply #17 on: April 21, 2013, 04:10:30 PM »
Znam za to Gile, al kad sam probao da narucim trazili su mi za transport sa epoksi smolom 70e (navodno transport opasnih materija) a bez epoksija 40+e za transport. Na kraju cu morati da budem dovitljiv sa ovim sto imam. Jaci vakum i seckanje karbonske trake na po santimetar kada krene radijus. Pomaze.

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Problem pri laminiranju stirodura
« Reply #18 on: April 21, 2013, 05:23:20 PM »
Vaci odakle si ti, u tvom profilu nema podataka iz kog grada si. Mozda mogu da pomognem.
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Problem pri laminiranju stirodura
« Reply #19 on: April 21, 2013, 07:52:08 PM »
A ja mislio da sam popunio to polje... Sad sam ga dopunio. Iz Nisa sam.
Hteo sam sa www.r-g.de da uzmem i karbonski kanap, i micro airbaloons, i epoksi, i odvajac i boju za epoksi, ne znam sta vec... ali me ubise u pojam sa postarinom. Tako da sam uzeo smolu iz BG ModelShop kao i vosak. A za ostalo - tesim se jer sam ipak u Srbiji. Boju za epoksi pokusacu da zamenim nekim tonerom ako mogu, micro airbaloons sa stirodurom u prahu, i ostala resenja ljudi koji nemaju pristup normalnom svetu...

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Problem pri laminiranju stirodura
« Reply #20 on: April 22, 2013, 08:12:38 AM »
Nije bg model shop jedina firma koja radi da smolama. Probaj ovde da li imaju aditive i filere koji ti trebaju
http://www.epotech.rs/WEST3.htm#FILERI. Pa imaš ove http://www.gi-ni.net/1/
I imaš ove koji navodno rade sa araldit brendom ali nikad ništa nisu imali barem kada sam ja zvao http://www.meridian.rs/specijalni_lepkovi_i_premazi.html
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Problem pri laminiranju stirodura
« Reply #21 on: April 22, 2013, 10:00:56 AM »
Hvala na korisnim linkovima. Na poslu koristim crnu araldit smolu, prilicno je tvrda kada sazri, ali joj treba vremena (ili da se greje). Providna ne znam kakva je.