Author Topic: Pocetnik  (Read 15983 times)

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Pocetnik
« Reply #15 on: August 30, 2010, 01:36:35 PM »
A sta je sa daljincem??? Ne znam da sam igde na kupujem prodajem za 10 eura video stanicu i prijemnik sa kristalima za 1000 dindzi?? Evo upravo se jedna stanica za auta prodaje 2800 jos pise da je zadnja cena.Ne kazem da je stanica preskupa vec da je to realna cena i ako je rec o jednom perfexu!!Jer stanica za 2 banke ne verujem da igde ima!Treba biti objektivan i realan.Kompletan elektro auto  sa svim potrebnim takozvani RTR nema nov ispod 120 eura!!Pa cak i da dolazi iz kine,i da je najgoreg kvaliteta!!!Ako ima prodaj mu ti tvoj posto si po ovome sto si napisao sve zajedno oko 100 eura kostalo.A imas i druge modele,budi drug i pomogni.Ili ako ima na nasu dole adresu sve ovo da se poruci po ovoj ceni pomogni mu.

Offline alexaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 190
Re: Pocetnik
« Reply #16 on: August 30, 2010, 09:14:37 PM »
Ma neka pogleda ovde pa nek izabere sta mu se svidja:

http://extreme-rc-toys.com/oc/catalog/index.php?cPath=27&sort=1a&page=1&osCsid=e219261db52e61c915735a58cc73d648

tu mu je sve do 50e  lol salim se naravno ali moze da pogleda ovaj:

http://extreme-rc-toys.com/oc/catalog/product_info.php?cPath=57_81&products_id=87&osCsid=e219261db52e61c915735a58cc73d648

ima rezervnih delova pa ako ga polomi moze da kupi ovde ne mora da narucuje iz inostranstva.

Offline Dorcolac

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 241
Re: Pocetnik
« Reply #17 on: August 30, 2010, 09:20:02 PM »
I ti ga aleksa pretera, oces na kraju Burago da kupi  lol
Nego kad se motas vec po tom Bulevaru i smetas ljudima da zavrse u roku  (work)
prosetaj do ugla Beogradske i Bulevara, ima na cosku raifajzen banka a do nje Komision sa robom oduzetom na carini.
Imas tamo kineske 3-kanalne stanice za 1000din ako uzmes sve mozda napravis dobru cenu pa posalji Enesu (rece covek da oce da uzme)

Offline alexaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 190
Re: Pocetnik
« Reply #18 on: August 30, 2010, 09:30:56 PM »
Jeste jebote zaboravio sam na tu radnju. A ono sam se salio onaj drugi je 9000 din sa svim to nije mnogo. A za Enesa ne znam da li imaju tu kolicinu posto on hoce da kupuje na velikoali raspitacu se. Moze in on da bude drug pa da mu proda nesto posto i on stalno nesto prodaje pa neka mu spusti malo cenu ako je drug.

Offline Dorcolac

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 241
Re: Pocetnik
« Reply #19 on: August 30, 2010, 09:56:40 PM »
sta bre dobro.. 1:18.. pa to slucajno ako zgazis ode 9000din  :big smile
idi stvarno sutra pa vidi jel ima jos, jer kad sam ja bio oni nisu znali ni sta je to.. samo pise "FM MODULATOR 1000DIN"
odmah sam se setio ovog lika, secas se kad slicnim modulatorom s (___) planetu  lol lol lol


Offline mikula

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: Pocetnik
« Reply #20 on: August 30, 2010, 10:25:39 PM »
Eludium M56 Svemirski modulator!

Offline vuk

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: Pocetnik
« Reply #21 on: August 30, 2010, 11:04:17 PM »
nebi da menjam temu ali ovaj monster truck 1/18 uposte nije los kao sto izgleda meni je to bio prvi hobby model,jes da je malo sporiji ali nije los za pocetnike samo da se ubaci neki brushless u njega i onda lepo ide samo ima zamerku na amortizere jer nista ne valjaju...mada mu ga ni ja ne preporucujem jer ce mu dosaditi za 2 meseca

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Pocetnik
« Reply #22 on: August 30, 2010, 11:43:25 PM »
Dobro covek rece BURAGO znas ti Vuce kolike su dimenzije modela 1:18 kada su kolege na pocetku pominjali modele za 50 eura >RTR verzije bile su na slikama 1:10 razmere.A sada kako su krenuli doci ce do razmere 1:100 a opet 9000 dinara. Sad da se ne zezamo,njegovo je sta ce uzeti,samo nije ok govoriti kako negde imas model za dz... ako ima uputi ga da uzme.A ne tu da sad ja ispadam neki lazov.Fino sam mu rekao da model a smatram sve ispod 1:10 igrackama ne moze naci ispod 120 eura.I znam da sam u pravu!Govorimo o novim modelima.A ovo sto kazes 1:18 super jeste ako ces ga vrtiti u krug oko sebe jer na 10 metara trebas durbin!A tjuning sa brushless motorom e to bi tek bila kombinacija ma zajebalo veka!
Ako zelis pravi model u RTR varijanti od GRAUPNERA GM racing mogu pomoci,sve ostale kombinaccije i seme na zalost nisam kompetentan.
Elektro,nitro ili benzinca ali modele imam a igracke kako rekose kolege kod kineza.

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Pocetnik
« Reply #23 on: August 30, 2010, 11:53:32 PM »
Veljko

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Pocetnik
« Reply #24 on: August 31, 2010, 12:16:33 AM »
Da plus baterija racing pack i punjac za istu dodatnih minimum 50 eura tako da opet 120! plus carina plus postarina 200 a iskren d abudem za ovako nesto previse!Pozdrav i tebi.

