Author Topic: Honey bee king 2  (Read 6638 times)

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Honey bee king 2
« on: July 15, 2008, 08:56:27 PM »
dobio sam ovaj heli skoro. jos ga nisam probao, za sada vezbam na simulatoru. Pitanje: dali centar tezista treba da bude u osi osovine rotora. kod mene nije tako, kad ubacim orginalnu fabricku bateriju centar tezista je 8-10mm iza ose osovine glavnog rotora. Dali da povucem bateriju unapred da bi se teziste poklopilo sa centrom rotora

click

  • Guest
Re: Honey bee king 2
« Reply #1 on: July 15, 2008, 11:24:06 PM »
dobio sam ovaj heli skoro. jos ga nisam probao, za sada vezbam na simulatoru. Pitanje: dali centar tezista treba da bude u osi osovine rotora. kod mene nije tako, kad ubacim orginalnu fabricku bateriju centar tezista je 8-10mm iza ose osovine glavnog rotora. Dali da povucem bateriju unapred da bi se teziste poklopilo sa centrom rotora

Jednom recju - da! :)

Takodje, za pocetnike preporucuju (narocito kada pocnu da lete - a ne samo da hoveruju na mestu), da stave centar tezista malo ispred osovine (da bude tezi na nosu). To pomaze da se helikopter sam polako krecen napred...

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Honey bee king 2
« Reply #2 on: July 19, 2008, 08:45:03 PM »
hvala na odgovoru. i jos jedno pitanje: dalitreba da zategnem lopatice glavnog i zadnjeg rotora, jer fabricki nisu zategnute. dali je to zato sto treba da se same isprave zbog centrifugalne sile ili su ih oni otpustili samo zbog pakovanja

click

  • Guest
Re: Honey bee king 2
« Reply #3 on: July 19, 2008, 10:40:15 PM »
hvala na odgovoru. i jos jedno pitanje: dalitreba da zategnem lopatice glavnog i zadnjeg rotora, jer fabricki nisu zategnute. dali je to zato sto treba da se same isprave zbog centrifugalne sile ili su ih oni otpustili samo zbog pakovanja

Bas tako: ako su jako zategnute onda se nece same ispraviti i imaces negativne vibracije koje mogu da naprave brdo drugih problema. Sa druge strane ne treba da budu ni jako labave da se mogu pomerati gore-dole u drzacima rotora (glavni rotori, repni - levo-desno ;) ).

Lopatice? Mislis rotore? :)

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Honey bee king 2
« Reply #4 on: September 09, 2008, 12:07:02 AM »
Ja bih se slozio sa Acom i pre rekao lopatice, no rotore (srpski jezik ima dosta propusta, izmedju ostalog ni rec "rotor" nije naseg porekla), a i na engleskom govornom podrucju se kaze "rotor blades" (kombinacija rotora i lopatica).

Pozdrav
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

click

  • Guest
Re: Honey bee king 2
« Reply #5 on: September 09, 2008, 10:10:19 AM »
Po meni, da bi ih zvao lopaticama ugao bi trebao biti malo veci od 1-14 stepeni.

Takodje kratko Google: helikopterski rotori daje dosta linkova gde i drugi ljudi koriste isti izraz (rotori, rotori helikoptera, helikopterski rotori) za 'rotor blades'. (Inace, sedmi link je bas na ovaj forum ;) )

Pored toga cuo sam i da se koristi rec 'elisa' (elisa helikoptera, glavna elisa, itd).

Sa druge strane do sada nisam cuo da neko zove lopaticama krakove elisa helikoptera, mada "google" otkriva da je to sinonim i da je jednako u upotrebi.

E, sad, koliko je to dobro ili precizno ne bih znao - nisam neki lingvista.

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Honey bee king 2
« Reply #6 on: September 09, 2008, 12:10:21 PM »
Po meni je to jako individualno. Ja ne pokusavam nikome da nametnem svoje misljenje, samo mislim da je ovo logicnije.
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline muki

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Re: Honey bee king 2
« Reply #7 on: April 02, 2009, 11:08:05 PM »
sada sam i ja vlasnik helia, jos samo da uspijem da instliram simulator mozda i pocnem da vozim (work)

Offline muki

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Re: Honey bee king 2
« Reply #8 on: April 06, 2009, 10:03:33 PM »
dobio sam od aca snimljene cd-e sa simulatorima preko audio kartice da li neko zna kako se to instalira?
unaprijed zahvalan

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Honey bee king 2
« Reply #9 on: February 24, 2010, 07:53:19 PM »
Prodao sam ovaj helikopter prosle godine ali mi se vratio opet(izgleda da me mnogo voli). Dakle dosao je na popravku i podesavanje pa evo da vidite kako stabilan moze da bude ovako mali heli kad se lepo nasteluje