Author Topic: Zdravo Svima !  (Read 5380 times)

Offline nenadejno

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Zdravo Svima !
« on: May 25, 2010, 12:13:06 AM »
Zdravo svima!

Zovem se Nenad, zivim u Skoplju, Makedoniji. Vec duze vreme se bavim modelarstvom tj.izgradnjom jedrilica pretezno namenjene za padinsko jedrenje. U blizini skoplja nalazi se brdasce (rado bi da je klisura ili kanjon) zvano Zajcev rid koje je dosta poseceno od strane mene i kolege Nedana kad duva severozapadan vetar. a prethodnih dana je bas duvao kod nas pa sam se iznaleteo (uskoro postavljam video) inace momentalno letim modelom sopstvenog dizajna(postavljam slicice). Pred izvesnog vremena poceo sam da sakupljam podatke za dve akro jedrilice MDM FOX i S-1 SWIFT pa sam malo u dilemi sada jer kod FOXA skoro sve rc firmice stavljaju profil RG-15 a kod SWIFTA su razliciti u zavisnosti od proizvodjaca S6061, RITC. RG-15 itd. ako neko zna zasto odgovor dobro bi mi dosao jer profile bar ova tri dobro poznajem ,jedrilica kojom momentalno letim ima upravo S6061. Nikada nisam kupio model a nesto me opet kljuca da seckam i lepim pa hteo bi da pitam dali neko poseduje planove o izgradnji i dali neko od vas ima neku od ovih jedrilica. Inace ovde na forumu poznajem samo Nedana koji mi je komshija u skoplju i Lazu koji mi je pred dve tri godine prodao graupnerovu stanicu koja je josh u funkciji, a za druge bice mi drago da vas upoznam jer dosta posecujem ovaj forum ali nikako da napisem nesto!
« Last Edit: May 25, 2010, 12:16:22 AM by nenadejno »
VIVA PRIMITIVA

Offline nenadejno

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: Zdravo Svima !
« Reply #1 on: May 25, 2010, 01:15:00 AM »
Ovo je jedrilica sa kojom letim na malo jacem vetru

raspon krila 1380mm
koren krila 165mm, ivica 140mm
profil S6061
trup 800mm
V rep 110%
tezina 500gr (varira)
2 servoa HS 82 mg eleroni i jedan za V rep
« Last Edit: May 25, 2010, 01:35:14 AM by nenadejno »
VIVA PRIMITIVA

Offline nenadejno

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: Zdravo Svima !
« Reply #2 on: May 25, 2010, 01:16:31 AM »
!
VIVA PRIMITIVA

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Zdravo Svima !
« Reply #3 on: May 25, 2010, 01:14:52 PM »
Samo napred  (res)
Kaj e druga...ta
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev