Author Topic: tireks 700  (Read 20907 times)

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: tireks 700
« Reply #30 on: November 29, 2010, 04:35:38 PM »
Ne znam sta da ti kazem,3x h-9 ekstra
Kupio sam da shenlucim na livady(iznervirao me (nono) G.Zuba kad je povadyo swoye Dynosauruse)
Sada je moy hely vechi  (yay)
Ne mogu da podnesem da ima boljy
« Last Edit: November 29, 2010, 05:15:20 PM by JRlotpi »

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: tireks 700
« Reply #31 on: January 18, 2011, 10:37:19 PM »
 e sada je kompletno

« Last Edit: February 16, 2011, 08:40:42 PM by SABURO »

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: tireks 700
« Reply #32 on: January 19, 2011, 07:56:23 PM »
  Lijepo si ti ovo kompletirao :)aplauz  (pijemo) da li raste nestrpljenje da se sve ovo sto prije proba ili se ipak kontrolises?  ;namig
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: tireks 700
« Reply #33 on: January 19, 2011, 11:08:18 PM »
kontrolisem se tako sto prikupljam informacije za setovanje a i kucni prijatelj mi je DR.psihich koji je postavio dijagnozu tako da samom spoznajom dijagnoze lakse je kontrolisem.
Sve sam nabavio ,potrebno mi je slobodno VREME  da se upustim u zavrsavanje .
nadam se da kada krenu lepi dani bude sve spremno.
Prvi put se susrecem sa 3G fly-bar sistemom i nova stanica pa sam obazriv da ne napravim gresku.

P.S.nadam se da ce biti ubrzo jer je G. Zuba poceo bas da me iritira kad povadi svoje artikle.
« Last Edit: January 19, 2011, 11:18:34 PM by JRlotpi »

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: tireks 700
« Reply #34 on: January 24, 2011, 12:48:57 AM »
posto je sve stiglo poceo sam da se prosvecujem kako da ustelujem 3G sistem flybarlessa ima dosta toga na internetu okacicu jedan link koji mi se dopao



posto je ovo novina za mene 3G a i stanica je nova DX 8
sto se stanice tice meni joj je dosta jednostavljen i lako se prolazi kroz meni.Prilikom odabira stanice u poslednjem trenutku sam prelomio za DX8 u opticaju je bila i AURORA 9 ista cena stim sto se moraju  dokupiti senzori za telemetriju(temp.V  i Rmp)i modul sto povecava cenu.
Odluku sam doneo na nagovor prodavca instruktora(Albert Lau) sa kojim sam u komunikaciji 2g on je trimovao TREX 600e koji je kod Feniksa da je nova DX8 OK izbor.
Ne bih da opterecujem sa tim sta stanica sve ima kao opciju, ukratko mi se svidja.
nesto  bih izdvojio je to da ima governor podesavanje za 5 moda letenja i rucno 3 pozicije na prekidacu u toku kao i  preko tockica, isto to i za giro,ta podesavanja ima za svih 8 kanala.
U meniju imate opciju da prebacite ako hocete da koristite LIPO bateriju.(zbog upozorenja itd ..)
Ima sve alarme za telemetriju ,timer za gas koji sami podesavate na koliko posto da startuje kao i ukupno trajanje.

ima samo jednu manu koja mi je upala u oci a to je NOT FOR USE IN EU,tako da neznam sta da radim da li da je koristim mada mi nismo u EU.
Takodje pise-this product contains chemicals known to the State of California to cause CANCER,birth defects or other reproductive harm.u prevodu Rak ces da dobijes sigurno.
Pitanje da li Aurora 9 ostavlja takve posledice.
« Last Edit: January 24, 2011, 01:26:20 AM by JRlotpi »

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: tireks 700
« Reply #35 on: January 24, 2011, 08:52:06 AM »
Ma vidi kada tebi onaj hlor nije nista uradio, nece ni ova stanica ne brini!

Lepo si ti ovo cudo slozio!

Hajde sada da pocnes i da dolazis kada se leti...

Sale

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: tireks 700
« Reply #36 on: January 24, 2011, 11:01:09 PM »
Neces verovati ali sve ovo je krenulo zbog hlora,
posle krace pauze vratilo mi se osecaj za palice, i radujem se da se sastanemo svi koliko nas ima.
Prvi lepi dani i zakazuj okupljanje,vikendom jedino imam vremena zbog posla.
Znam da ste digli ruke od mene posle toliko mojih ne dolazaka,verujte da je meni najteze.



Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: tireks 700
« Reply #37 on: February 06, 2011, 03:58:26 PM »
dok je zima ,ulepsavamo T-rex 700
Ni ALIGN nije sto je nekad bio uvalili su mi plastican deo, A sve je ful metalno



morao sam da dokupim i suport za repne nosace pro tail Boom Brace suport plates zbog buduce prirode mog letenja gde cu se truditi da iz ove naprave izvucem maximum koji su konstruktori zamislili tako da sam morao i kabinu dodatno da osiguram sa novim drzacima koji ce moci da izdrze moje letenje.
takodje sam morao da narucim  od metala servo horn, izabrao sam plavu odmarajucu boju,
 nadam se da ce ova boboljsanja biti adekvatna, i moci da zadovolje uslove u kojima se nadje kada budem dovodio hely do svojih krajnih letnih granica





Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: tireks 700
« Reply #38 on: February 06, 2011, 04:12:53 PM »
Koliko staju ove metalne polugice? I odakle su porucene odnosno da nema jos koja viska (bar tri)????
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: tireks 700
« Reply #39 on: February 06, 2011, 04:24:53 PM »
Koliko staju ove metalne polugice? I odakle su porucene odnosno da nema jos koja viska (bar tri)????
http://www.helipross.com/d6cf-metal-servo-horn-hsp61007.html

ovde su ti naj jeftinije svuda su 22$ i sve ostalo je -20%

ako ces narucivati javi se uzeo bih jos nesto da bude bar za traking broj