Author Topic: Su 29 Sebart  (Read 17138 times)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Su 29 Sebart
« Reply #15 on: September 19, 2014, 10:24:27 PM »
He, he, nastavljam topic posle 5,5 godina! Doduse model nije isti vec za broj veci. Kod mene se mnogo toga u medjuvremenu oko modela izdesavalo, nekada mi je model raspona 130cm bio veliki, sada bi bio pa skoro kao igracka...

No da ne duzim sa uvodom. U nekoj trgovini sa r-xx dokopao sam se SU-29 50E raspona 154cm, model je prethodno bio i Adamov. Ovaj model mi je 2009. bio ne ispunjeni san, cak sam bio kupio i motor i kontroler za njega mislim neke 2010. ali su se te komponente tek sada udomile na pravi nacin. Naravno nisu u medjuvremenu sedele u fioci, bile su na Miss Windu koji je u medjuvremenu dobio nesto sto njemu vise odgovara.

Motor koji je davno kupljen je naravno Hacker i to verzija A50 12S od 492kV. Kontroler je isto Hacker od 70A. Kako sam moje baterije vec poodavno standardizovao na 5S 5000mAh elisa koja je pravi izbor za ovakav kombo je Xoar 16x8. U modelu su jos i servoi Futaba 3152 na eleronima i dubini, a InoLab HGD 750MG je na vertikalcu. Ovaj zadnji je malo prejak ali sam ga tu stavio zbog njegove izuzetne brzine. Merenja su pokazala 64A tj. 1200W, taman za 3d. Teziste je ispalo tacno kako treba bez grama olova.

Kako upravo trosim neki stari godisnji odmor imam malo vise slobodnog vremena pa sam danas proveo lepo popodne na livadi i napravio 6 letova.



Hm, sta reci. Malo sam se odvikao od ovako vizljastih aviona na velikim otklonima. Na malim otklonima to je prosto neverovatno koliko je model pitom, ali postaje prava zverka koju treba ukrotiti kada su otkloni na maksimumu. Danas je bilo dosta vetra pa neko ozbiljnije trimovanje nije dolazilo u obzir, u svakom slucaju 3 klika na dole i model je leteo pravo kao strela. Na ledjima totalno neutralan, ne treba uopste da se palica gura, cak ako ga stavim u blago penjanje na ledjima on nastavlja da penje, znaci idealno za 3d. Sa tim tezistem sam se malo zamislio kako ce biti na sletanju ali to je bilo totalno nepotrebno, slece prakticno sam i moze da se dovlaci tako da je brzina sa kojom slece smesna. Sutra se nadam da ce biti manje vetra pa da se malo poigram i sa miksevima, narocitu u nozu jer bas dosta vuce ka kabini.

Eto, kao sto rekoh, malo nostalgije oko nekih starih tema, ali ovaj put i sa novim modelom!

poz
« Last Edit: September 19, 2014, 10:38:23 PM by magic »
Veljko