Author Topic: Flying fish/Fast 3/Super Cub electric/Alfa trainer?  (Read 6381 times)

Offline Garavi

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Flying fish/Fast 3/Super Cub electric/Alfa trainer?
« on: June 24, 2008, 08:59:49 AM »
Bas sam pocetnik.Zanima me sta mislite o Flying fish.Znam da je jednostavan,ali me zanima da se ne pokvari posle par letenja.Jel ima neko iskustva sa ovim modelom?A Fast 3?Mozda je bolje da kao pocetnik uzmem fish jer vise deluje kao trainer.
A ovaj Super cub,jeste malo skuplji ali deluje dosta ozbiljnije,mada mi je neko preporucio da odmah uzmem nesto ozbiljnije.Verujem da je mislio na Alfa trainer?
Mada sam ja sada vise u fazonu da probam kako to leti,pa bih zato isao na ovaj Flying fish.Sta vi kazete?Thanks

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Flying fish/Fast 3/Super Cub electric/Alfa trainer?
« Reply #1 on: June 24, 2008, 02:23:13 PM »
Modela ima jako puno i ima puno modela koji se isto ili slicno zovu, a u stvari su bitno razliciti. Ako hoces neku preporuku daj link ili sliku modela o kojima pricas.

Offline panther

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 219
Re: Flying fish/Fast 3/Super Cub electric/Alfa trainer?
« Reply #2 on: June 24, 2008, 06:10:37 PM »
E ovako, da ti odgovorim iz prve ruke :) ja sam se isto zaludjivao pa sam kupio flying fish to toi je obican dvokanalac bez servoa, pogledam ja na netu snimak kad ono leti fenomenalno za pocetnike extra, odem ja na senjak u avione.tk kupim ga i dodjem kuci. Prvo letenje, sjebem tri propelera, nenormalno lako pucaju, normalno od letenja nije bilo ni L avion se samo zabada, namestao sam mu i krilca pozadi ali nista, dodjem kuci i shvatim da je jedan motor riknuo, odnesem ga ja kod ovog lika gde sam i kupio, ispostavi se da je otislo neko kolo nemam pojma i poprave oni meni to, odem da letim ponovo, naravno narucim od njega bolje propelere a on mi da iste ovakve plasticne da ima sa cime da "letim". Bilo je tu jos dva pokusaja letenja ali naravno nista od toga nije bilo jednostavno po mom misljenju elektronika je toliko ocajna da je ne moguce leteti sa ovim sto se dobije uz model. Ako vec hoces nesto u tom rangu cena bolje uzmi onaj Fast3, jedini problem kod njega je sto moze lako da mu se polomi onaj deo kod propelera a nemas da kupis rezervni nego moras kod nekog metalostrugara da ti pravi. I na kraju moj Flying fish se nalazi na ormaru :) tamo ce i da ostane.

Offline srpska posla

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 304
Re: Flying fish/Fast 3/Super Cub electric/Alfa trainer?
« Reply #3 on: June 24, 2008, 08:14:48 PM »
Ni taj fish ni taj fast ne spadaju u modele ve? u igra?ke! (da ne upotrebim neke ruznije reci)
Te igracke se prave da roditeljim preko dece isteraju pare iz dzepa, savet: beži što dalje od toga.
Bolje baci pare sa mosta lepše ?e da lete.
Kupi pipera ili alfu, na sajmu(space ) pogledaj easy glidera i ostale modele kao kyosho spree calmato....)
pogledaj po ranijim topicima sta nude madjarski hobby shopovi(program lindingera, rcm-a i ostalo) ljudi donose to skoro svake nedelje, i uzimaju (kako ko) od 0- 15% na cenu na netu! procešljaj sve postove unazad.
 Ako ces da se bavis modelarstvom treba ti PRAVA stanica, tako da kada kupuješ rtf model razmisljaj i o tome.

Pozdrav! i sre?no!
Jednom Hobi, opet Hobi treci put...to su vec srpska posla

Offline Garavi

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: Flying fish/Fast 3/Super Cub electric/Alfa trainer?
« Reply #4 on: June 25, 2008, 12:37:08 AM »
Hvala vam svima,ustedeli ste mi 50e koje mogu da ulozim u nesto ozbiljnije.Znaci necu da bacam pare na ove igracke vec cu da rzmislim o necem ozbiljnijem.Hteo sam da kacim linkove nego stalno se neke promene desavaju na forumu.Postavio sam dve slicne teme pa cas je jedna cas druga.Kao da se vraca bekap foruma.Ne znam sta rade moderatori.
Evo linka ka modelima za koje sam vam rekao,a necu da postavljam za fish i fast 3
http://www.rcbgd.com/hobby/avioni.htm
To je kod nas,a oni nabavljaju od
http://www.horizonhobby.com/Products/Default.aspx?ProdID=HBZ7100
http://www.horizonhobby.com/Products/Default.aspx?ProdID=HAN4400
Ima malo razlike sto se tice radio kontrola tj cini mi se da su malo kvalitetnije ove americke?Da i cena je dosta manja,ali kada bih platio carinu i pdv i postarinu skoro da sam na istom i ne mlatim se.
« Last Edit: June 25, 2008, 12:42:19 AM by Garavi »

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Flying fish/Fast 3/Super Cub electric/Alfa trainer?
« Reply #5 on: June 25, 2008, 07:12:15 PM »
Ovo u maloj ivancici su ti ozbiljniji modeli. Pogledaj i
http://www.hobbycity.com
koji je trenutno vrlo popularan medju modelarima.
Predlazem ti da ides na elektro modele, cistije je, jednostavnije i na duge staze se dobrano isplati.

Za pocetak ti treba stabilan model. Nemoj da stedis na stanici i na baterijama.

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Flying fish/Fast 3/Super Cub electric/Alfa trainer?
« Reply #6 on: June 25, 2008, 07:12:57 PM »
Garavi,

razmisli o jos jednom modelu iz sledecg topica.

http://rcfly4um.org/index.php?topic=290.0

Ja ga imam i prezadovoljan sam a i svi ostali koji su ga kupili. Jedino ako mislis da ti nitro bude trajno opredeljenje onda se ne isplati, a ako ti je struja zanimljiva onda je ovaj model pun pogodak.

Pozdrav
Veljko

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Flying fish/Fast 3/Super Cub electric/Alfa trainer?
« Reply #7 on: July 23, 2008, 12:36:52 AM »
Evo i ja da se ukljucim u diskusiju.. Takodje sam pocetnik.
Preporucujem ti da zaobidjes te igrackice jer su obicne gluposti. I ja posedujem flying fish i mogu reci da goru glupost nisam video. Na prvom pustanju sam polomio 2 elise, drugi let bio je malo bolji, napravio sam lep krug, a onda je avion poludeo i zabio se u zemlju.. Tad mi je prslo krilo pa sam morao da lepim. Kasnije sam pokusao jos par puta dok se nije sa nekih 50 metara zabio u zemlju pod pravim uglom i pokrivio. Onda je zavrshio u kanti... A da, prvo sam dobio falsh primerak pa sam morao da vracam.
Mogu reci da stiroporski model koji sam platio 20 eura, i koji je tezak nekih 10 grama leti mnooogo bolje od flying fisha :)