Author Topic: Podgorica  (Read 145617 times)

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Podgorica
« on: July 08, 2008, 07:15:46 PM »
Evo  jos jedan novi topic gdje cemo postavljati fotke sa okupljanja u Podgorici a nadam se u skorijoj buducnosti i iz drugih gradova.
Prije dvije godine bilo nas je troje a sada nas ima osam koji letimo raznorazne modele ali su preovladali elektro modeli.Pocelo je intezivnije nabavljanje opreme kao i raznoraznih modela.
Naravno okupljanja ima na raznim lokacijama,ali jedna od najposjecenijih pogotovo kad smo u vecem brojuj je lokacija Sipcanik.ali i ona polako prerasta u stanbeni blok jer se za 4-5 mjeseci napravilo dosta kuca blizu piste :'(

Sto se tice mene ja sam se u zadnje vrijeme malo vise posvetio AP nisam nabavljao nekih novijih modela sto ne znaci da ih u skorije vrijeme nece biti.
Evo par fotki sa jednog okupljanja na toj lokaciji.

               
           lijevo i desno se vide nove kuce koje su neprijatelj br.1 za RC letenje >:(

           
            ovo su Goranovi modeli Cularis sa nadogradnjom stajnog trapai dvokrilac kupljen u UH.

           
            ovaj dvokrilac je neunistiv  >:(i prava je atrakcija na pisti jer krsi sve zakone aerodinamike i leti,toliko je padova dozivio a i dalje leti...

           

           
             Sasa - saxpg leti arcus-a a u svojoj floti ima jos par modela,naravno bice slike i tih modela...

           

           
             WD...


           
            Cularis prilikom polijetanja...
           
   Bio je iovaj model slican Arcusu ili easy glider-u
           

Pored ovih modela Rade Bulatovic i Hajro Bato Pepic lete trenere od 6.5ccm i 10 ccm i ne odustaju od ovih modela mada je gorivo sve teze nabaviti.
Od pojave UH a u skorije vrijeme roba se nabavlja i iz drugih shopova nabavka modela i opreme  vise nije  problem,tako da ce u buduce biti sve vise novijih i interesantnijih modela...
Bitno je da ima ovakvih okupljlanja gdje se leti,razmjenjuju iskustva,a uvijek bude neki novi posmatrac koji nakon ovakvih seansi moze da bude novi pristalica ovog hobija.Naravo ima jos fotki koje cu objaviti u narednim postovima.

                                                                   
« Last Edit: July 08, 2008, 07:27:25 PM by fenix »
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Podgorica
« Reply #1 on: July 08, 2008, 10:24:59 PM »
Ovaj put je lokacija sportskog aeodroma gje su svoje modele letjeli Sasa sa Pipier j-3 Cub koji je Sasin prvi model nadogradjen sa brushless motorom i LiPo baterijama i Piper Cherokee kupljen u Rc Panda, Madjarska.

             

           
             

             

             
 
  Goran je letio dvokrilca akrobatu ali ovaj put u varijanti jednokrilca jer je naravno pri jednom od padova slomio krilo,ali kao sto sam u predhodnom postu spomenuo ovaj model krsi sve zakone aerodinamike i leti kao jednokrilac i kao..... :P krarko jasno dok mu ne stigne novi model vadi mu dusu :D

               


               

               

               

               

               

               
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Podgorica
« Reply #2 on: July 09, 2008, 07:16:42 PM »
29.06.jos jedno okupljanje na lokaciji Sipcanik,vjetar malo jaci.Opet u istom sastavu...Baterije pune,bilo je i goriva ,sta reci nego bilo je letenja.Pa krenimo redom...

                     

                                      
                                 Sasa je letio Arkusa dok je Piper pozirao na pisti zbog jaceg vjetra.
 
                      
                 Goran je ovaj put letio Arkusa tako da su  u vazduhu istovremeno bila dva Arkusa koji su izvodili razne akrobacije,bilo je tu i zamalo bliskih susreta...

                Naravno kao sto sam i prije rekao prava mala atrakcija na pisti  je i dvokrilac koji  se ovaj put pojavio opet u varijanti dvokrilca  :D koji je opet mamio osmjehe...
 
                       
                    Naravno nista neobicno da je na kraju ovaj model zavrsio svoj let ovako,ovaj model je dobio i nadimak baksuz,valjda je to nekako i logicno.Posto je bilo jos u baterijama snage Goran nije odustajao da ga privremeno osposobi za let ali mu to ovaj put nije poslo za rukom,jer ce morati malo bolje da se ulijepi ;D,

E kad su baterije potrosene i elektro modeli se prizemljili dosli su na red oni koji ne odustaju od alkohola ;).starija garda je izvukla na teren novi-stari model koji je vojska koristila za vucu meta i sl.model raspona 2.300mm motor 15ccm kompletno uradjen od balze i presvucen monokotom.Posto ima rezonantni auspuh ima fin zvuk i prava je atrakcija na pisti,jedina mana mu je rezervoar od cirka 1l :o Naravno ovaj model je samo vojska mogla da opsluzuje.

