Author Topic: AP (by Fenix)  (Read 108329 times)

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #15 on: March 27, 2008, 09:23:44 PM »
Hvala svima na lijepim rijecima ...Evo ugrabih danas vremenea pa da postavim jos par fotki.Ovaj put to je bilo malo juznije ali nije bilo tuznije nego naprotiv  ;)
Ove fotografije su slikane 14.03.Lokacija primorje tacnije Becici.Elem posto u ovom periodu imam dosta posla na primorju pored ovih do pocetka turisticke sezone bice jos ovakvih ako ne i boljih fotografija  jer uskoro nabavljam aparat od min.7 do 10 megapix :o i sa stabilizacijom slike,zavrsavam avionce namjenjen bas za AP,a do tada krenimo redom...

 Naravno svi znate kako izgledaju sredjene plaze u jeku turisticke sezone...e od toga sada nista nema,samo divlja ljepota sto bi rekli.
Prvo malo poziranja pored mora onoga bez koga ovih slika nebi ni bilo

           

           
            znam da vas vec sve ovo asocira na miris mora algi,joda,sve je u vazduhu,pa naravno i Dragonce ;)

                       
            krecemo...
Naravno plaze jos nisu sredjene ali u tome i jeste gust.

           
            novootvoreni hotel Splendid...

           
            plaza...

           

           

           

           

           

Moram vam reci da je nezaboravan osjecaj letjeti tj.napraviti brisanjac iznad mora.I meni je ovo bio prvi put,adrenalina ne hvali jer u slucaju prinudnog slijetanja kojeg ovaj put nije bilo, nemam skije :P...

           
            Naravno ovdje smo bili locirani mi...

           
            Ovdje smo sletjeli i naravno jos malo poziranja nakon uspjesnog leta...

                                                              Do sljedecih fotki pozdrav od Fenixa.
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline kole

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: AP (by Fenix)
« Reply #16 on: March 27, 2008, 10:22:04 PM »
Ovo mi malo mirise i na reklamnu kampanju turisticke organizacije, pod geslom:

"Dodjite da letujete, letite i potrosite koju paru!"

 ;) ;) ;)
Aeroplan Jocika, vidi!

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #17 on: March 31, 2008, 05:23:42 PM »
Kao sto  sam i prije negdje spomenuo da bez dodatne opreme sa kojom bi mogli da pratimo sta snimamo ovakve fotografije se mogu napraviti naravno samo vjezbanjem,ali da bi sve ovo postalo dosta zanimljivije i naravno opustenije,tragam za adekvatnim rjesenjem ovog nazovimo ga malog problema :P...Naravno na internetu sam pronasao par zanimljivih stvarcica koje bi u potpunosti mogle d arijese ovaj nedostatak u AP.
   To je ovaj uredjaj izgleda kao mobilni ali je u stvari sasvim nesto drugo...


           

           

E da ja nebih prepricavao o cemu je rijec evo ga i link pa koga interesuje...
       
                       http://www.blackwidowav.com/MonitorRX1.html
sto bi rekli nasi u Engleskoj cool 8)
     
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #18 on: April 06, 2008, 08:40:50 PM »
Evo par fotografija modela koji se mogu upotrijebiti za AP.Naravno tu je easy glider...

           

           

           

           

Tu je i super spori SF koji zbog svoje tezine apsolutno odgovara za AP

           

Pored ovih modela ima jos dosta modela koji mogu koristiti za AP ali ovaj sledeci model je iskljucivo namjenjen za AP.Model je Magpie,a prizvodi ga Mountain models,evo i linka

                    http://www.electric-planes.co.uk/magpie.htm

Modela je izradjen od deprona,a moze da se izradi i od bilo kog pjenastog materijala,ima idealno mjesto za aparat i krilo velikog dehedrala 14-15 stepeni.Zbog svega ovoga odlucio sam da napravim ovaj model od stirodura,model je u zavrsnoj fazi izrade,cekam adekvatnu elektroniku iz UH.O ovome modelu bice vise rijeci naravno kao i o toku gradnje u posebnom topiku uskoro ,a do tada evo jos par fotografija ovoga modela.

           

           

           






             








The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #19 on: April 09, 2008, 08:52:18 AM »
Sudeci po ovim fotografijama nadati se da je proljece u pravom smislu rijeci stiglo iako je jos vrijeme nestabilno >:( tako da i ovoga dana 06.04. bilo je jako vjetrovito tako da je Dragonce lebdio u mjestu,ali sam ipak izasao da letim i napravim par fotografija.Kao sto sam vec rekao svi sa nestrpljenjem ocekujemo stabilizaciju vremena,a do tad sto bi rekli letimo izmedju kapi. E sada fotke...

