Author Topic: Electro Warbirds  (Read 15592 times)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Electro Warbirds
« on: June 20, 2008, 08:22:44 PM »
Evo 2 interesantna linka:

http://www.alfamodel.cz/

http://www.flyingstyrokit.cz/web.htm

Na slikama deluju prelepo. Na netu testovi kazu da sve Alfe lete fenomenalno. Ja sam odlucio da uzmem Focke-Wulf Fw 190D-9 od Alfe pa ce biti i pravog a ne samo virtuelnog iskustva.  Jos nisam nasao nista za FSK, ali su uradjeni izgleda jos detaljnije. Imacu priliku uskoro da oba modela drzim u ruci pa cu preneti impresije.

Mogu samo da zamislim vise takvih modela u vazduhu kako se jure  ;D! Ugradi covek male LE diode da simuliraju mitraljeze i eto uzivancije u sumrak.

Ako nekog zanima mogu da okacim set-up i za propeler i za impeler modele.

Pozdrav
« Last Edit: June 27, 2008, 07:11:04 PM by magic »
Veljko

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Warbirds
« Reply #1 on: June 27, 2008, 07:10:21 PM »
Malo slika:

Alfa model (85cm i 150W):






FSK (85cm i 150W):






Ripmax (malo su veci, 120cm od balze, 300W)






Nadam se da sam sada malo vise zagolicao mastu!

Pozdrav
« Last Edit: June 27, 2008, 09:38:48 PM by magic »
Veljko

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Electro Warbirds
« Reply #2 on: July 02, 2008, 09:24:50 PM »
Magic, ajde daj jos neki info. Jesi li pazario neki, posto su, dali salju za SR i CG,
posto postarina i sl.
Definitivno izgledaju mnogo realisticno. Ja u zadnje vreme dosta letim piper cherokee
pa me polako privlace scale modeli. Avion tako dobro izgleda kada polece i slece.
Btw, neku stuku trazim vec duze ali nikako da naletim na neki fin odnos cena-kvalitet.

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Electro Warbirds
« Reply #3 on: July 02, 2008, 10:49:10 PM »
Stuka najvise udara na ziv keder. Najbolje mala babuskica, jer dugo ostaje ziva na udici.

Pozdrav
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Electro Warbirds
« Reply #4 on: July 03, 2008, 07:43:10 PM »
Evo, evo  :).

Sve modele mozes da kupis u Svaji, ako nesto i nema kod njih na sajtu moze da se poruci ako oni vec saradjuju sa tom firmom:

http://www.der-schweighofer.at/artikel/69077/focke_wulf_fw190d-9_850mm_alfa_model
http://www.der-schweighofer.at/artikel/57016/mig_15_750mm_mit_impeller_alfa_model
http://www.der-schweighofer.at/artikel/50581/spitfire_slowfly_810_mm_flying_styro_kit
http://www.der-schweighofer.at/artikel/49418/spitfire_arf_1200mm

Setup za propeler Alfe i FSK:
Keda KD A22-15M sa 30A reglerom na 3S (1200-1500mAh) i 9x6 prop i 3x9g servo HXT900

Setup za impeler Alfe i FSK:
Keda KB20-40-12L 4800kv sa 30A reglerom na 3S (2x1200-1500mAh) i 3x9g servo HXT900

Setup za Ripmax:
npr: Turnigy TGY AerodriveXp SK Series 35-42 1000Kv sa 60A reglerom 3S (3000-4000mAh) i 10x6 i 3x servo D-MG16 Metal Gear 2.9kg/.08sec/18.8g

Uskoro cu imati priliku da ih pogledam sve uzivo. Vec sam odlucio da uzimam Focke od Alfe, za Spita od ripmaxa se jos razmisljam, mada sve (sem servoa) iz Calmata bi lepo cucnulo i tamo. Verovatno cu doneti odluku na licu mesta.

Pozdrav
Veljko

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Electro Warbirds
« Reply #5 on: July 11, 2008, 09:38:36 PM »
Evo stigao mi je Spit od alfe. Model jako lepo izgleda i deluje da je uradjen jako kvalitetno! Model je napravljen od deprona koji je oblikovan u kalupu. Bez obzira na raspon deluje manji nego sto jeste, tako da moze da visi i kao maketa koja se okaci sa plafona. Jos uvek nemam baterije za model tako da nece uskoro poleteti. Cim budem stigao da ga malo detaljnije pogledam postavicu impresije. Ponecu ga za vikend na letenje za pokazivanje.

Evo testa na RC groups

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=663234

Pozdrav
« Last Edit: July 11, 2008, 10:21:33 PM by magic »
Veljko

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Electro Warbirds
« Reply #6 on: July 14, 2008, 02:35:43 AM »
Cim budem stigao da ga malo detaljnije pogledam postavicu impresije. Ponecu ga za vikend na letenje za pokazivanje.


Tako je i bilo, evo i dve, tri fotke za one koje nisu bili na livadi..

zao mi je sto nisam uslikao par fotki vise, al` model je toliko detaljno uradjen da je to prosto neverovatno!
kompletno je uradjen od deprona, sa mogucnoscu retrakta sto ga cini veoma vernim originalu, uostalom da mnogo ne razglabam, siguran sam da ce ga Veljko prikazati u najboljem svetlu, sto na forumu, sto u praksi!
;)


« Last Edit: July 14, 2008, 02:41:04 AM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline Dakyle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
Re: Electro Warbirds
« Reply #7 on: September 26, 2008, 11:04:06 PM »
Moj drug ima P47 od Alfe, fenomenalno je uradjen a jos bolje leti...imao sam prilike da ga vidim  na delu...Prijatelj kaze da bolje zezanje i uzivanje nije ima ni na jednom modelu....i uporedjuje ga sa jednim su31..mislim da je kinez ali ubolo se...Magic kako leti Spit?? i moze li ovde kod nas da se nabave ALFE?

