Author Topic: Klub klasa Elektro on road 1/10  (Read 27089 times)

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #15 on: February 04, 2011, 05:35:16 PM »
Pa to nije losa ideja primer" evo jedne kombinacije i da se ne odstuoa od ovih karakteristika motora i kontrolera", ovo je moj predlog mozda je lose ali predlozite i vi.
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10330     :hehe
Mislim da nije cilj da model kosta 500eura i da na to neko nase takmicenje dodje dvoje ljudi, mislim da je cena od 200 eura mmmm samsvim ok i da se u to uklopimo sto se tice sasije,motora,kotrolera,baterije. oo)) oo)) oo))
pozz!




Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #16 on: February 04, 2011, 06:25:53 PM »
Pa to nije losa ideja primer" evo jedne kombinacije i da se ne odstuoa od ovih karakteristika motora i kontrolera", ovo je moj predlog mozda je lose ali predlozite i vi.
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10330     :hehe
Mislim da nije cilj da model kosta 500eura i da na to neko nase takmicenje dodje dvoje ljudi, mislim da je cena od 200 eura mmmm samsvim ok i da se u to uklopimo sto se tice sasije,motora,kotrolera,baterije. oo)) oo)) oo))
pozz!



Bravo, upravo to i jeste bila ideja a to sam i odmah na pocetku naveo kao racunicu od cca 200Eur http://rcfly4um.org/index.php?topic=5408.msg30953#msg30953 ! No tvrdim da je i 5000kV previse! Ne znam dali si probao da precizno upravljas sa auticem koji ima toliku snagu? Uverenja sam da je i oko 4000kV dovoljno jer poenta i jeste da pocnu da dolaze neki klinci sa tatama pa da se svi navuku. Ako modeli budu prejaki poplasice se ljudi i/ili ce polupati modele i nista od posla.

Ja cekam da prodam onu moju azdaju na benzin pa da krenem u ovu pricu, dotle na zalost slaba vajda jer mi sve finansije pojede F3A od 2m, mlogo skupa igracka  oo))!

poz
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #17 on: February 15, 2011, 09:40:43 AM »
Kako tema ne bi zamrla da napisem par korisnih informacija. Kako nesto ne bi umrlo pre nego sto je i rodjeno ili da ne bi smo cekali jos 3 godine da se iole omasovi poenta je u smanjenju troskova dok se svi posteno ne navucemo a onda neka nam je Bog u pomoci  :sljus. Posto sam se skoro upoznao sa ljudima koji se jako puno zanimaju automobilima mislim da nas ima sasvim dovoljno, a siguran sam da nas moze biti i mnogo vise jer smo svi naucili da ovaj nas hobi bez drustva nije ni 30% zabave kao kada je u drustvu. Ima dosta onih koji bi se pridruzili samo da je vise ljudi.

No da neduzim dalje, nadam se da uskoro porucujem model sa kojim sam i zapoceo ovaj topik. Znam da ima boljih, verovatno i mnogo boljih samim tim i mnogo skupljih i daleko komplikovanijih za podesavanje ali sam ubedjenja da je Mi1 prava mera. Ne zaboravite, najgori auto je lose podesen auto a neki novi modeli imaju stvarno toliko mogucnosti za podesavanje da se coveku zavrti u glavi. Jos jednom apelujem da ako planirate nabavku motora neka bude sa kV do oko 5000 cisto da probamo da budemo slicni, i budite sigurni bice vise nego dovoljno!

E sad, jedna druga stavka koja isto tako moze da napravi ogromnu razliku su gume. Postoje gume i od 20 eura za par ali se jako brzo trose i nepotrebno dizu cenu zabave. Stoga predlazem za trkanje neku mono gumu, tj. da svi vozimo istu. Na ovom linku http://www.r2hobbies.com/eng/products.php?cat=222 ima dosta zanimljivih jeftinih (5$ 4 kom) guma tj. sara i verovatno da 4 sare sa dna ove stranice su identicne po performansama. Naravno treba ih staviti na neke felne, izbor je ogroman, od 2,5$ pa na dalje ... http://www.r2hobbies.com/eng/products.php?cat=284 Eto jos jedne lepe teme za razmisljanje u ove hladne dane.