           

           

           

           


                                                        Pozdrav od Fenixa.
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline boca55

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 233
Re: AP (by Fenix)
« Reply #20 on: April 09, 2008, 09:10:04 AM »
Fenix, slike su ti super, stvarno si ovo odlicno savladao. Jedino bih te zamolio da kad imas nove slike da otvoris novi topic sa recimo nazivom Fotografije 1, 2, 3 ---- 15 . Jer svaki put kad hocu da vidim tvoje nove slike pola sata cekam jer mi se otvaraju tvoje stare slike.

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: AP (by Fenix)
« Reply #21 on: April 09, 2008, 11:50:10 AM »
Mozda je bolje da ih sve prebaci u thumbnail, detaljan opis kako da to uradis, imas na sledecem linku:

http://rcfly4um.org/index.php?topic=4.0

pozdrav, Nikola.
Nikola | rcfly.in.rs


Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #22 on: April 16, 2008, 06:02:15 PM »
Posto sam imao problem sa internet explorerom  koji mi je SABURO odagnao evo napokon i tumb.fotki.U potpunosti se slazam da je bolje sa ovakvim prikazom postavljati fotke na forum radi onih koji imaju sporiji internet.Jos jednom hvala SABURO.A sad probne fotke,pa ko voli neka izvoli... :o

                                               
Fenix u akciji zvanoj malo photoshopa i cuda su moguca... ::)


                                               
Famozno RC drvo...
                                 Idemo dalje...
;)



 
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: AP (by Fenix)
« Reply #23 on: April 16, 2008, 11:31:25 PM »
Jos jednom hvala SABURO.

Nema na cemu.
;)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #24 on: April 24, 2008, 11:54:22 PM »
Evo jos par fotki,koje sam fotografisao prije jer u zadnje vrijeme zbog posla nisam u mogucnosti da izdvojim vremena za nove letove i naravno nove fotke,ali bice uskoro.

                 


                 
                 radar kontrole leta...


                 

« Last Edit: April 25, 2008, 12:50:15 AM by fenix »
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #25 on: May 11, 2008, 07:30:16 PM »
Evo par fotografija mogucih rjesenja nosaca  za aparate.Naravno da sve to zavisi od modela na koji ce se postavljati aparat,ali kako kazu princip je isti sve su ostalo nijanse...


             


             


             


             


             


               


               

« Last Edit: May 11, 2008, 07:32:36 PM by fenix »
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #26 on: June 08, 2008, 09:40:20 PM »
To sto nisam odavno pisao ne mora znaciti da se nije nista radilo,naprotiv...Pored toga sto zavrsavam modele za AP konkrektnije u pitanju je MAGPIE o kome ce biti rijeci u novom topiku,najbitnije je da sam nedavno odradio  jedno fotografisanje za nekog tipa koji se bavi prodajom nekretnina.
Konkretnije moj prijatelj se bavi izradom web prezentacija,pa mi je ponudio da pored klasicnih fotografija postavimo i fotke iz vazduha.Moram vam priznati nisam se dvoumio i pristao sam naravno uz pristojnu novcanu nadoknadu ;)
Lokacije koje su trebale da se fotografisu su Stoliv i Buljarica kod Petrovca.
17.05.vrijeme ideala,sa malo vjetra,krenuli smo prema prvoj lokaciji a to je Stoliv.Posto nismo znali o kakvoj se lokaciji radi kad smo dosli bio sam iznenadjen samim polozajem ???u to cete se uvjeriti i vi iz sledecih fotki.Samo cu reci da smo usli u stari maslinjak koji ce te moci obici i virtuelno na ovom sajtu kao i sve otale lokacije,a ispred more...

                 
                 pripreme za let...

                 

                 
                 pogled na more...

                 
                 posljednje odbrojavanje za start...

Naravno da se jos ne vidi na ovim fotografijama kompletan polozaj odakle sam trebao da poletim, letim a pritome i sve to snimim kako treba a poslije i najtezi dio da se sleti ::)Kako kazu svaki pocetak je tezak pa eto i u mom je primjeru ovo bilo vatreno krstenje...bitno je bilo isplanirati let, visinu daljinu a pogotovo prilaz za slijetanje jer samo slijetanje se moralo zavrsavati hvatanjem modela ;D pa da pogledamo

                 
                  virtuoznost na djelu ;)

Zbog velike strane na kojoj sam stajao jedino je ovako moguce bilo sletjeti.
Sve u svemu napravio sam tri ovakva leta da bih snimio sve ono sto je boss trazio.Prilikom zadnjeg slijetanja nisam ga uspio uhvatiti pa je zavrsio u zbunju pa se ostetio samo horizontalac,kazem samo jer sta se meni motalo po glavi sta se moze desiti  :P ....

