Author Topic: Pravljenje rupe za servo u stirodur(pol) krilu  (Read 9634 times)

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Pravljenje rupe za servo u stirodur(pol) krilu
« Reply #15 on: February 22, 2014, 11:44:45 AM »
Ako planiras da oblozis rupu necim, kao recimo staklo, onda ti je bolji mehanicki metod uklanjanja materijala. Kada sam pocinjao sa kompozitnim krilima od stirodura za DLG imao sam problema sa delaminiranjem kompozita od stirodura, jer je korica koju dobije istopljeni stirodur ne porozna, i ne lepi se za nju epoksi. Znaci morao bi da rupu nakon rezanja zicom prosmirglas ako je oblazes necim. Cisto nesto na sta vredi obratiti paznju. Srecno :P

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Pravljenje rupe za servo u stirodur(pol) krilu
« Reply #16 on: February 22, 2014, 12:26:08 PM »
Ove zice za instrumente, znam gde cu da potrazim. A ovo za proteze cu da potrazim kod proteticara, mozda ima nekih "zaostalih".

Juce sam nabrzaka napravio od spajalice koju sam pricvrstio za luster klemu, pa klemu na uredjaj koji sam napravio za secenje stiropora. Uspeo sam da izvucem lep otvor (4 komada) na krilu od stirodura, i to se pokazalo kao najbolje za sada resenje !

Jedino sto je spajalica 0.8 mm u precniku i struju koju sam morao da proteram da bi se zagrejala bila izmedju 9 i 10 ampera (ako je verovati instrumentu), sto mi se ni malo ne svidja. Nisam hteo da idem na vecu struju kako ne bih izbacio osigurac. Tako da razmisljam da mozda ipak potrazim neku drugu zicu koja je dosta tvrda, a zagreje se sa manjom strujom (a i treba mi malo visa temperatura). Radio sam sa navucenim gumenim rukavicama kao mere predostroznosti da ne bih zasvetleo. Luster klema (iako plasticna) se nije (ni malo) deformisala od toplote.