Author Topic: mali/veliki problem ?  (Read 4633 times)

Offline stefan93

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
mali/veliki problem ?
« on: September 02, 2010, 07:48:29 PM »
pozdrav
Ponovih se ja i odma 3 dan mali(a mozda i veliki) problem.Vozao sam auto ide dobro samo mi se gasi kada mu dam pun gas i onda pustim gas? znam za high i low speed needle i sve to kako se steluje ali nisam siguran da li je do toga jer lepo kada mu dam pun gas ide lepi beli dim i ne previse.Mozda je i do stelovanja,probao sam da odvrnem high speed needle na desno 2/8 pa cak i 3/8 ali desava se isto.Da li je moguce da se to desi jer mu pustim skroz gas? o.O
hvala unapred

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: mali/veliki problem ?
« Reply #1 on: September 02, 2010, 08:18:48 PM »
pozdrav
Ponovih se ja i odma 3 dan mali(a mozda i veliki) problem.Vozao sam auto ide dobro samo mi se gasi kada mu dam pun gas i onda pustim gas?

Rešenje: Nemoj da mu daješ pun gas i ne puštaj gas.  :big smile

Offline vuk

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: mali/veliki problem ?
« Reply #2 on: September 02, 2010, 08:27:51 PM »
jesi kupio polovan

Offline alexaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 190
Re: mali/veliki problem ?
« Reply #3 on: September 02, 2010, 09:10:15 PM »
Stefane treba da nasteluje low speed needle za ler gas verovatno ti je mali ler pa cim spustis gas on se ugasi. Hi speed needle je samo za visoke obrtaje. Treba da nastelujes motor da normalno radi na leru. Kad ga zagrejes prodji 2-3 puta na 2/3 gasa pa stani i vidi kako radi na leru drugo koje gorivo koristis? Ako ima veci procenat nitra moras da odvrnes za 3/4 Hi speed zbog boljeg hladjenja... ima dosta toga procitaj uputstvo nije veliko.

Offline stefan93

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: mali/veliki problem ?
« Reply #4 on: September 02, 2010, 10:17:02 PM »
Hvala alexa.
Ma da na leru mi onako malo trokira,nije problem kada odvrnem 2/3 gasa nego samo pun kad mu drzim jedno 5 sec pa pustim.
Sutra u nove radne pobede
pozdrav

Offline jake87

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 153
Re: mali/veliki problem ?
« Reply #5 on: September 03, 2010, 02:29:39 AM »
Kod Nitrasa treba imati strpljenja, ja kada stelujem moje autice izadjem na neki veliki parking i slusam i gledam kako reaguje na davanje gasa. Okrenem dva kruga sa punim gasom pa onda proveravam temperaturu starom indijanskom tehnikom: ako se ne opeces na glavu motora dobro je  :)aplauz

Prvo treba razraditi motor po prilozenom uputstvu koje je stiglo uz model, jer koliko se secam starijih postova ti si uzeo neki nov HPI.

Uvek ima muke dok se ne usteluje kako treba, ali zato posle pocinje pravo uzivanje.

Nema odmora, dok traje obnova ! ! !

Pozdrav
Nikola
Ko visoko leti izgubi domet.

Offline alexaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 190
Re: mali/veliki problem ?
« Reply #6 on: September 03, 2010, 07:39:25 AM »
P.S. Ler gas stelujes na Idle srafu a ne na Low speed, ali samo kad je motor zagrejan dok je hladan regulisi servom. Pozz. :)aplauz

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: mali/veliki problem ?
« Reply #7 on: September 03, 2010, 09:28:12 PM »
Koje gorivo koristis?
ja sam pre neki dan kupio 1l `nekog plavog` goriva na sajmu u prodavnici i uopste ne mogu da ustelujem auto da lepo radi, dok sam imao starog goriva a u pitanju je tornado 16 % nitro, koje mi je cak stajalo godinu dana u flasi u garazi, auto sam vozio bez ikakvog stelovanja i isao je sjajno, a od kako sam sipao ovo `plavo` jako tesko pali a kad upali uopste ne mogu da dobijem stabilan rad, ili se gasi na leru ili ako mrdnem iglu onda se ugasi kad dam gas preko pola..
ne treba stedeti na gorivu to je sigurno, ja sledeci put sigurno uzimam samo tornado
pozz

Offline stefan93

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: mali/veliki problem ?
« Reply #8 on: September 03, 2010, 10:18:32 PM »
Koristim gorivo od 16% neko crveno/rozo koje sam kupio u Extreme Rc Toys u novom sadu. Seo ja danas da vidim oko toga sto i skinem filter kad ono onaj razmak u karburatoru je tako mali da ja msm da nemoze ni kapljica da prodje  :big smile i naravno uzmem sravciger i odvrnem na malo vse od 1mm kao sto se i preporucuje. nisam imao danas vremena da ga stelujem jer se nisam osecao najbolje danas tako da cu sutra sve to lepo .
pozdrav svima i hvala

Offline alexaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 190
Re: mali/veliki problem ?
« Reply #9 on: September 04, 2010, 10:10:19 AM »
Nije lose to gorivo ali ga ne bih preporucio jer sam ja kupovao kod njih doduse 25% pa mi se motor sj.. Je si li pitao jeli to gorivo za automobile posto oni prodaju i za avione. Najbolja varijanta ti je Adam i da narucis tornado gorivo koje je sigurno dobrog kavaliteta.

Offline stefan93

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: mali/veliki problem ?
« Reply #10 on: September 04, 2010, 01:44:26 PM »
Da da za auto je...
Ma znam ovo sam uzeo samo 1l na brzaka nisam imao previse vremena da cekam a ni zivaca. Kada ovo potrosim porucicu 5l tornada...
pozdrav