Author Topic: Protos  (Read 8685 times)

Offline robi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
  • sad si gore,sad dole
Re: Protos
« Reply #15 on: June 24, 2009, 11:10:01 PM »
evo malo glupiranja nakon kiše !

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Protos
« Reply #16 on: June 24, 2009, 11:18:34 PM »
 :)aplauz :)aplauz svaka cast

 (res) zaludeo si Kamermana.   :hehe :_D
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2173
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Protos
« Reply #17 on: June 24, 2009, 11:25:07 PM »
Stvarno svaka cast!!! ja bih se pogubio nakon prvog zaokreta u ovim akrobacijama...

 (res)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline robi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
  • sad si gore,sad dole
Re: Protos
« Reply #18 on: June 24, 2009, 11:56:54 PM »
Vjeruj mi Saburo !
u jednom momentu ti neki manevri postanu totalna automatika i čak ako nemaš vidnu percepciju najbolju ,ideš opet nekom logikom !(je...ga ako si dao komandu naprijed i lijevo onda mora tako i iči bez obzira ako ga ti baš i ne vidiš !)

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: Protos
« Reply #19 on: September 18, 2010, 05:20:02 PM »
Evo posle duzeg vremena da nesto napisem i o Protosu.

Danas sam iskoristio popodne kada je prestala ova dosadna kisica sto je padala i izasao na moju livadu i izleteo 100-ti let sa protosom ove sezone, a ukupno imam sa njim 148 od kako ga imam.

U pocetku nisam bas bio zadovoljan i uglavnom sam imao problema sa repom. Cak sam napravio i gresku pri montazi i na jedan sraf od repnog rotora nisam stavio lokita pa mi je se u toku leta odvrnuo. Srecom nekako sam ga spustio na zemlju i priliko ponovnog zaletanja repni rotor je udario u plasticno kuciste repa, polomio ga i presekao kais. Tada sam ga bio ostavio po strani i dok sam cekao rezervne delove proverio da li sam slucajno napravio jos koju gresku. Kada sam ga ponovo sklopio opet ista stavr sa repom.  Jednostavno to nije funkionisalo onako kako sam ja to hteo. Osim toga imao je malu fabricku gresku u izradi pa sam cekao da izadje upgrade. Kada sam postavio metalno kuciste repa rep je konacno mogao da ide sasvim fino i bez napora.


Ipak i pored ovoga ja nisam bio zadovoljan brzinom repa i kako ga ziro i servo drze. U to vreme sam za ziroskop imao cuvenu GY401 i Robbe 251 digital servo koji su bili na Raptoru 50 i tamo su sasvim lepo drzali rep.

Onda sam sa Mini Titana skinuo Futabu S9257 koji je bio na repu i konacno po prvi put napravio let sa kojim sam bio zadovoljan. To je bilo na samom pocetku ove sezone i odmah posle toga sam slucajno nabasao na Spartana Quark i MKS ds8910 servo, e to je vec bila prava kombinacija... Od tada kada sam monitirao Spartana (29.03.2010) vise nisam imao nikakvih problema sa Protosom.




Sada rep radi poprilicno snazno, sigurno i ono sto je najvaznije precizno.