Author Topic: Soaring Eeagle  (Read 5586 times)

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Soaring Eeagle
« on: July 22, 2008, 05:51:45 PM »
Da predstavim jos jedan model  koji je namjenjen prvenstveno pocetnicima a dolazi u RTF varijanti.

                                                               

Ovaj model se moze kupiti  Novom Sadu u Extrem RC Toys prodavnici  http://extreme-rc-toys.com/oc/catalog/product_info.php?cPath=32&products_id=97
Ako se neko od pocetnika odluci za ovaj model kao sto je to Petar uradio prosle godine evo kraceg opisa ovog modela sa sve njegovim manama i vrlinama koje su bitne za pocetnika a pogotovo ako pocinjeti sami.
Petar se preko foruma obratio meni jer posto mu je ovo prvi model nije htio da dozivi sve one neprijatnosti koje vrebaju pocetnika a pogotovo sa novim neutrimovanim modelom ???

Posto sam vec pisao o RTF WD koji je takodje jedan od boljih modela za pocetnike radi poredjenja odmah da kazem da je i ovaj model napravljen od istih materijala tj.stiropor i plastika.Sto se tice elektro  komponenti dosta su bolje od RTF WD.

Stanica je takodje kao kod svih nazovi igracaka na 27 Mhz i sto se tice komandi  i trimera na zavidnom je nivou.Na stanici i prijemniku se mogu mijenjati kristali,a ima i revers za servoe

                                                                 

Servoi su sa JR konektorima koji se mogu koristiti i na drugim modelima,naravno ako izdrze do tada ;)

                                                                 

Sped controler je takodje odvojena komponenta tj.ne nalazi se na stampanoj ploci kao kod nekih modela,mana losi spojevi pa lemilica mora odraditi svoje...

                                                                   

Prijemnik sa kristalom koji se moze mijenjati,ovo je i prvi kvar koji je bio na ovom modelu tj.kristali su zakazali,ali su u Extrem toys to sve zamijenili....

                                                                   

Konektori nisu zlatni ali jesu srebreni  :D sa zastitom...

                                                                   

Baterija KAN NiMh 1100 mAh 8.4v koja je stvarno odlicna

                                                                   


Svi pokretni dijelovi se moraju dodatno ojacati,pozeljno je presvuci krila folijom i to bi bilo to...

                                                                     

Nakon svih vih priprema dosao je red i na prvi start.

            

Petar sa svojim prvim modelom i pitanjem koje je jedino za sada lebdilo u vazduhu:poletje ili ne poletjeti,pitanje je sad ???Duga je bila optimistican znak a o tome sta se dalje desavalo,naravno u nastavku...





« Last Edit: July 22, 2008, 06:37:15 PM by fenix »
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline panther

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 219
Re: Soaring Eeagle
« Reply #1 on: July 24, 2008, 11:51:01 AM »
Hocemo nastavak  ;)
Polete li covek ili ne  ;D

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Soaring Eeagle
« Reply #2 on: July 24, 2008, 09:32:45 PM »
Nakon provjere ispravnosti komandi i provjere tezista,uslijedilo je prvo lasiranje naravno bez ukljucenog motora.E tu se odmah pokazalo da je model repat i da bateriju treba pomjeriti prema motoru i to bas skroz do motora a ne kao sto je to fabricki predvidjeno.E sada sljedi jos jedno bacanje bez  ukljucenog motora i model fino planira.Nakon ovoga starta slijedi pun gas i start,naravno uspjesan,bitno je da se model ne ponas kao balerina tj.da je uravnotezen,idemo na vecu visinu i slijedi trimovanje...Naravno nakon sto je model utrimovan i na bezbjednoj je visini komande preuzima Petar .Posto je letio simulator prije ovoga modela odmah se vidi da je dobro savladao osnovne komande,ali kao kazu live je live ;)
Evo i par slika sa vatrenog krstenja...

                             

Naravno uslijedilo je prvo Petrovo live slijetanje...Ozareno lice i radost,adrenalin...E naravno bilo je jos dva starta jer smo imali jos dvije moje baterije od WD,tako ko ima jednu bateriju 10 min.je plafon za jedan let :P Znaci prvo treba da imate vise baterija jer kad je najsladje...
Sve u svemu model je dobar za pocetnika fino leti a i planira fino kad je u rezimu jedrenja,a ponekad je i brz za pocetnika...
E u iducem postu malo ce vise biti rijeci o manama i kvarovima koji su uslijedili prilikom sledecih letova...
« Last Edit: July 24, 2008, 10:25:16 PM by fenix »
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Soaring Eeagle
« Reply #3 on: July 27, 2008, 06:30:59 PM »
Kao sto sam prije naveo prvi problem koji se desio jeste taj da su otkazali kristali.Petar je stanicu i prijemnik poslao u NS gdje su mu zamijenili kristale .U medjuvremenu ovaj model smo letjeli sa mojom stanicom.I prije nego sto su stigli stanica i prijemnik otkazao je speed control pa je kupljen u RC Panda speed  comtrol  http://www.rcmodell.com/shop/product_info.php/cPath/30_69/products_id/1774?osCsid=a6tl749ia72dslm4nd39kn7tt5
Sve u svemu prije ili kasnije najbolje bi bilo odmah izmjeniti sve ove komponente,a narocito servoe pa da ne nailazite na dodatne probleme.
Posto sam ja imao rezervne seed controlere dok nije stigao novi letjeli smo sa njim.E to je ono veoma bitno za pocetnika tj.rezervni dijelovi a pogotovo elise i spineri  ;) jer padova i to direktno na nos ce da bude.Da bi se izbjegle ove neprijatnosti za pocetnika je bolji neki model sa pusher elisom ili dosta rezervnih elisa spinera...ali sta ako se osteti motor ???
U medjuvremenu presvukao sam krila PVC folijom nabacili nove color sheme i na letenje.
Evo jos par slika sa letenja...
















 
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com