Author Topic: Druzenje na aerodromu 13.maj u nedelju  (Read 9172 times)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Druzenje na aerodromu 13.maj u nedelju
« Reply #15 on: July 03, 2008, 07:17:44 PM »
Jos bih samo pitao Magica da li se ovakva situacija desila i sa onim Hotlinerom(mislim da mi je jednom pricao da se samo zaokrenuo i nije mu mogao nista) ?

Mislim da je Lazo u pravu kada kaze da zna bolje od mene sta se desilo u utorak. Naime, hotliner je bio na 20m od mene kada se survao u zemlju tako da sam tacno video sta se desilo, pri jako blagom komadovanju levog zaokreta samo se svalio na levo krilo i sjurio u zemlju. Ovo juce deluje da je bilo vrlo slicno ako ne i potpuno isto; isao sam blago od sebe, skoro paralelno sa pistom, i dao jako blagu komandu za skretanje u levo, nakon toga model se opet samo svalio na levo krilo i sjurio u zemlju  ???  ???! Povrh svega, bas tog dana sam odlucio da postanem "legalan" i da se prebacim na jedan od dozvoljenih kanala na 40MHz konkretno 53. Ma milina! Ne daj Boze da se to npr desilo sa Kelljem koji ide 200km/h.

Mislim da cu ipak i ja preci na 2,4Ghz jer jos 2 modela koje spremam svi su oko 500e u vazduhu, a da cu ovu stanicu zadrzati za modele koji se voze blizu sebe, npr kao ove male warbirdove o kojima sam ranije pisao!

Kako nije preziveo model???  ???
 Naravno da je najjednostavnije i najlakse kupiti nov, ali ako ti je stalo do modela sve moze da se popravi i to mu daje posebnu draz.

"E i tata bi sine"

Ako se sa posla vracas ne pre 6:30 i kada u kuci imas dvoje male dece koji te (hvala Bogu) cekaju ko zapete puske da se igraju i kada tvoje slobodno vreme ne pocinje pre 10 uvece kada si mrtvosan od svega onda je veruj mi lakse, ako si u mogucnosti, da kupis novi model.

Ako hoces ja cu tebi ili nekom ko je zainteresovan rado pokloniti ostatke modela pa ko hoce neka popravlja!

Pozdrav
« Last Edit: July 04, 2008, 09:28:18 AM by magic »
Veljko

Offline srpska posla

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 304
Re: Druzenje na aerodromu 13.maj u nedelju
« Reply #16 on: July 03, 2008, 10:53:47 PM »
....pa kao ono  resenje osd-a, stavi sedigitalni foto da snima!  ;)
opet jeftinije nego ovo, a ni ovo ne moze da snima.
http://desert-wolfe.com/rcscan/default.htm


evo ovde je  za 45 $ http://www.heli-world.com/detail.aspx?ID=8997 al samo na 72-75mhz

 mozda neki laptop sa tv karticom i nekim softverom koji ?e signal(npr samo audio signal ) da inerpretira na odgovarajuci nacin.
nastelovati tv-radio karticu da se lockuje na odre?ene kanale je prosto,njena tabela sa frequencama kanala se zmeni sa tabelom ispisanom prema nasim modelarskim potrebama. a opseg tv kartica pokriva i 72 mhz band (vhf 1) najniza freq za tv je 54mhz, mozda ti tuneri u tv karticam mogu da se spuste i nize treba probati.


Magic, sada sam video i tvoj post. Hvala na velikodusnoj ponudi, da nemam nekoliko modela koji me cekju da ih zavrsim rado bih prihvatio ponudu.
Eto i lepe prilike daneki mla?i modelar do?e do ve?eg modela i instant iskustvau  konstruisanju modela.
 pozdrav!
« Last Edit: July 03, 2008, 11:40:27 PM by srpska posla »
Jednom Hobi, opet Hobi treci put...to su vec srpska posla

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Druzenje na aerodromu 13.maj u nedelju
« Reply #17 on: July 03, 2008, 11:26:46 PM »
....pa kao ono  resenje osd-a, stavi sedigitalni foto da snima!  ;)
opet jeftinije nego ovo
http://desert-wolfe.com/rcscan/default.htm
pozdrav!
Da da, pomisljao sam vec na to resenje.

