Author Topic: Bergen Observer EB  (Read 4086 times)

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Bergen Observer EB
« on: July 02, 2010, 09:15:31 PM »
Evo da se pohvalim sa helikopterom koji je fabrički pravljen za snimanje, naziv kao u naslovu: Bergen Observer EB
Rotori su 800mm( svaki naravno), motor je zenoah 26cc, servoi futaba 9252 , žiro je 401 sa 9254. Kamera je Sony HC1 HDV. Na nosaču kamere se nalaze i amortizeri za ublažavanje vibracija x4, pan i tilt funkcije !



Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Bergen Observer EB
« Reply #1 on: July 02, 2010, 11:25:52 PM »
Kakva zverka :)
Ako nije tajna koliko kosta takva masina i voleo bih da vidim neki snimak sa njega ako imas.

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Re: Bergen Observer EB
« Reply #2 on: July 03, 2010, 11:55:06 AM »
Bergen Observer EB sa motorom ( bez elektronike) je oko 3500 dolara u USA !

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: Bergen Observer EB
« Reply #3 on: July 06, 2010, 07:05:05 AM »
Bravo Darko! Cestitam!

Nadam se uskoro raportu sa prvog leta!

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Bergen Observer EB
« Reply #4 on: July 06, 2010, 06:08:44 PM »
Darko neka je sa srecom novi heli.Nadam se da ce uskoro biti malo vise informacija o tome kakav je kvalitet video snimka sa ovim nosacem.Srecno   (pijemo)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Re: Bergen Observer EB
« Reply #5 on: September 07, 2010, 11:23:57 PM »
Evo došlo je i vreme da se podnese raport o letu ovog  helikoptera ! Ispočetka nisam bio zadovoljan sa radom motora koji nije bio dobro uštiman tako da je i video snimak bio prilično loš! Imao sam problema sa kućištem hladnjaka koje je imalo pokoju pukotinu i od vibracija te su se pukotine počele širiti tako da sam bio prinuđen posegnuti za kreditnom karticom i naručiti to kućište i još neke sitnice iz USA ( e da zaboravih reći da sam nogom zapeo za rep i slomio plastični link koji je totalno drugačiji od svih drugih koje imam pa je i to bio razlog narudžbe ). Dakle krenulo je odmah sa problemima i naravno da nisam bio zadovoljan.
Kada sam to dobio počeo sam lagano ponovo da uštimavam ali laganim tempom i evo priveo sam to kraju jer sam dobio snimak koji je odličan i sa kojim sam prezadovoljan ! Dugo sam imao problema sa sitnim vibracijamau stvari više je to bila rezonancija nego vibracije i konačno nakon lutanja po forumima i razgovora sa drugim vlasnicima Bergena taj problem je riješen tako što više ne spajam kameru za postolje sa štekerom koji se koristi  za pričvršćivanje kamere na tripod već sam ispod kamere stavio komad spužve i učvrstio kameru sa bungee cord ( ono gumirano vreteno sa zakačkama koje se koristi za pak tregere i slično). Kada sam to uradio vibracije su naprosto nestale kao rukom odnešene ! Prilikom sljedećeg leta malo sam jače stegnuo kameru za postolje i vibracije su se ponovo pojavile što je bio znak da trebam vratiti sve u prethodni polozaj koji je bio dobitna kombinacija !
Čitavo vrijeme sam se igrao samo sa kvalitetom video signala jer sam smatrao da kada  riješim video snimak onda ću bez problema postaviti foto aparat i slikati !
Naravno sada svi čekate da vidite snimak, biće za koji dan jer za snimanje koristim digitalnu HDV kameru Sony HC1 ali koja snima na kasetu pa mi je malo problematično to prebacivati na kompjuter i dizati na server jer sa njom nisam dobio kabel koji služi za prebacivanje na komp a i nisam bas nesto vičan tom poslu oko toga ! Zato se strpite a ja ću se potruditi kada ispucam još preostalo vrijeme da vam pokažem snimak leta !