Author Topic: Pocetnik  (Read 15868 times)

Offline vuk

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: Pocetnik
« Reply #30 on: August 31, 2010, 10:23:10 AM »
nenenene to je nitro koji ize 80 kmh

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Pocetnik
« Reply #31 on: August 31, 2010, 12:25:20 PM »
Pa svo vreme prica o elektro pa sad od jednom nitro,no nema veze mogu pogledat samo link kako izgleda??Interesuje me ipak kakav je o monster za sitnu lovu stasve dodje uz njega.Koja razmera?? Koji motor?? Zubcanici plastika metal...2WD ili 4WD....

Offline vuk

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: Pocetnik
« Reply #32 on: August 31, 2010, 12:44:35 PM »
pa dobro jesam malo promasio temu al ima i za male pare solidnog nitro autica

http://huayuhobby.en.made-in-china.com/product/xManEyHjJRrw/China-Turbulent-Elders-RC-Truck-NC-38503-.html


Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Pocetnik
« Reply #33 on: August 31, 2010, 12:50:25 PM »
A ok je ako je za 180 eura kako ti kazes nov RTR model kod nas ovo je vise nego korektna cena,pa kakav god da je kvalitet.Al kao sto rece da za jeftine pare ima nitro auto dole kod nas tesko da mogu da verujem! Sve sto valja ima svoju cenu.Pa makar to i jedan kinez bio.

Offline vuk

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: Pocetnik
« Reply #34 on: August 31, 2010, 01:36:32 PM »
ja ti kazem kupio sam ga pre 2 godine u extreme rc toys-u verovao ili ne motor je fantastian ima jako veliku snagu...kad mu dam pun gas iz mesta oko 1cm podigne prednje tockove i jako zanosi pa cak i sa ovim kramponskim gumama...ali ima jako los kvalitet plasticnih delova jednom malo udaris pukne ali za 180 eura to mozes da se udaras nogom u guzicu

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Pocetnik
« Reply #35 on: November 07, 2010, 08:35:50 PM »
Evo, izgleda da ću morati malo dublje da se upustim u temu RC auta. Naime, sin je pre neki dan počeo da me gnjavi da hoće neku ozbiljniju igračku. Pokazao sam mu par snimaka RC auta, i od onda ne ispušta daljinski iz ruke. Što trenutno vozi, jeste igračka, ali mu dobro služi da nauči osnovne stvari



Planiram da mu u skorije vreme nabavim neki malo ozbiljniji model. Pošto je mali, mislim da mu nije potrebno neki brz model, ali opet treba nešto što trpi vožnju i po terenu, ne samo po asfaltu. Na FLY4FUN sam imao prilike da napravim par krugova sa Ivanovim LST2 i mogu vam reći nije me ostavio ravnodušnim. Taj model bi bilo idealno, pogotovo što ima dve brzine u stvari mogućnosti redukovanja brzine. Uskoro ću imati i više mesta, i poseban prostor za hobi, pa nitro modeli mogu da dolaze u obzir.

U svakom slučaju napišite preporuke, pa ako neko baš ima i neku ponudu, nek mi pošalje PM.


Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Pocetnik
« Reply #36 on: November 07, 2010, 09:23:35 PM »
Ja ti bih ti prporucio neki 1/16 model za off road, najbolje neki monster, jer klinci idu pravo u travu.

http://www.der-schweighofer.at/artikel/84488/modellsport?query=1%2F16

posle toga neki ansman (vec sam to kacio) u brushless LiPo varijanti i to ide brze nego ono sto si vozio.

ispravka:

Kad bolje razmislim, uzmi mu ovo jer ces imati i rezervne delove:

http://extreme-rc-toys.com/oc/catalog/product_info.php?cPath=59_126&products_id=541

posle ubacis ono sto sam ubacio ja kos mene i imas raketu. Mozes odmah da kupis i  LiPo 5200 samo ibaci zujalicu jer kontroler koji ide uz njega standardno sigirno nema LiPo mod.

poz
« Last Edit: November 07, 2010, 09:34:05 PM by magic »
Veljko

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Pocetnik
« Reply #37 on: November 08, 2010, 03:11:03 PM »
Veljko, hvala na brzom odgovoru. Svakako pre nego što uzmem bilo šta, napisaću pa da opet dobijem po neki komentar.
Kako sam napisao, i glow varijanta može da dolazi u obzir, pa imao bi prilike da malo uhodam i u glow svet...  (work)

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Pocetnik
« Reply #38 on: November 08, 2010, 04:06:05 PM »
Pitanje...

Pretpostavljam da je tehnički moguće staviti u taj auto recimo jednu od ovih kopija Spektrum 6100 prijemnika, i terati auto preko DX7, ali da li je to uopšte upotrebljivo i praktično?


Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Pocetnik
« Reply #39 on: November 08, 2010, 04:45:22 PM »
Pa na Paliću kad sam provozao LST2, nije mi smetao da držim u ruci daljinski kao za avione...

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Pocetnik
« Reply #40 on: November 14, 2010, 07:47:45 PM »
Pozdrav ljudi...

Uzeo bih neku masinu pa bi savet dobro dosao...
Sta mislite o HPI Racing Brama 10B?
Zanima me neka RTR varijanta do nekih 150-160 evra pa ako postoji neka alternativa moze predlog.

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Pocetnik
« Reply #41 on: November 14, 2010, 08:38:10 PM »
Kao da ga kinez pravio previse plastike,brushed motor i nicd baterije za ovoliko love totalno losa investicija.

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Pocetnik
« Reply #42 on: November 14, 2010, 09:14:44 PM »
Ja sam sebi skoro nabavio ovaj model na nekoj akcijskoj prodaji  http://www.df-models.com/fahrz-hf.php  ,komplet sa stanicom na 2,4 GHz
,punjacem,baterijom i svime uopste sto je potrebno za start.Odlucio sam se za njega jer moze i na 2s lipo da se vozi koje vec posedujem od pre,tako da izbor nije bio bas tezak a za pocetak je sasvim dovoljno.Malo je veci od 1:10,nesto oko1:9 mu je prava razmera,pici ko lud a za preradu,da bi radio i na 3s,treba samo ventilator reglera da se zameni sa jacim koji radi na 12 v i onda ide i preko 65 kmh.

Cena ovog kompleta je tada bila samo 140 evra i mislim da za pocetak nije los model.Testirajuci domet stanice mi se desilo da autic vise nissam ni video na jednoj livadi,tako da je i to dobra stvar.


Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Pocetnik
« Reply #43 on: November 23, 2010, 12:09:28 PM »
Hvala momci...

Ovih dana sam malo pretrazivao...
Nemoguce je naci nesto kvalitetnije a da ne puknes minimum 200 evrica, ili je plastikaner ili brushed varijanta itd...
Pored toga,veliki problem je postarina koja prelazi 50% cene modela i na kraju carina (da ne komentarisem).

Sve u svemu odlucio sam,sacekacu neko bolje vreme za neki 1:8 Truggy u brushless varijanti...



Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Pocetnik
« Reply #44 on: November 23, 2010, 12:24:23 PM »
Ne znam jesi li gledao na Schweighoferu, imaju 1/8 buggy za 80 eura bez motora, e sad trebalo bi se raspitati da li moze da se uradi konverzija na elektro, a cijena bas povoljna.

http://www.der-schweighofer.at/artikel/78338/ab_specter_two_sport_arr_ohne_motor