Ako vec ne pronadjete sami evo linka za ofarbane maske po neverovatnim cenama http://www.r2hobbies.com/eng/products.php?cat=197

poz
« Last Edit: February 15, 2011, 12:13:48 PM by magic »
Veljko

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #18 on: February 15, 2011, 04:32:05 PM »
Sve smo se dogovorili (uglavnom), ajde ko ima neka kupi sasiju i od 500 eura motor mora da bude do neke granice, gume neke standardne (svi moraju da imaju iiste ) sve ostalo neka radi ko sta hoce...verovatno to po svetu ima vec dugo () i mi ne treba da mnogo razmisljamo samo prekopirama ali jedno pitanje mi pade na pamet, svi ce mo kupiti modele,mozda nas bude i 10-15 (daj Boze da bude i 5) imamo neka pravila po kojima se ponasamo,dodje lepo vreme a GDE CE TA TRKA DA SE ODRZI  mmmm. Ne mislim da bude staza kao sa ovog snimka sto sam postavio ali mi nemamo ni slican prostor gde ima bar ravna podloga zar ne??


Offline Dorcolac

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 241
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #19 on: February 15, 2011, 07:05:26 PM »
za 1:10 onroad je najlakse naci mesto ali treba malo ovoga  4e

http://www.albo.biz/sr-rs/Upravljanje-saobracajem/Bezbednost-na-putu

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #20 on: February 15, 2011, 07:23:30 PM »
a da se vidi jos neka varijanta sa kardanskim prenosom ?

bilo bi odlicno kad bi imali univerzalnu sasiju za trke i drift ?

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #21 on: February 15, 2011, 09:36:43 PM »
Sasija koju sam stavio nije obavezna nego je po mom skromnom misljenju daje najvise muzike za ono sto covek plati. Pokazalo se da je prenos sa kaisem bolji za voznju od kardana, ali ako neko hoce da vozi kardan nema nikakvih problema, ili pak ako zeli sasiju od 500Eur, dok za motor bi stvarno trebalo da se ostane u granici do oko 5000kV sa 2S baterijom.

poz
Veljko

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #22 on: February 15, 2011, 09:45:22 PM »
kais jeste bolje resenje za prenos od kardana ali za voznju i maltretiranje tipa drifta bolji je kardan pa sam mislio da se nadje nesto sto bi zadovoljilo karakteristike u oba nacina voznje, zabave tad bi bilo na pretek samo nam zimi treba neka garaza ili bilo sta ravno a natkriveno...

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #23 on: February 15, 2011, 10:09:14 PM »
Ako ovo moze da zazivi, racunajte i mene u skorije vreme ;)

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #24 on: March 04, 2011, 07:04:54 AM »
zainteresovan sam da se pridruzim
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka

Offline kristijanbgd

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #25 on: March 05, 2011, 10:18:30 PM »
Kad ste kod klase 1:10 da li primate nitro clanove?
Ima nas cetvorica sa Kyosho fazerima..i velikim iskustvom :big smile
P.S: imamo dosta cinjeva i tufera
« Last Edit: March 05, 2011, 10:23:02 PM by kristijanbgd »

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #26 on: March 05, 2011, 10:23:27 PM »
Po secanju mislim da Phazer je vrlo slican po performansama nekom elektro modelu sa motorom do kV5000 i 2S Lipo.

Naravno da ste dobrodosli. Jos kada bi se nasao neko da nam uveze neku iole pristojnu On Road sasiju ...

poz
Veljko

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #27 on: March 05, 2011, 11:12:11 PM »
I ako bi nasli nekoga verovatno bi bilo po usima.
Nego mislim da je covek iz NS (http://www.extreme-rc-toys.com/oc/catalog/)  sasvim korektan (da ne kazem jedini ozbiljan (res)) u SR, mozda nebi bilo lose sa njim da popricamo.