Pozdrav
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline skywalker

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 57
Re: Druzenje na aerodromu 13.maj u nedelju
« Reply #18 on: July 03, 2008, 11:31:33 PM »
Pozdrav,
Imam ja digitalni rucni skener koji skenira frekvencije od 50-2.4 ghz, ali inace radi i od 35mhz... Kada ulovi izvor predaje, jednostavno ispise tacnu frekvenciju
Ponecu ga prvi put kada budem isao na aerodrom, inace ja sam tamo dva puta izgubio model zbog smetnji, imao sam Sanwu Wg6000 na 35 mhz.....
Od kada sam nabavio Futabu na 2.4 ghz stvarno do sada nisam imao ni jedan jedini stuc

 
I cannot fall for the sun, the rain is intended for me...

Offline srpska posla

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 304
Re: Druzenje na aerodromu 13.maj u nedelju
« Reply #19 on: July 03, 2008, 11:50:15 PM »
rekoh dane otvaram nov post, kad ono...
....pa postoji mnogo gotovih nacina koji su skupi i cesto glomazni za upotrbu na terenu, al ako se vec naslo u kuci moze da se upotrebi.

 npr koje iz ove price upotrbice ovo http://www.polishedpenny.com/store-products-BC72XLT-Uniden-BC72XLT-frequency-Scanner_40801721.html

 ja bih tv tuner+pc,  probacu to jos veceras samo da se setim gdesu mu freq tables, kad mi nije trebalo znao sam gde su (posto imam relativno sveze instaliran vindovz sad cu da mu oduzmem nevinost  i ostalim system folderima  ;D )
« Last Edit: July 03, 2008, 11:54:53 PM by srpska posla »
Jednom Hobi, opet Hobi treci put...to su vec srpska posla

Offline srpska posla

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 304
Re: Druzenje na aerodromu 13.maj u nedelju
« Reply #20 on: July 04, 2008, 01:08:54 AM »
ok. prvi rezultati:
 
ok, princip teoretski radi,(za 72 mhz band) treba samo da se napravi sovtfer za tumacenje signala.

program od web kamere moze da natera tuner da u fm radio modu atoskenira u sitnim koracima citav opseg koji tuner moze da podrzi ( bez obzira na raznorazna ogranicenja i konvencije).
posto  program ima auto noise reduction  nisam mogao mnogo da se igram,primetiosam da kada je stanica  ukljucena tuner vidi signal na +- 5-6 kanala(modelarskih).

konkretno: 1.tuner moze da se nasteluje na modelarske freq
                  (za sada izgleda samo na 72-75mhz)
               2.  fali obrada signala, probacu sa programima tipa winscope isl, a, o tom,... o tom, potom
pozdrav!
« Last Edit: July 04, 2008, 01:14:40 AM by srpska posla »
Jednom Hobi, opet Hobi treci put...to su vec srpska posla

Offline vihor522

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
  • zelja za letenjem starija je od svake letilice
Re: Druzenje na aerodromu 13.maj u nedelju
« Reply #21 on: July 20, 2008, 12:19:53 AM »
Veliki modelarski pozdrav svima gorenavedenim.
Ruzna (nazalost i tragicna) iskustva sa vec pomenutom lokacijom bilo je i ranije, u istom , vec objasnjenom, obliku.
I pre toa slusao sam price o tome od iskusnijih (npr. Gileta).
Zasada mislim da je najbezbolnije izbegavati taj deo aerotorije.

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Druzenje na aerodromu 13.maj u nedelju
« Reply #22 on: August 25, 2008, 10:17:46 PM »
Samo da skrenem paznju da sam se u jednoj prici oko Calmata setio da sam vec imao probleme na 53. kanalu. Ako se secate starog foruma gde sam tada prijavio da sam spalio 4 servoa na 53. kanalu  :o. Da ironija bude veca to sam zaboravio na dan kada sam leteo Calmata i iz samo meni poznatih razloga (Gremlini) odlucio da tog dana letim bas na tom kanalu. Ironija je jos veca ako se zna da su upravo 40MHz i 50, 51, 52 i 53. kanal jedini i dozvoljeni zakonom za upotrebu RC modela  :-X. Setio sam se ovoga pa samo da posavetujem da se ide sto dalje od ovih kanala.


Pozdrav
« Last Edit: August 25, 2008, 10:19:34 PM by magic »
Veljko