Offline vuk

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: Pocetnik
« Reply #25 on: August 31, 2010, 12:24:58 AM »
u pravu si preskup je bolje da doda 3 do 4 hiljade dinara pa da kupi pa nemogu da kazem dobru ali solidnu rc igracku za pocetak kao sto je mad truck sto ja imam(samo sto je moj sredjen i ovaj stock iz radnje ne moze da mu prismrdi) ili neki buggy kao sto je ovo
http://extreme-rc-toys.com/oc/catalog/product_info.php?cPath=57_81&products_id=159

Offline Dorcolac

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 241
Re: Pocetnik
« Reply #26 on: August 31, 2010, 01:47:00 AM »
Ovako ja to vidim Enes..
Forum u zemlji u kojoj je RC hobby jos nije razvijen, ne do te mere da u svakom vecem gradu postoji prodavnica koja bi se bavila nabavkom komponenti i materijala ali i RTR, RTF modelima. Zemlja u kojoj ljudi nisu u finansiskoj situaciji da u startu uzmu neki RTR, RTF model (ima izuzetaka). Prvenstveno im sluzi da saznaju nesto novo, za druzenje i zahvaljujuci mnogim nesebicnim ljudima da uce na tudjim greskama i iskustvima. Pored toga sluzi za dovijanje da do neceg dodju za sto manje novca, da se razumemo, nemaju ljudi plate po 2000e (pretpostavljam da i ovde ima izuzetaka). Iz ciste dobre namere sam rekao da moze da se dodje do modela za sto manje para a evo i zbog cega.

Modeli automobila RTR do 250-300e
uglavnom modeli losijeg kvaliteta, slabiji motori, slabiji speed controleri, lose gume, veoma malo opcija za tuning, jeftine stanice slabog kvaliteta, servo itd. Modeli koji se uglavnom kupuju za pocetak i koji zbog svojih losih karakteristika ubrzo dosade.

Modeli automobila RTR preko 300-400e
modeli koji poseduju jace i kvalitetnije motore (nitro i elektro), speed controlere, jaci servo uredjaji, gomila tuning opcija, spektrumove i futabine stanice, gomila alata uz njih za stelovanje i podesavanje modela. Modeli koji nastupaju kasnije kad neko trazi nesto vise od samo cetri tocka i punog gasa.

E vidis sad dolazi na red to..
Zasto da se u startu daje 200e za auto koji realno nije daleko od onog za 50e.
Da kupi auto od 200e sledece godine nece moci da ga proda ni za 50e, a ako kupi auto koji kosta 50-60 i "snadje" se za stanicu sledece godine nece ni razmisljati da ga prodaje nego pravo u kantu i slatko se navozao za te pare. Veoma je mala razlika u kvalitetu izmedju 50e i 250e, ako mu se ne svidi hobby nije strovalio mnogo para.

uh, previse  ser(___) za ove sitne sate.. Pozdrav!

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Pocetnik
« Reply #27 on: August 31, 2010, 02:13:07 AM »
Dorcolac u pravu si da svi zele sto jeftinije u pravu si 50 eura dati za model sve si u pravu!Ali jos uvek mi ne rece nit decku pokaza gde ima kompletan auto za tih 50 eura.Poenta svega toga je da nema auto RTR nov za 50!A ako ima sve se vrtimo u krug daj reci gde ima??Pa da decko ode d auzme.Eh sad gde se ne slazem kad kazes 50 i 250 eura nema razlike??? Ko kaze za 250 eura mozes da nadjes auto sa brushless motorom koji ide i preko 100KMh nov i uz sve to je izradjen od alu delova a te od 50 eura koje jos nisam video imaju  motor sa cetkicama i brzine do 30kmh i 90% delova je od plastike!
Napravio si ovde veoma veoma veliku gresku nema razlike izmedju modela 50-250 eura itekako da ima! Za 250 vec mozes d aimas monstera novog sa 2 brzine u RTR verziji sa nitro motorom,a njega porediti sa tim od 50 eura je smesno.

Offline vuk

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: Pocetnik
« Reply #28 on: August 31, 2010, 03:02:20 AM »
e da dobro enes kaze ja sam imao monster truck doduse kineski sa 2 brzine 4wd i isao je 80 kmh a platio sam ga negde oko 17-18 hiljada dinara na snizenju
a za 50 evra se moze kupiti bukvalno igrackica ili neka kit verzija

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Pocetnik
« Reply #29 on: August 31, 2010, 03:28:01 AM »
Vuce eto molim te bas bih voleo da vidim taj kineski monster truck sa motorom 500 serije koji ima cetkice i koji ide 80.Eto molim te ostavi link da vidim i ja to cudo od auta.Jos ni jedan auto sa staromodnim motorima nisam vídeo d aide 80kmh! Kazes platio si ga oko 180 evra a ide 80kmh ako mogu da vidim il jos bolje daj neki video da pogledamo svi.Slucajno sam par navrata sa elektro brushless modelom pre oko 2 godine ucestvovao na takmicenju postavio sam bas video ovde sa modelom koji je imao 2kW motor i isao preko 100kmh al me kostao oko 500 eura.Pa eto sad ja ispadoh kao i ostali na takmicenju bacamo lovu da bi mogli do 100kmh da idemo a ti za sitnu lovu jos kineza sibas na 80. jol i tvoj kinez ide ovako brzo?? daj vuce ako ide i 40 budi prezadovoljan!A sto se tice kupovine MODELA za 50 eura neka izbrise iz glave ko god to misli da moguce!