Author Topic: flybar-pomoc-sugestija  (Read 4331 times)

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
flybar-pomoc-sugestija
« on: November 30, 2010, 09:14:32 PM »

           Ostalo mi je jos malo posla, na zalost i lepe zabave pa da moj novi TZ-50 Frenzy bude spreman za probu. Kada je stigao mnoge stvari su vec bile sklopljene. Naravno sve sam proveravao i sve je bilo O.K., sve do fly bara. Slika je iz uputstva za sastavljanje i vidi se duzina krakova A i B (126.5 mm.). Kod mene su takodje krakovi identicni i sve je dobro postavljeno, jedino su te duzine po 134 mm.. Je li je greska velika? je li je u granicama neke tolerancije, hoce li helikopter biti vise/manje stabilan? Daju pribliznu vrednost u pola milimetra a onda tolerancija 8 mm. (po kraku).
           Svaka sugestija i pomoc su dobrodosli. Puno pozdrava, Bata Stepanovic.     
                         

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: flybar-pomoc-sugestija
« Reply #1 on: November 30, 2010, 09:44:42 PM »
Hm....

Sada sam prelistao moje uputsvo za TZ V2 90 reko da vidim da nisu slucajno u oba napisali isto medjutim nisu...

Licno mislim da ta razlika ne ce praviti problema, npr vidim da je na t-rexu 700 bar vizuelno fly-bar veci od "mog"...

Joj pa kad dva brata izadju na livadu da se sepure...

Pozdrav

 ()-()
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline Lazo

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: flybar-pomoc-sugestija
« Reply #2 on: November 30, 2010, 09:52:30 PM »
Bato, samo vodi računa da su ti obe strane jednake dužine i ništa ne brigaj. Ima da leti zaebalo vek!

 (pijemo)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: flybar-pomoc-sugestija
« Reply #3 on: November 30, 2010, 10:25:32 PM »
                  Momci, hvala na savetima i ohrabrenju. Da bi se dovelo to na propisanih 126.5 mm. morao bih koje sta da demontiram, tu celicnu sipku da skratim na potrebnu meru, sve da vratim na svoje mesto i sigurno da razbalansiram citav sistem. Sada kako stoji je sve super, eto sem te duzine. Hvala vam obojici i drago mi je da smo se bar ovako "culi". A bice lepa slika Ivane kada ih budemo negde zajedno parkirali.
                                                                                                                                         Pozdrav, Bata.

Offline Lazo

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: flybar-pomoc-sugestija
« Reply #4 on: November 30, 2010, 10:29:21 PM »
Nego, šta piješ za ono "momci"?  :big smile

 (pijemo)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: flybar-pomoc-sugestija
« Reply #5 on: November 30, 2010, 11:49:04 PM »
Ima li prostora da lopatice fly bara zavrnete i smanjite rastojanje, ne mora da se skida flybar samo odvrnete sraf koji fiksira lopatice zavrnete ako ima slobodnog navoja na osovini uz lopatice.

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: flybar-pomoc-sugestija
« Reply #6 on: December 01, 2010, 01:24:30 PM »
                Nebojsa, prvo sve cestitke za novi helikopter, ceo komplet je fenomenalan i siguran sam da ces uzivati.
                TZ-50 je pre svega jeftin helikopter za koga svi kazu da je sjajan u vazduhu. Sipka koja drzi lopatice fly-bara nije na kraju sa navojem, glatka je, a lopatice su fiksirane sa dva mala imbusa koji su naravno "colovski". Negde su oko 1.6-1.7 mm. Sa imbus kljucem od 1.5 mm. sam jedan vec naceo. Mogu ja te male imbuse da odvrnem, ali onda moram sipku sa jedne i druge strane vrlo precizno da skratim na potrebnu meru i lopatice ponovo fiksiram imbusima za koje nemam kljuc. Kod mene je to doslo vec sklopljeno, bojim se da cu nesto razbalansirati ili nedovoljno fiksirati i eto problema.
                Svakako hvala na sugestiji. Puno pozdrava.
                                                                                       Bata.

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: flybar-pomoc-sugestija
« Reply #7 on: December 01, 2010, 04:52:49 PM »
 hvala na cestitkama,
Probajte tako da letite nista ne kosta.

Pozdrav i neka je sa srecom