Author Topic: Trikopter  (Read 75572 times)

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Trikopter
« Reply #180 on: March 28, 2011, 08:09:45 PM »
       Trikopter je "utegnut" leti-lebdi odlicno ali zbog jakog vjetra 10-tak dana nije bilo letenja.Vikend je bio kisovit ali u pauzama ideal za letenje.Sa stabilnoscu sam zadovoljan i mislim da je ovo max.sto se moze izvuci sa ovom elektroniko.Uskoro ce trikopter letjeti sa stabilnom platformom za kameru tako da ce sa ovim dodatkom sva lelujanja biti neutralizirana.Da naravno kad se bude snimallo sa GoPro sve ce ovo biti neuporedivo bolje.U pripremi je jedan video sa kojim cu zaokruziti delanje sa ovim Olympus aparatom.Naravno do tada malo flajanja nije suvisno.Jeste da je bilo oblacno vrijeme ali idemo... (pijemo)

                                             


                                             
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Trikopter
« Reply #181 on: March 28, 2011, 08:55:10 PM »
Bravo Fenix!
Sve pohvale za vidoje, especially za prvi ()-()

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Trikopter
« Reply #182 on: March 29, 2011, 12:15:13 AM »
To su neka lelujanja koja sam i ja imao sa mojim trikopterom i izgleda da je to "normalno" za takvu makinu sa 4 ziroa.
Ustvari to lelujanje se najvise javlja pri pokusaju mirnog lebdenja u mestu. Potrebno je lagano kretanje u nekom smeru i lelujanje prestaje.
Sa nosacem kamere i Gopro ce ti biti skroz druga prica  ()-()

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Trikopter
« Reply #183 on: March 29, 2011, 09:50:34 AM »
Hvala Dule,hvala Dragane naravno sa dodatnom stabilizacijom ce se utegnuti bas kako treba a do tada jos se malo podesavaju parametri.Naravno ti parametri zavise i od opterecenja tako da treba naci neku zlatnu sredinu,sto bi rekli princip je isti sve su ostalo nijanse  (pijemo)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Trikopter
« Reply #184 on: March 29, 2011, 10:20:56 AM »
Svaka cast!  (<--)

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Trikopter
« Reply #185 on: March 29, 2011, 12:10:25 PM »
Hvala Sale  (pijemo)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Trikopter
« Reply #186 on: April 02, 2011, 11:53:04 AM »
Jos jedan video sa aparatom Olympus koji je sa ovim snimanjem zavrsio uspjesno svoju misiju.Dok ne stigne GoPro nema vise snimanja.U narednom periodu trikopter ce dobiti stabilni nosac za kameru,tezinu moram smanjiti,nocna navigacija ce biti ugradjena  ;namig Ovaj period letenja je pokazao sve prednosti a nedostaci ce se u narednom periodu otkloniti.

                                           
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Trikopter
« Reply #187 on: April 02, 2011, 07:57:22 PM »
ihaaaaaaaaaaaaa sto se Fenix rasetao sa ovim trikopterom ihaaaa  :big smile bravo Vekooooooo  :)aplauz