                                       

Sta reci nego ipak se okrece.
                                                                                                   



 

 










    


                   
« Last Edit: July 10, 2008, 02:47:39 PM by fenix »
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Podgorica
« Reply #3 on: July 09, 2008, 10:53:11 PM »
Veko, vidim novi aparat fino radi.
Pusticu i ja nekih slikica ovih dana.

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Podgorica
« Reply #4 on: July 10, 2008, 02:36:24 PM »
Radi,radi,radi 8 megapix je 8 mega pix ;),uskoro ga vidimo na dijelu iz vazduha sa sve stabilizacijama slika i ostalim mogucnostima,a fotke pusti jer smo sa tvojim Fujiii aparatom napravili extra slike modela u vazduhu ;  :o
« Last Edit: July 10, 2008, 02:51:03 PM by fenix »
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Podgorica
« Reply #5 on: July 23, 2008, 11:34:14 AM »
Nova ptica u Podgorickom hangaru
S.E5a (E-flite)




Prvi let uskoro,cim se vjetar smiri.

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Podgorica
« Reply #6 on: July 23, 2008, 02:05:48 PM »
Kazem ja ipak se okrece ;D pa cudim se sto se ne javljas ovih dana a ti sljakas....bravo,pa da ga slikamo iz Magpia i on je u zavrsnoj fazi,color shema i tako to.Bice letenja,samo ovaj vjetar da stane.
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Podgorica
« Reply #7 on: July 25, 2008, 12:24:18 AM »
Jos jedan novi clan CAP 232 .25E

Naravno United Hobbies
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6390&Product_Name=CAP232_3D_.25e_ARF

Stigao je za desetak dana iz Hong Konga, dok je mom S.E5a trebalo skoro mjesec dana
iz Slovenije a uz to je stigao ostecen. Likovi su kutiju sa avionom samo
zamotali u papir i poslali  ???.
Kada sam preuzeo paket bio je dobro zgazen sa sve nalepnicom FRAGILE.
Mislio sam da ce sve biti zdrobljeno unutra, na svu srecu stradao je "samo"
kraj trupa na koji se kaci rep pa je trebalo malo vise epoxija i centriranja
repa nego sto bi inace.
Za sastavljanje ovog CAP232 treba poprilicno rada, a uputstvo ima
cele 4 strane, bez teksta samo slike, dok je za dvokrilca koji je maltene
skroz sastavljen doslo uputstvo na 50tak strana :D

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Podgorica
« Reply #8 on: July 27, 2008, 11:52:22 AM »
Na probnom letu nismo nosili foto aparat, ima nekih slika iz telefona, ali ovo je bolje.
Prvi let S.E.5a trajao je oko 10tak minuta bri cemu se borio sa vjetrom jacine 1-2 ms
koji je na kraju bio fatalan, tako da se zavrsio sklapanjem krila u vazduhu. :P
Letio je Ok ali je to definitivno avio za indoor ili za park bez trunke vjetra.
Krila ce morati da se ojacaju pa o tom po tom.
E, CAP232 je potpuno druga prica, mnogo lijep i jak avion.
Uostalom neka slike govore za sebe.





By Goran S.
 

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Podgorica
« Reply #9 on: July 27, 2008, 02:51:43 PM »
Odlicne slike,a let mogu samo da zamislim kakav je bio :o,bas steta sto nisam mogao biti prisutan.Model je fenomenalan a cijena modela simbolicna za kvalitet koji se dobije.
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline Fly_boy

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 89
    • www.diair.net
Re: Podgorica
« Reply #10 on: July 27, 2008, 05:36:36 PM »
bravo gorane ja sam da se pofalim kupio konacno extra 300 s 1.6m ali moram da kazem da je tata gori od mene juce me je zvao da se pohvali kupio je cessnu182 2.nesto m ali skalu to mora da se vidi valjda ce samo za ukras da je drzi pozdrav svim a pogotovo podgorickim modelarima i moram da najavim da ce u sklopu aero kluba krila podgorice biti sektor za modelarstvo da da dobro ste culi  ;D

pozz
Ivancevic Veljko (Mrcha) live's for today because yesterday's over and tomorrow may never come!

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Podgorica
« Reply #11 on: July 27, 2008, 06:34:15 PM »
Dobar glas daleko se cuje...
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Podgorica
« Reply #12 on: July 27, 2008, 11:59:31 PM »
Veljko pozdrav i tebi, javi se kad dodjes na koji dan letimo, dace ti broj na tornju.
Lijepe vijesti za klub. Naravno racunajte na pomoc sta god bude trebalo.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Podgorica
« Reply #13 on: August 08, 2008, 02:25:47 PM »
Evo jos malo letenja iz Podgorice, ovaj put u video formatu.
http://www.youtube.com/v/LlhyMwQrUi4

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Podgorica
« Reply #14 on: August 10, 2008, 10:14:39 PM »
05.08.lokacija sportski aerodrom.Jos jedno okupljanje sa dosta novih modela i naravno dosta letenja.Sasa je letio Arkusa,novog dvokrilca, Piper nije dosao na red.Goran je takodje letio Arkusa i CAP 232,a ja sam tog dana nakon svih podesavanja letio i zvanicno mAgPia.Sve u svemu dva sata letenja je proslo kao tren.Evo par fotografija sa ovoga letenja.

                             




 



 





« Last Edit: August 10, 2008, 10:16:13 PM by fenix »
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com