Author Topic: Podgorica  (Read 146715 times)

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Podgorica
« Reply #15 on: September 13, 2008, 06:42:20 PM »
Danas 13.09. se malo letjelo i Podgorici.
Subotica nam je malo daleko nazalost pa smo mi Fly4Fun obelezili `vako.

Veko (Fenix) je letio sa Magpiem koji je i dalje u nekoj test fazi ali se pokazalo da leti prilicno lijepo.

Doduse mozda sa malo vecim dihedralom nego sto bi trebalo ali ide super.

Nesto kasnije je proban sa aparatom i krilom od Wing Dragona i pokazalo se da je to prilicno dobra kombinacija.

Nasi najiskusniji, Bato i Dragan, su vozili Easy-a cisto da okupljanje dobije malo zvuka pravog motora.

Goran sa CAP232, ovdje ne treba mnogo komentara, treba vidjeti kako to izgleda uzivo...

Ja sam probao Cherokee-a posle udesa od neki dan kad sam tockovima zakacio zicu,

I Arcusa koji je takodje sa opravke, ovako izgleda posle udarca o zemlju sa preko 150kmh.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Podgorica
« Reply #16 on: September 15, 2008, 01:15:25 AM »
Jos malo videa...

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2173
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Podgorica
« Reply #17 on: September 15, 2008, 01:27:35 AM »
Fino, fino...
;)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Podgorica
« Reply #18 on: September 15, 2008, 08:43:30 AM »
Iako 13.09 fantastican dan za letejne svih modela .Dan bez vjetra vrucine nije bilo ,modela dosta,kanisteri puni goriva...sa dobroim raspolozenjem  kratko jasno bilo je fantasticno.Ja sam prvi put poletio mAgPia sa sve novom kamerom od 8 mega pix i snimio prvi video ;)Posto je Sasa vec postavio neke fotke dodacu samo par gledano iz mog ugla.Uskoro ce biti novih modela ajde recimo malo ozbiljnijih,a do tada peglamo ovo sto imamo i zadovoljni smo sa razvojem situacijem,sta reci nego svakoga dana... ;)
 
 

Kazu slike govore vise od rijeci, ali video malo bolje docara situaciju pa ko voli neka izvoli size letackog dana...

                                         
« Last Edit: September 15, 2008, 08:53:39 AM by fenix »
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Podgorica
« Reply #19 on: November 29, 2008, 12:10:34 PM »
Iako i u ovim toplijim krajevima zima pokazuje polako ali sigurno svoje pravo lice bude tu malo i finog vremena pogodnog za letenje.Tako je vrijeme bilo 23. 11. pa smo iskoristili taj dan za letenje.Sasa je letio Mentora koji penje vertikalno i polijece kao iz katapulta lol,Goran je vadio dusu Arkusu  :angel ,a jasm bio sa AP masinerijom pa se sve to zabiljezilo i iz vazduha  (photograf) .Goran je donio i Cularisa ali problemi sa motorom su ga sprijecili da i njega leti  (mazi). Bato je bio ovaj put posmatrac a pored njega je bilo dosta posmatraca a djece najvise pa je Goran sa Arkusom pustao improvizovane padobrance vukao trake :big smile ...Sve u svemu jos jedan lijep letacki dan u ovo zimsko vrijeme.Evo i par fotografija sa ovoga letenja... (photograf)

zima,zima e pa sta  :jaki:  (<--) 
 
 
      Naravno poslije slika i video.


                                           
                                                           





« Last Edit: November 29, 2008, 12:14:59 PM by fenix »
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Podgorica
« Reply #20 on: November 30, 2008, 04:34:58 PM »
veoma lepo. interesuje me gde je na CAp-u montirana kamera (ne vidi se na slikama)?

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Podgorica
« Reply #21 on: November 30, 2008, 06:37:36 PM »
Kamera je FlyCam One2, a montirali smo je na horizontalcu. Polozena je horizontalno a objektiv gleda ka napred.

Offline vpanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Podgorica
« Reply #22 on: November 30, 2008, 07:41:43 PM »
Bravo momci, super je video!