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Trikopter
« Reply #188 on: April 03, 2011, 10:13:07 AM »
Hvala Dule  (pijemo) Tek ce da se rasheta  :mhm
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Trikopter
« Reply #189 on: August 17, 2011, 03:28:26 PM »
  Evo da osvjezimo malo ovaj topik.Posto je trikopter polozio test i sa obicnim kamericama je snimao dobre snimke cekao sam GoPro koja mi je napokon stigla da bih krenuo u akciju.E kako djavo neda mira odlucio sam da ovaj postojeci Draganfly  malo olaksam i oprobam ga u carbon verziji. ;namig Naravno sa ovim olaksanjem sam dobio na gramazi tako da sam mogao ugraditi stabilni nosac za GoPro.Posto je sper koji je do sada bio na trikopteru veoma tezak 600 gr.Obe nove sper ploce su teske  140 gr.Al ramove sam zamijenio sa okruglim karbon stapovima  tako da su 3 stapa imala tezinu od 150 gr. tako da je novi ram za tri tezak 290 gr.Poslije izrade rama svu elektroniku sam samo prebacio na novi ram  naravno dodao sam i led diode i tri je bio dosta olaksan a izgledao je  (:sok:) Ovaj kamera nosac sa dva servoa i dva ziroa koji vrse stabilizaciju su sasvim dovoljan za GoPro kameru.Naravno stabilizacija se vrsi preko druge stanice 40 MHz.Nosac za kameru odlicno radi sa mikro servom a za nagib sam stavio standard servo.
U medjuvremenu je stigla i GoPro kamera ali zbog poslovnih obaveza nisam mogao da testiram novi tri .Dva dana prije nego sto cu krenuti na odmor sa Duletom se dogovorim da izadjemo na livadce da malo letimo i probam tri sa sve diodama  i u night flight varijanti .E tada slijedi iznenadjenje.Onako siguran da ce biti sve o.k.kad sam dodao gas tri je poceo da proizvodi cudne vibracije  mmmm Znajuci da je letio odlicno sa predhodnom konstrukcijom bilo mi je sve ovo cudno.Nakon malo ispitivanja ustanovili smo da ovi carbon stapovi proizvode na vecim obrtajima velike vibracije.Tu vece smo Dule i ja prosli bez letenja tri je spakovan i bio spreman za novi remont.
Sutri dan sam vec trebao da idem na odmor tako da sam sve spakovao u karavance i na planini je tri dozivio novu prepravku.Naravno nije mi nista drugo preostalo nego da ponovo vratim Al ramove i rezultati su bili tu tj.vibracija nema.Posto sam ga sada dodatno otezao nisam vise mogao da stavim camera mount pa je GoPro postavljen na ram sa spuzvastom izolacijom.
Kamerica je postavljena i prvi rezultati su bili odlicni.Naravno uskoro i video i par slika a zakljucak je da je za tri najbolja najjednostavnija varijanta.
Ovaj camera mount ce biti instaliran na mocniju spravicu koja se vec sklapa o cemu je rijec vidi se na slikama a o tome u posebnom topiku  (pijemo)

 
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Trikopter
« Reply #190 on: August 17, 2011, 05:08:33 PM »
Ohoo vidim nova makina dobrano napreduje  ()-()

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Trikopter
« Reply #191 on: August 18, 2011, 11:39:14 AM »
 Napreduje,napreduje ,polako ali sigurno  (pijemo) O ovoj makini gdje bi drugo nego na ovom mjestu http://rcfly4um.org/index.php?topic=6215.75
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Trikopter
« Reply #192 on: December 09, 2011, 12:23:54 AM »
Pozdrav.

Krenuo sam i ja sa izgradnjom, ustvari za sad samo gradim jer mi oprema jos nije stigla.
Imam samo jedno pitanje za tricopter ram zasto je kod tebe toliko tezak.
Ja sam napravio od camovine 10x10mm duzina nogara je 48cm a platforma od plexi. Mada mislim da cu plexi menjati sa fiber.
Na ovaj sistem samo ga rasiris ko lepezu i mislim trebalo bi da leti. Mislim lete drugi ja samo kopiram. Na kraju leta samo spakujes i zauzima mnogo manje prostora.
Tezina rama je 82gr
Evo i koje slike.

Skupljen




Rasiren




Ovo sa maskom sam video od jednog lika i bas mi se svidelo kako izgleda.



Pozz..

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Trikopter
« Reply #193 on: December 09, 2011, 12:38:13 AM »
Ja bih rekao da ti tu nesto nisi dobro izmerio ili su ti "kraci" od balze  mmmm
Nema logike da ono moje sa malo debljim kracima i srednjim delom od spera bude 5x teze.


Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Trikopter
« Reply #194 on: December 09, 2011, 01:51:01 AM »
Gizmo nisu od balze. Od camovine su.

  Pomislio sam da nisam naravio ja greski tako da sam uzeo i zeninu vagu za merenje  :big smile i ispostavilo se da jesam prilikom prvog merenja.
Greska je za 13gr ali ne toliko koliko je kod vas. Kod mene je 96gr kako god ih pomerao po vagi ovo je maximalna tezina.
Mozda je camovina suva ali mogu ti reci da su kraci izuzetno jaki i ne uvijaju se.

  Koja debljina ti je spera koje duzine i debljine su ti kraci?

Evo jos koja slika od merenja pre par minuta.

Levo camovina desno balza razliga se vidi.








Ovo je sper od 240x120mm debljine 4mm BUKVA  parce koje sam nasao kod sebe 81gr



Pozz..