Author Topic: Savet u vezi pocetnicke kupovine :)  (Read 7827 times)

Nitro

  • Guest
Savet u vezi pocetnicke kupovine :)
« on: June 12, 2008, 02:35:57 PM »
Prvo da pozdravim sve clanove, bas mi je drago sto postoji ovakav domaci forum i vidim da ima puno interesantnih i korisnih tema.

U poslednje vreme se uveliko interesujem i razmisljam o ubacivanju u ovo "vrzino" kolo :D Do sada sam kao klinac sklopio par sobnih modela, maketa i jedan lahor, ali evo pre par dana sam bas kupio neki jeftini kineski rc od stiropora, cisto experimentalno, pa se odmah zagrejao :)

Inace, pored toga sam se dosta interesovao i izucavao aerodinamiku, igrao IL2, tako da nisam bas potpuni pocetnik :)

E sad, posto mi je cale u sloveniji, listao sam njihove sajtove i naisao na jednu interesantnu ponudu koja bi mi mozda odgovarala za pocetak, cena mi deluje ok, pa sam hteo da cujem misljenje iskusnijih o ovoj cesni:

http://www.stopar.si/RC%20Kompleti/Cessna%20Pelikan%20set/Cessna%20Pelikan%20set.htm

Hvala na pomoci!


Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: Savet u vezi pocetnicke kupovine :)
« Reply #1 on: June 12, 2008, 03:22:09 PM »
za pocetak nije lose, ali ipak to je igracka vise ,mozda ako eventualno imas para boje da uzmes malo ozbiljniju  krilaticu ali ipak to je moje privatno misljenje ako ti se svida uzimaj druze i dobro nam dosao :)

Nitro

  • Guest
Re: Savet u vezi pocetnicke kupovine :)
« Reply #2 on: June 12, 2008, 05:35:17 PM »
hvala, hvala, bolje vas nasao :D

voleo bih da sam nasao ovakav ili slican set sa nekim niskokrilcem, al ajd sad razmislicu. vuce me ovo sto daju sve spremno u tom kompletu i sto ima 4 servo motora. uzeo bih tako nesto gotovo da imam za leto, da onda mogu natenane da razmisljam o necem ozbiljnijem.

za iste pare, na istom sajtu ima i ova Bellanca 480:
http://www.stopar.si/RC%20Kompleti/bellanca_480_1020mm_pcmodel/Bellanca480%20%201020%20pcmodel.htm
ali ona mi jos vise lici na igracku i nema aktivne elerone.

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Savet u vezi pocetnicke kupovine :)
« Reply #3 on: June 12, 2008, 05:45:52 PM »
Pozdrav i dobrodosao,

ako vec imas vezu da dobavis modele iz Slovenije, DEFINITIVNO moja preporuka jeste sledeci model pod nazivom Parky:

http://mibomodeli.si/trgovina/index.php?main_page=product_info&cPath=23_26_283&products_id=2644

Inace, sa njim sam ucio da letim, a mislim da je idelana kombinacija za pocetnicko letenje, iz razloga sto je radjen: trup od plastike ( koja je jaka ), dok su krila i repne povrsine konstruktivne ...
;)
Za finesu krila itd. sve ti pise na sajtu.

Cak sto vise model kasnije mozes korititi za AP ( naravno ako te ta oblast zanima ), a na tu temu sa Parky-jem na sledecem linku:
http://rcfly4um.org/index.php?topic=90.0

Nikola
Nikola | rcfly.in.rs


Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: Savet u vezi pocetnicke kupovine :)
« Reply #4 on: June 12, 2008, 10:26:39 PM »
e ovaj parky nije los ovo vec lici pozdav :)

Offline kole

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Savet u vezi pocetnicke kupovine :)
« Reply #5 on: June 13, 2008, 12:12:44 AM »
Uzimaj sto pre, i na livadu. Svaki propusten minut letenja je propustena sansa u zivotu...

Dobro dosao!

Kole
Aeroplan Jocika, vidi!

Nitro

  • Guest
Re: Savet u vezi pocetnicke kupovine :)
« Reply #6 on: June 13, 2008, 12:21:45 AM »
jedva cekam.. :)

bas interesantan model ovaj parky, a svidja mi se i jednostavna konstrukcija krila.. samo sa njim cu morati da uzimam sve ostale delove posebno tako da ce to za pocetak dosta vise novca izaci nego ona cesna.. razmislicu se fino. zamislio sam da tako zbudzim nesto na brzinu za pocetak i da onda po nekom nacrtu natenane slozim nekog bf109 ili foke wulf (koji bi verovatno bio extra tezak za letenje :) )
 
a hteo sam da pitam jos, da li mozete da pretpostavite ovako odokativno :) koliko bi ova cesna gore bila sposobna za neke osnovne manevre recimo.. petlja, spori valjak, flik valjak itd.. posto nisam nasao nikakav demo video za nju.

Hvala jos jednom svima!

Offline srpska posla

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 304
Re: Savet u vezi pocetnicke kupovine :)
« Reply #7 on: June 13, 2008, 12:57:34 AM »
Ako si zainteresovan za glow varijantu, citabrija je na prodaju 12000 din sa svom opremom za nju, radio4ch 7ch reciever 40mhz,glow  motor 0.8cc cox, rx batt, glow starter ... jednom recju Ready To Fy
Model je od balze, presvucen monokotom.
Uz model se dobija  i besplatna obuka( nebih voleo da mi odmah slupas model : ;))

tel o64 2618 318

Evo par fotki









« Last Edit: June 13, 2008, 01:01:54 AM by srpska posla »
Jednom Hobi, opet Hobi treci put...to su vec srpska posla

Offline panther

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 219
Re: Savet u vezi pocetnicke kupovine :)
« Reply #8 on: June 13, 2008, 01:52:31 AM »
Ako si zainteresovan za glow varijantu, citabrija je na prodaju 12000 din sa svom opremom za nju, radio4ch 7ch reciever 40mhz,glow  motor 0.8cc cox, rx batt, glow starter ... jednom recju Ready To Fy
Model je od balze, presvucen monokotom.
Uz model se dobija  i besplatna obuka( nebih voleo da mi odmah slupas model : ;))

tel o64 2618 318

Evo par fotki










Gde i kada moze da se dodje da se vidi kako leti :)

Offline srpska posla

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 304
Re: Savet u vezi pocetnicke kupovine :)
« Reply #9 on: June 13, 2008, 02:03:10 AM »
 Najcesce sam na Uscu, kod vecne vatre, a sto se probnog letenja tice najranije od ponedeljka, mozemo se dogovoriti.
Pozdrav. 
Jednom Hobi, opet Hobi treci put...to su vec srpska posla

Nitro

  • Guest
Re: Savet u vezi pocetnicke kupovine :)
« Reply #10 on: June 13, 2008, 10:33:23 AM »
uh sad sam u nedoumici :D  samo mozda ipak bolje krenuti sa elektro modelom, al lepa ponuda..  ::)