Author Topic: Klub klasa Elektro on road 1/10  (Read 26816 times)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Klub klasa Elektro on road 1/10
« on: November 12, 2010, 07:51:12 PM »
Vec duze vremena sam u potrazi za kvalitetnom on road trkackom 1/10 sasijom ne prevelike cene i vrlo prijatno sam se iznenadio kada sam danas naleteo na ovo:



http://www.racing-cars.com/pp/Car_Showroom/Mi1.html

http://www.apexmodels.com/gbu0-prodshow/K115.html

Radi se prakticno o modelu starije generacije koji je firma Schumaher (nema veze sa vozacem F1) malo obnovila, verovatno i prilagodila snazi novih motora i izbacila ponovo na trziste. Ovo je idealna trkacka sasija za pocetnike jer je relativno laka za odrzavanje i stelovanje a cena je apsolutno OK za ovako nesto. Iole ozbiljna Tamiya TA05 kosta vise a uz cene maski i guma iz R2 cela stvar je vrlo, vrlo prihvatljiva.

Stvar je vrlo sveza, model je izasao ovog meseca, i pocecu da redovno pratim desavanja na RcTech forumu u vezi sa njim: http://www.rctech.net/forum/electric-road/443539-schumacher-mi1.html

Ovo je fantasticna sansa da probamo da osnujemo neku klub klasu i ovde kod nas.

Ajde pisite dali vas ima jos koje bi ovako nesto zanimalo tj. da pocnemo da pravimo neku Klub klasu koja je limitirana tipom motora i baterija? Uglavnom je motor limitiran na oko kV4000 i 2S baterijom.

poz
« Last Edit: November 12, 2010, 08:11:16 PM by magic »
Veljko

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #1 on: November 13, 2010, 10:31:13 PM »
za pocetak koliko bi kostalo to zadovoljstvo?

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #2 on: November 13, 2010, 11:27:49 PM »
Pa neka gruba racunica kaze:

model - engleski PDV + postarina + carina + domaci PDV = 140E

Ez Run 9T + 60A esc + 5kg servo = 60E

Gume + maska = 20E

Kada se sve sabere oko 220E manje vise u zavisnosti kako se prodje carina. Za te pare to je SMESNO sta covek dobije ako se ima u vidu da prazna Tamiya TA05 kosta preko 200E!

E sad naravno ako neko nema ni stanicu onda je to jos nekih 25E za pistolj na 2,4 iz HK ili kome ne smeta da vozi na palice i ima neki spektrum onda samo orange prijemnik od 15E

+ 2 baterije 2S od cca 5000mA sto je jos 50E i to je to!

poz
Veljko

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #3 on: December 06, 2010, 03:17:43 AM »
slaba zainteresovanost...

zar nije tt01 u toj klasi i kosta znatno manje ?
i jel postoji kardanska verzija posto me zanima nesto ovako za drift :)

Offline Dorcolac

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 241
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #4 on: December 06, 2010, 04:43:56 AM »
@Magic, ja se isto razmisljam da uzmem neki 1/10 el pa da probamo sa organizacijom.. medjutim Xray mi se cini kao najkvalitetnija sasija (carbon 300-400) prazna naravno  mmmm

@Bigneda.. imas na R2 takodje za drift (140e) ali za kvalitet nisam siguran
http://www.r2hobbies.com/eng/proddetail.php?prod=rcve00050
imas i dva novija modela.. skuplja naravno  ()-()


Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #5 on: December 06, 2010, 08:24:10 AM »
TT01 je daleeeeko iza ove sasije pa cak i TF05 koja je skuplja. Za trkanje je samo prenos preko kaiseva, kardan je za drift i igranje.

Da budem iskren sa moje strane ovo je maksimum koliko bih ja odvoijo za sasiju. Bolje/skuplje sasije nekome na pocetku sa jako mnogo opcija podesavanja mogu samo da zasmetaju. Nepodesena sasija, pa cak i ona bila najbolja na svetu, jer losa.

Ja cu ovu najverovatnije uzeti, samo da izadjem prvo na kraj sa servoima za Sickle.

poz
Veljko

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #6 on: December 06, 2010, 10:21:06 AM »
Dorcolac, kako ti se cini ona moja sasija od Carsona mislim da je sve na kiseve sto se tice prenosa a ostalo ??????

Offline Dorcolac

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 241
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #7 on: December 06, 2010, 03:53:58 PM »
@magic, nema ona nikakva specijalna podesavanja, ali nema onaj "luft" kao kod kineza koji me totalno izludjuje. zato se plasim da narucima sa R2, jer ako mi stigne auto a tocak leluja u svaku mogucu stranu poludecu  oo)) "kol'ko para, tol'ko muzike"

evo da vidis da nije matematika..
http://www.teamxray.com/teamxray/products/proddesc.php?prod_id=3606&kategoria=3606&Xnet_Session=5411706c7c33c1e2124a27878c508466

@Vladad, dobra ali nitro  :( ja sam iskreno poceo da razmisljam o on road elektro varijanti jer moze da se vozi i zimi, neka sala/hala/hangar samo da nije hladno i da ima solidnu podlogu... mozes da ga vozis bilo gde.. cak i u vecem holu neke zgrade  :big smile

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #8 on: December 06, 2010, 05:28:59 PM »
eto vec nas je troje sa istim razmisljanjem...

ja poceo da pakujem elektro 1/8 za po kuci preko zime :)

Offline alexaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 190
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #9 on: December 06, 2010, 06:19:38 PM »
Ala je dobar ovaj Xray, jeste skup ali je do jaja. ()-()

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #10 on: December 06, 2010, 11:35:51 PM »
@magic, nema ona nikakva specijalna podesavanja, ali nema onaj "luft" kao kod kineza koji me totalno izludjuje. zato se plasim da narucima sa R2, jer ako mi stigne auto a tocak leluja u svaku mogucu stranu poludecu  oo)) "kol'ko para, tol'ko muzike"


Ja upravo iz tog istog razloga sam odustao od porucivanja sa R2. Schumaher sasije su vrhunskog kvaliteta, a M1 je revivial stare sasije koja se ranije bila pokazala jako dobro. Mislim da je nokome ko pocinje uopste da razmislja o trkanju vise nego dovoljna. Zato i jesam nazvao topik "klub klasa" jer to uglavnom ne zahteva prevelika ulaganja. Ovo o cemu ti pricas je mnogo skuplja varijanta ali naravno svako moze da se trka sa sasijom kojom zeli, u "klub" varijanti ogranicen je samo motor. Kao sto rekoh ja cu je najverovatnije tokom sledece godine uzeti kada malo rascistim neke avione i opremu koja mi je visak. Trenutno mi je sve finansije pojeo Sickle.

poz
Veljko

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #11 on: December 13, 2010, 05:50:46 PM »
ne znam zasto su ovoliko jeftini ali verovatno i nisu nekog fkvaliteta... bacite pogled
http://www.wit-usa.com/sms/shop/index.php?action=products&jump=1793

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #12 on: December 14, 2010, 12:57:52 PM »

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #13 on: January 11, 2011, 12:09:48 AM »
Sta se deslio sa temom,,,, odustalo  ??? ??? (:sok:)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #14 on: January 11, 2011, 09:25:20 AM »
Ne nije se odustalo samo zima pa nema puno dogadjanja. Nego da bi iole neko trkanje imalo smisla treba se dogovoriti oko maksimalnog kV za motor pa da polako nabavljamo opremu.

poz
Veljko