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Electro Warbirds
« Reply #8 on: September 30, 2008, 12:42:12 AM »
Model sam (nazalost) prodao. Kako sam presao na 2,4GHz gde su prijemnici dosta skupi i kako bi morao da kupujem i nove baterije samo za njega ispalo bi malo skupo. Prodao sam ga Draganu (mat) i da budem iskren jedva cekam da ga vidim u vazduhu.

Novac od njega otisao je u Acro Mastera, jer se ozbiljno pripremam da krenem u 3d vode. Spit izgleda fenomenalno ali jednostavno mi je bilo puno novca samo da bih video lep model u vazduhu.

Nazalost kod nas nema da se kupi ali ih ima u UH, Vjeka je bio razmisljao da uveze neku manju kolicinu ali kada je video (ne) interesovanje za moj oglas predomislio se. Steta, siguran sam da ce se mnogo ljudi zagrejati kada budu videli Spita u akciji  ;).

Pozdrav
« Last Edit: September 30, 2008, 10:42:59 PM by magic »
Veljko

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Electro Warbirds
« Reply #9 on: September 30, 2008, 09:24:59 PM »
E pa imam jako dobre vesti za nas sto volimo struju! Naime jos pre jedno mesec dana sam nabasao na najavu da ce Kyosho izbaciti celu novu seriju War Bird modela ali koji se od starta prave u 2 varijante EP/GP, sto znaci napokon normalni pristup baterijama.

Slike su izgledale jako lepo, ali WB iz WW2 umeju da budu dosta nezgodni za letenje ako se posao ne odradi kako valja. No, Kyosho izgleda ne ume da omane. Malopre sam naisao na KOMPLETAN TEST za Focke Wulf 190 (btw moja omiljena WW2 ptica) na rcgroups i od tada su mi usta jos uvek otvorena i, i ...

Da skratim pricu:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=822030



Mora biti moj, MY PRECIOUS!


Jos samo da ubedim Vjeku da pravi novu porudzbinu ...


Pozdrav
« Last Edit: September 30, 2008, 09:28:09 PM by magic »
Veljko

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Electro Warbirds
« Reply #10 on: September 30, 2008, 10:34:10 PM »
E pa imam jako dobre vesti za nas sto volimo struju! Naime jos pre jedno mesec dana sam nabasao na najavu da ce Kyosho izbaciti celu novu seriju War Bird modela ali koji se od starta prave u 2 varijante EP/GP, sto znaci napokon normalni pristup baterijama.

Ne razumem, kakve veze ima ovo sa nabavkom baterija?
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Electro Warbirds
« Reply #11 on: September 30, 2008, 10:41:34 PM »
Leonardo, mnogo pitas a malo razmisljas. Da si stvarno pogledao kolika je razlika i u cemu izmedju Spita od Alfe i FW190 od Kyosha ne bi postavljao ovakva pitanja!
Veljko

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Electro Warbirds
« Reply #12 on: September 30, 2008, 10:49:38 PM »
nisam bas neki ljubitelj warbirds modela ali ovaj je prelep

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Electro Warbirds
« Reply #13 on: September 30, 2008, 11:18:55 PM »
Primecujem samo da traze razlicite baterije i da se nesto razlikuju u gabaritima ali, osim toga, ne kapiram.
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Electro Warbirds
« Reply #14 on: September 30, 2008, 11:50:32 PM »
Leonardo,

da bi modeli na struju bili uporedivi sa eksploatacionim trokovima u odnosu na nitro modele potrebno je imati flotu prilagodjenu baterijama koje su inace najskuplji i najosetljiviji deo opreme. Vise puta sam pricao na temu da sam svoju flotu modela prilagodio tipu celije koje imam, a to je 3200mAh, a koje onda mogu da vezujem u 2S, 3S, 4S, 5S, 6S ...

Spita sam prodao jer imati prijemnik od 80Eur u modelu koji ceo vredi 100Eur nema logike. Isto tako, objasnio sam koji tip baterije je predvidjen za Alfa modele, 3S 1200-1400mAh, a ja je nemam, znaci morao bih da investiram dodatni novac u baterije samo za taj model, sto se ne isplati. Cak sam i Acro Mastera predvideo da koristim sa istim tipom celije, ali nazalost iako u uputsvu stoji da model prima i 3200mAh, nisam proverio velicinu Multiplex baterija, a koje su manje od Kokam baterija.

"Nebitna" razlika u tezini izmedju ova dva modela je tricavih 1800g, pa samim tim i oprema koja ide u ta 2 modela je "nebitno" razlicita. Da si procitao link sa testom koji sam okacio video bi da je preporucena baterija za FW190 teska oko 600g, isto koliko i moja 6S 3200.

Kao sto vidis, svi odgovori su ti vec bili dati. A ono sto najvise iritira je sto ne razumem svrhu i poentu tvog pitanja? Ovo je zadnji put da trosim vreme pisajuci o necemu sto je vec bilo napisano, ili odgovarajuci na pitanja koja apsolutno nikome nemogu pomoci da nauci nesto novo i korisno.

Pozdrav
Veljko