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #28 on: March 06, 2011, 06:36:36 PM »
Da covek iz NS radi ozbiljno to je sigurno ali da je bas i najozbiljniji  mmmm? No nebitno u citavoj ovoj prici. Nazalost Ansman koga on radi ima u ovoj kategoriji ma bas vrlo pocetnicki model i prepostavljam nije nekog preteranog kvaliteta. Vidim da su se neki vlasnici Ansmana vec zalili na kvalitet plastike. Plus na sve to on ga nema u ponudi kao sto ga ima na mnogim drugim mestima gde nije RTR i cena je oko 60Eur.

http://www.der-schweighofer.at/artikel/84160/ab_touringcar_ep_1-10_are-2_kit

Kako su mu i ostale cene sa sajta skoro identicne kao cene drugih Ansman proizvoda preko pretpostavljam da bi i ovo kostalo slicno kod njega u ponudi. Naravno iskljucivo u verziji bez motora, i elektronike i poklona tipa Nicd baterija od 1600mAh. Ako doticni gospodin eventualno ovo procita ili ima ko da mu prenese siguran sam da za pocetak moze i ovo da zadovolji i da bi bilo nas 10-tak koji bi kupili nesto ovako.

Ja sam vec par puta vec bio blizu da uradim click na porudzbinu za Mi1 sa pocetka topika nego sve nesto cekam da vidim da ne kupujem bezveze. Ajde bilo bi lepo da se jave ljudi koji bi bili zainteresovani pa da stvarno ima smisla trositi novce.

poz
Veljko

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #29 on: March 06, 2011, 07:20:06 PM »
Da covek iz NS radi ozbiljno to je sigurno ali da je bas i najozbiljniji  mmmm? No nebitno u citavoj ovoj prici. Nazalost Ansman koga on radi ima u ovoj kategoriji ma bas vrlo pocetnicki model i prepostavljam nije nekog preteranog kvaliteta. Vidim da su se neki vlasnici Ansmana vec zalili na kvalitet plastike. Plus na sve to on ga nema u ponudi kao sto ga ima na mnogim drugim mestima gde nije RTR i cena je oko 60Eur.

http://www.der-schweighofer.at/artikel/84160/ab_touringcar_ep_1-10_are-2_kit

Kako su mu i ostale cene sa sajta skoro identicne kao cene drugih Ansman proizvoda preko pretpostavljam da bi i ovo kostalo slicno kod njega u ponudi. Naravno iskljucivo u verziji bez motora, i elektronike i poklona tipa Nicd baterija od 1600mAh. Ako doticni gospodin eventualno ovo procita ili ima ko da mu prenese siguran sam da za pocetak moze i ovo da zadovolji i da bi bilo nas 10-tak koji bi kupili nesto ovako.

Ja sam vec par puta vec bio blizu da uradim click na porudzbinu za Mi1 sa pocetka topika nego sve nesto cekam da vidim da ne kupujem bezveze. Ajde bilo bi lepo da se jave ljudi koji bi bili zainteresovani pa da stvarno ima smisla trositi novce.

poz

Ja tog coveka ne poznajem ali verovatno nije neki problem da ga upoznamo. Mislim da je ozbiljan po tome sto ako pogledam na Ansman u nekoj drugoj zemlji vidim vrlo slicne cene modela kao i kod nas , sto je dobra preporuka za pocetak.

Sto se tice linka koji postavio mislim da je cena sasvim ok ali predpostavljam da je i kvalitet takav...

Da napravimo spisak ljudi koji bi kupili sasiju do npr. kraja Maja.
Pa ako kupe sasiju, naravno da onda nece odustati ni od ostatka delova i na kraju od konacnog da to isprobamo na nekoj stazi makar i na sajmu.
Model sa tim moze da kosta i 100eura jer sam video kod njega da ima motorice za 1000 din znam da je to smesno lol ali mene ce verovatno dosta ljudi pobediti i sa takvim modelom :sljus.

P.S.
Mislim da je dva meseca dovoljno dana da se ljudi odluce (prijave ovde) i da skupe max 100Eura za sasiju a eto ima i za 60eura.