Author Topic: TZ 50 V2 Frenzy  (Read 7362 times)

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
TZ 50 V2 Frenzy
« on: November 25, 2010, 11:40:47 PM »
                  Tek da se ne stekne utisak da u Novom Sadu rade samo veliki kombinati, i mi u malim (trpezarijski sto) ceprkamo po nesto. Jeftina varijanta ali je valjda napravljeno da leti. TZ 50 V2 u Americi kosta (na najjeftinijem mestu) oko 140 Eura ali je postarina 180 $. I naravno Mirce. To sto je on iskombinovao je tesko prepricati, tek model je prvo u Americi porucen da iz Kalifornije stigne na Floridu a odatle u Novi Sad. Posao je tako odradjen da su i carina i postarina bili minorni. Vec unapred je koncipiran i jeftin seting.

                                                     
                                                            Motor  Evolution .52. Video sam da ga koristi i neki tip u Argentini.

                                                     
                                                            Kako je on prosao, ne znam, o mojoj kombinaciji cu ovde sigurno referisati.

                                                     
                                                            Utisci podeljeni, sve je izgledalo neobicno, onda po malo kineski, jeftino uradjeno, medjutim
                                                            kako je sklapanje odmicalo nametala se preciznost izrade, sve se lepo i lako pokrece a lufta,
                                                            zazora nema ni za stotu, nula.                                                                                           

                                                     
                                                            Dogradjivao sam neke sitnice  kao na pr. drzac Hitec-ove 2.4 GHz antene.

                                                     
                                                            Tek detalji. Vidi se naravno da glava rotora jos nike sklopljena.

                                                     
                                                            Predvidjeno je mesto za Gyro tamo negde iznad baterije. To mi se nije svidjalo pa sam napravio
                                                            poseban nosac i Gyro pozicionirao blize glavnoj osovini.

                                                     
                                                             Sve veze su push-pull

                                                     
                                                             i to vrlo impresivno izgleda
« Last Edit: November 26, 2010, 12:02:16 AM by batans »

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: TZ 50 V2 Frenzy
« Reply #1 on: November 25, 2010, 11:56:56 PM »
to valjda ide uz godine. sto stariji to detinjastiji. eto sta godine napravise od dobrog modelara. ode u helikopterase! cccccccc.  (yay)


Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: TZ 50 V2 Frenzy
« Reply #2 on: November 25, 2010, 11:58:41 PM »
                                   
                                       
                                            Servoi su tri Hiteca, za rep Hiperion i za gas Inolab.
                                       
                                       

                                       

                                       
                                             Ne znam na sta ce sve ovo da izadje mada se moj deda stvarno trudi
                                             i kaze da cemo vam ovde jos pisati o nasem novom helikopteru.

Offline Lazo

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: TZ 50 V2 Frenzy
« Reply #3 on: November 26, 2010, 12:46:05 AM »
Znači - opa Bato!
Sada ivanov TZ V2 90 ima i mlađeg brata. Pa sa srećom neka e.

 (pijemo)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: TZ 50 V2 Frenzy
« Reply #4 on: November 26, 2010, 08:19:11 AM »
bato svaka cast! veoma lepo sklopljeno sve na svom mestu svaki kabel uredno namesten (res), a tek slike kao  da je slikano u nekom foto studiju lepo nema sta !!nek vas dugo sluzi ()-()

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: TZ 50 V2 Frenzy
« Reply #5 on: November 26, 2010, 11:49:50 AM »
Batika, svaka čast...

Baš ga pedantno i lepo sastavljaš... Milina videti ovako precizan rad, no to je normalno jer su ovdašnji kombinati svi tak'i i mali i  vel'ki...

Čujemo se

Mirče


Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: TZ 50 V2 Frenzy
« Reply #6 on: December 14, 2010, 05:39:15 PM »
                   Malo sam sta novo radio na mam "TZ-50 Frenzy". Helikopter je zapravo dasao vec sklopljen, medjutim neke sitne detalje sam ipak morao da "izmodelarim".
                   Na svim svojim modelima imam Cinch-audio konektor za spoj sa svecicom, to sam uradio i sada:

                                 
                                                     
                                  trebalo je samo napraviti nosac konektora i dobro ga pozicionirati.

                                                                 
 
                                                                 sa donje strane to izgleda ovako

                                 

                                  ovakav prikljucak takodje imam na svim modelima, pouzdan je i vrlo praktican

                                 

                                  iz drugog ugla

                                 

                                  Hitec ima ovaj tip antene. Sjajno radi ali ostavlja utisak da je traba pazljivo postaviti i vise ne dirati. Ja sam to uradio ovako

                                 
   
                                  trebalo je napraviti odgovarajuci nosac

                                 

                                  plasticna domina je resila problem nosaca Gyro-a

                                 

                                  trebalo je samo iseci na odgovarajucu meru i postaviti na pravo mesto.
                                  Nista posebno ali ce mozda kao ideja nekome posluziti.

                   Ostalo mi je jos nesto radova oko ovog helikoptera. Kada to zavrsim i ako bude nekih zanimljivosti, javljam se svakako. B.S.                 

