Author Topic: neca da upali  (Read 3904 times)

Offline stefan93

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
neca da upali
« on: September 15, 2010, 11:07:46 PM »
e ovako... pre jedno 15-ak dana vozio ja moj nitro,lepo se izvozao i ostavio ga da se ohladi. Sledeci dan reko ajde ponovo da ga malo vozam,uzemem ja njega da ga upalim NECE. proverim da li ima goriva u karburatoru,ima. Proverim ja svecicu kad ono crkla,nista veliko odem to radnje Extreme-Rc-Toys i kazu mu nemaju. Sacekam ja da dobiju do danas,vratim se sa svecicom kuci " Ansman RacingSTD S4",600 i kusur RSD,sav srecan kako cu ga vozati,kad ono cvrc. Lepo kao i na prosloj stavim podlosku malu zavrnem lepo proverim filter,onaj razmak u karburatoru,proverim da li sve radi,nadrukam ga 3 trzaja kao i obicno,kad ponovo nece. Proverim ja starter na svecicu radi sve lepo sija svecica. Msm da ga nisam mozda ugusio sa gorivom,izvadim ponovo svecicu stavim krpu na motor prevrnem ga povucem par puta starter i izadje 1 kapljica taman koliko i treba...Ponovo vratim svecicu probam i nista nece da upali. E sada vratim se ja na onaj dan kada sam ga zadnji put vozio,kada sam zavrsio voznju motor je bio JAKO vruc nisam mogao ruku da drzim a i kada sma otvorio rezervoar izlazila je neka " para " ako tako mogu da je nazovem...
Potrebna mi je pomoc jer padam u depresiju jer ne mogu da ga vozim  :big smile
Ako je neko slobodan za vikend ili petak da svrati do mene da pogleda to malo,inace ja sam u NS!
Pozdrav

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: neca da upali
« Reply #1 on: September 15, 2010, 11:18:57 PM »
To sto je iz rezervoara izlazila para su ustvari izduvni gasovi jer postoji crevo koje nabija izduvne gasove u rezervoar da bi se motor lakse hranio gorivom, i to je normalna stvar, moguce je da si imao svecicu drugacije vrednosti pa je potrebno drugacije podesavanje igle za smesu, a to sto mislis da se motor pregrejao mozda i nije tako ako si temperaturu merio rukom, jer ces imati isti osecaj na 125 ,190 ili 220 stepeni, koristis li isto gorivo kao i kada je radio zadnji put?

Offline stefan93

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: neca da upali
« Reply #2 on: September 15, 2010, 11:21:10 PM »
Da isto sam koristio gorivo... za svecicu ne znam koja je bila prva ta jer sma je dobio uz auto...
Pa dobro i da je drugacija sta trebam da radim?

Offline alexaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 190
Re: neca da upali
« Reply #3 on: September 16, 2010, 07:44:40 AM »
Vidi Stefane, sa nitro motorima moras da imas mnoooogo strpljenja pogotovo ako menjas gorivo i svecice jer svecice kao i gorivo nisu istog kvaliteta. Svecica koja je bila u motoru je S3 sto znaci da je tpolija od te tvoje nove. Ako prepunis motor gorivom treba da skines svecicu i da izbacis gorivo isto tako da sacekas da gorivo ispari iz motora. Moraces poonovo da podesis motor jer ti je druga svecica. Ja ti savetujem da kupujes uvek isto gorivo i proizvodjaca svecica. A to sto nece da upali ne mora da znaci da je neki kvar to se desava. Moj ti je savet da se uclanis u neki RC klub a mislim da bas u NS ima za autice pogledaj malo po forumu jer kad ti neko sa iskustvom pokaze i nasteluje motor neces se vise nervirati plus u klubu ces imati jos mnogo stvari da naucis s obzirom da si pocetnik. Pozz. :big smile

Offline Dorcolac

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 241
Re: neca da upali
« Reply #4 on: September 16, 2010, 12:05:42 PM »
Ako je bila S3 a sad uzeo S4, veoma mala razlika u toplotnoj vrednosti. Uz male korekcije na Hi/Low trebalo bi da radi.
Uzmi User Manual koji si dobio uz njega, nadji fabricka podesavanja za Hi/Low igle. Zavrni obe do kraja i odvrni koliko pise u uputstvu.
Sto je manji motor to ti je osetljiviji za rad, za svaku promenu cak i najmanju moraces da vrsis korekcije na motoru.
(gorivo, svecica, spoljna teperatura, vlaznost)




Offline vuk

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: neca da upali
« Reply #5 on: September 16, 2010, 07:53:14 PM »
sorry sto sam  (offtopic) ali stefane jel mozes molim te da mi posaljes link ako nadjes modelarski klub u ns pa da zajedno idemo (plz)

Offline stefan93

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: neca da upali
« Reply #6 on: September 16, 2010, 08:14:21 PM »
Hvala svima
nasao sam u Manualu fabricka podesavanja i sutra ga palim...
Nema u NS vise klub bio je i bila je staza ali se to sve raspalo kao i ova drzava. ;namig

Offline alexaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 190
Re: neca da upali
« Reply #7 on: September 16, 2010, 08:37:24 PM »
Srecno! 2eaa

Offline stefan93

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: neca da upali
« Reply #8 on: September 17, 2010, 04:04:04 PM »
jako je glupav razlog zgob cega nije hteo da upali...   :sljus naime prilikom svakog pokusaja da se "prime"-uje pre paljenja povukao bih 2-3 puta starter,danas uradim isto sa fabrickim podesavanjima ali nece,pogledam ja karburator suv kao barut i nista mi nije jasno. Stavim prst na auspuh povucem par puta starter bez filtera vidim nista ne dolazi,pogledam cevcice i ona je suva kao barut,uzmem ja povucem dok nisam video u karburatoru da izlazi nitro,stavim starter i  iz prve kresne  lol lol lol
Pozdrav