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Podgorica
« Reply #23 on: November 30, 2008, 09:30:58 PM »
Super su snimci. taman da nam razjasnite (jer vec neko vreme je gledam a vidim da im je i pala cena) koliko traje baterija i kolika kartica je realno potrebna za snimanje. takodje me interesuje da li ste zakacili neki odasiljac na nju ili gledate nakon sletanja.
pozdrav

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Podgorica
« Reply #24 on: December 01, 2008, 11:05:09 PM »
Sto se tice fotografija i veidea  radjen je sa ovim modelom i sa ovim aparatom

                                   http://rcfly4um.org/index.php?topic=44.45

Naravno i  FlyCam One2 je dobro rjesenje ,ona je postavljena na Capa.Snimci i fotografije sa aparatom su neuporedivo boljeg kvaliteta jer se radi o aparatu sa 8 mega pix,a i model je stabilan i spor sto je presudno za dobar video.Za sada nemam direktan prenos toga sta snimam i fotografisem ali sam naravno i o tome razmisljao i u narednom periodu ce i to biti rijeseno.To ce biti nesto poput ovoga,

                                    http://rcfly4um.org/index.php?topic=1044.0

                         
« Last Edit: December 01, 2008, 11:16:17 PM by fenix »
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Podgorica
« Reply #25 on: December 02, 2008, 10:39:49 AM »
Super su snimci. taman da nam razjasnite (jer vec neko vreme je gledam a vidim da im je i pala cena) koliko traje baterija i kolika kartica je realno potrebna za snimanje. takodje me interesuje da li ste zakacili neki odasiljac na nju ili gledate nakon sletanja.
pozdrav

Misho, ako je pitanje za FlyCam One2, kartica koja je u njoj (SD) ima 2 GB a snimak od 8min zauzima oko 400mb memorije. Uvjek se naravno
moze staviti veca kartica. Sto se tice baterije, ona u sebi ima jednu LiPo celiju koja traje jako kratko ali postoji mogucnost da se prikjuci spoljno
napajanje. Odasiljac nismo stavili, snimamo "odoka".

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
"mud air rally"
« Reply #26 on: January 28, 2009, 06:29:18 PM »
Ovako je danas izgledalo na fudbalskom terenu u Ulcinju posle ko zna koliko dana kise.

Ovo moze da se nazove i "mud air rally"

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Podgorica
« Reply #27 on: March 09, 2009, 05:25:47 PM »
Ova zima se jos ne predaje >:( .08.03.planirali smo jedno vece okupljanje ali sjeverni vjetar koji je ludacki duvao poremetio nam je planove.Goranov Yak-54 nije ugledao svjetlost dan ali zato CAP 232 jeste.Ma ne da mu je parirao... to je bilo      (<--)
Fotografije kao i video ovog letenja bilo je veoma lako napraviti jer model je bukvalno stajao u vazduhu  (:sok:)

 

                                                       

 



Nastupajucu sezonu docekujemo spremno,naravno zavrsne pripreme su u toku,modeli cekaju spremno da paraju nebo.Pored Goranovog Yaka-54 koji je prava atrakcija,Sasa leti Extru 260,EDF tu je jos jedna Extra 260 iz radionice Bata Pepica treba da izlete novi modeli.Ja sam EG pro  poslije pada i loma vratio u prvobitno stanje sad je jos bolji  (yay) Easy Trainer -a cu da letim ali  prepravljenog u elektro varijantu,ima tu jos noviteta koji ce biti predstavljeni...sve u svemu radilo se ove zime samo da je ispratimo Evo i par slika...


 
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Podgorica
« Reply #28 on: March 09, 2009, 05:55:09 PM »
Jel ovo ona extra sa uh od 70$? Bas me zanima kako leti posto je cena super...

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Podgorica
« Reply #29 on: March 09, 2009, 06:56:56 PM »
Da to je ta, http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7726&Product_Name=Extra-260_EP_49inch_ARFa kako bi extra letjela nego extra.Ova jos nije lasirana ali kao i svi ovi modeli tipa CAP 232, Extra 260 leti sigurno odlicno,naravno da zavisi sta se u model ugradi od opreme.Za ovu cijnu naravno odlican model.
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com