« Last Edit: December 14, 2010, 05:47:44 PM by batans »

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: TZ 50 V2 Frenzy
« Reply #7 on: December 14, 2010, 07:07:09 PM »
Super izgleda a ova fora sa cincem mi se svidja jako.
A kladim se da ova domina pojma nije imala gde ce da zavrsi  oo))

Pozdrav Ivan
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline vace

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: TZ 50 V2 Frenzy
« Reply #8 on: December 27, 2010, 11:03:43 AM »
Zdravo Prijatelji,

Jas sam Vlatko od Skopje. Kupio sam TZ V2 50 od HK no nemam neka iskustva sa Nitro helikoptermina, pa bi vas zamolio za pomoc. Ovo su specifikacija za moj heli:

motor: ASP S46H
ruder servo: S9254
gyro: HK401B
receiver: Turnigy 9X 2.4GHz 8Ch
svecica: OS#8

Moj problem je sto nisam siguran da upalim motor jer nisam ni siguran dali sam dobro podesio motor. Pre no sto sam ubacio motor u heli jas sam ga razradio sa elisom za avio modele kako bih mogao da podesim smesu (gorivo i vazduh). Kad sam ga ugradio u heli nisam siguran dali sam ga dobro podesio pa me interesuje kako treba podesavati motor kad se ugradi u heli, jer nije isti tovar sa elisom od avio modela i elsisa za heli? Posto nikad nisam startovao motor na samom heli, pa pitam se jel moze da se ovoj motor startuje bez elise ?

Kod nas u Makedonii nisma jos uspeo da nagjem neko koj ima heli sa nitro motora pa i nemogu da dobiejem neku pomoc. Do sada sam koristio elektro heli ECO8 od IKARUS firme (http://www.ikarus-modellbau.de/onlineshop/deutsch/oxid.php/sid/bf51a2612761998870deafcb009532ab/cl/details/cnid/220/anid/4327/ECO-8-Bausatz-mit-Motor/).

Pozdrav i unapred Hvala.

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: TZ 50 V2 Frenzy
« Reply #9 on: December 27, 2010, 12:03:26 PM »
Поздрав Васе или Ваце?
Отвори нов tpoic слободно,овде не е место ;namig
 (pijemo)
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: TZ 50 V2 Frenzy
« Reply #10 on: December 27, 2010, 04:33:48 PM »
                  Vace, pre svega pozdrav iz Novog Sada i sve najbolju u novoj 2011 god. Ja nemam bas nekog iskustva oko helikoptera ali bi mogao da pokusas mozda sledece:
                  - kada sasvim oduzmes gas neka otvor za vazduh na karbutratoru bude 1 mm. Proveris necim ciji je precnik 1 mm. To postavis pomocu stanice tako sto odes na funkciju ATV (EPA).
                  - Sada daj pun gas, karburator je sasvim otvoren, pazljivo zavrni glavnu iglu karburatora do dok ne stane a onda je odvrni jedan i po, do dva kruga.
                  - Ler diznu nemoj dirati, verovatno je u fabrici vec postavljena kako treba.
                  - Osiguraj helikopter da se ne moze pomerati ili poleteti.
                  - Tek malo daj gas (par klikova) i upali motor.
                  - Dodaj malo gasa i sacekaj da se motor zagreje.
                  - Skini gas na "ler" i pripremljenom snaznom pincetom stisni crevo za dovod goriva tik uz karburator i odbrojavaj sekunde.
                     a) ako motor odmah stane smesa za "Ler gas" je isuvuse siromasna. Odvrni iglu "ler"gasa za 1/8 kruga.
                     b) ako motor u prvih tri sekunde stane tako sto na kraju podigne broj obrtaja, smesa je i dalje siromasna. Odvrni iglu "ler gasa" za 1/8 kruga, mozda i nesto manje.
                     c) ako motor radi izmedju tri i pet sekundi ne menjajuci broj obrtaja, smesa je OK i nista ne diraj.
                     d) ako motor radi preko pet sekundi sa puno dima zastajkujuci i guseci se, smesa je prebogata. Zavrni iglu "ler gasa" za 1/8 kruga.
     
                    Ovu proceduru treba proci vise puta uz zagrejan motor kako bi se podesio dobro "ler gas".

                    Ako si ovo dobro podesio sada podesavas glavnu iglu (max. gas).
                    a) lagano dodajes pun gas (helikopter je obezbedjen da ne poleti). Motor okleva, ima parevise dima. Smesa prebogata. Zavrni za 1/8 kruga glavnu iglu.
                    b) motor dobro prima gas. prelaz sa min. na max. broj obrtaja je gladak i ima prilicno dima, na max. gasu ne ubrzava posle nekog vremena je znak da je max. gas dobro podesen.
                    => kod ovog podesavanja bi bilo dobro da maksimalni ugao na kolektivu bude 2-3 stepena jer ce 10 stepeni ozbiljno zagrejati motor.
                    c) motor veoma brzo prima gas,  nema dovoljno dima iz auspuha, posle kratkog vremena sam ubrzava, veoma posna smesa, potrebno je odvrnuti glavnu iglu za 1/8 kruga i sve proveriti ponovo
                   => kada si max. gas namestio dobro, sada ponovo proveri "ler gas", ako je potrebno malim zakretanjem igle "ler gasa" podesi kako je gore opisano a onda se vrati na finalno podesavanje max. gasa.
                    Sada bi trebalo da je sve OK, prekrstis se, i uzivaj.

« Last Edit: December 27, 2010, 04:36:02 PM by batans »

Offline vace

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: TZ 50 V2 Frenzy
« Reply #11 on: December 27, 2010, 09:03:27 PM »
Pre svega hvala na pozdrave, sve najbolje i tebi u novoj 2011 god. Hvala na obemnom odgovru na moje pitanje koje mozda je bilo bolje postaviti ga u novu temu. Pokusacu da odradim ove cekore kako bi podesio motor.

Pozdrav,
Vace