Malo bolji uvid lokacije sa koje sam letio naravno imate na sljedecim fotkama naravno iz vazduha jer odatle se sve bolje vidi :o

                   
                   tu sam negdje i ja a ovo je sve objekat slikanja,

 a ovako to izgleda sa malo dorade u photo shopu da bi eventualnim kupcima bilo sve to jasnije...

                   

      Tu je jos fotki da bi se prikazao prilaz...

                   

                   

                   
                   pogled na more sa te lokacije...

                   
                   Boko Kotorski zaliv.

Sve u svemu prva moze se slobodno nazvati nemoguca misija je uspjesno zavrsena u svakom pogledu,moji prijatelji zu zavrsavali fotografisanje za virtualnu animaciju ovoga terena i naravno pripremali se za drugu lokaciju a to je Buljarica.O fotografisanju ove lokacije bice vise rijeci u slijedecem postu a do tada obe ove lokacije mozete da pogledate i na ovome sajtu koji je vec  postavljen.
Sta reci nego divan je osjecaj kad se moze spojiti lijepo i korisno pogotovo kad je u pitanju ovaj hobi.
Uskoro slijede nove fotke,a do tada pozdrav svima od Fenixa,
                                 naravno uz ovaj link          http://www.global-invest.co.me/     

  P.S.obe lokacije koje su fotografisane nalaze se u real estate.


                   

                   


                   
                 

                 
« Last Edit: June 08, 2008, 10:04:08 PM by fenix »
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #27 on: June 11, 2008, 03:29:08 PM »
22.05.zavrsio sam fotografisanje lokacije u Buljaricama.Prilikom zadnjeg slijetanja na prosloj lokaciji ostetio sam horizontalac tako da tada nisam mogao obaviti i ovo snimanje.Vrijeme poslije kise vedro i kristalno jasno a boje zive kakve samo u ovo doba godine mogu da budu prije velikih nastupajucih vrucina.U svakom slucaju pored toga sto sam letio i obavio posao bio je to jos jedan od lijepih izleta na primorju kada je sve jos pusto pred nastupajuce guzve.
Evo par fotografija sa te lokacije...

                           


                           

Za razliku od predhodne lokacije ovdje je sve ravno tako da ima i livada za slijetanje...
                           


                           
                           poilijetanje

                           

                           Evo i same lokacije koju sam fotografisao

                           


                           
                           jos malo vise i dalje i to je prava fotka...


Nakon zavrsenog leta malo fotografisanja na plazi i naravno neizbjezno osvjezenje -kupanje ;D

                         

                         

                         

Nakon prijatnog kupanja pravac home preko Pastrovacke gore  sa koje smo napravili ove prelijepe fotke po ovako fenomenalnom danu.

                         
                          Buljarica...

                         
                          Lucice pored Buljarice...

                         
                          I opet Buljarica sa cvijecem ;) kao neka razglednica.

Sta reci na kraju ovoga posta nego da je i ovo jedno veliko iskustvo u RC letenju i naravno u AP.
Sto se tice novih slika naravno bice ih jos naravno sa raznih lokacija jer u tome i jeste car AP.
Vjerovatno ce biti jos fotki sa primorja konkretnije iz Budve jer sa poslom sam dosta povezan sa primorjem pred turisticku sezonu tako da je Dragonce uvijek u karavanu i ceka nove letove,i to ce biti sve vjerovatno sto se tice fotki sa primorja jer sezonsko ludilo vec pocinje.
Sledece fotke ce biti sa malo vece nadmorske visine jedno 1100m :D jer je rijec o lokalitetu Durmitora.
    Do tada da ste mi svi zdravo i veselo i veliki pozdrav svima od Fenixa.


                             
                           
   
 
« Last Edit: June 11, 2008, 08:31:15 PM by fenix »
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #28 on: July 08, 2008, 05:21:20 PM »
 16.06.familjijarno smo krenuli na kraci odmor iz gradske vreve u svakom pogledu na Durmitor gdje je nadmorska visina 1100m ;)sto je za ovo doba godine ideala za odmor.Putujucu nailazili smo na fantasticne prizore poput ovoga 

        

I u ovo doba godine u toku dana moze da se promijenei vrijeme  po nekoliko puta.Uglavnom stalno je duvao jaci vjetar ali sam sutri dan ipak letio WD i napravio par fotografija.

             

         
          mjesto gdje smo proveli odmor...


         
           raskrsnica koja vodi desno do dva jezera koji se zovu  Gorske oci,a lijevo je Petnjica koja je poznata po tome sto je to rodno mjesto Vuka   Stefanovica Karadzica

         
          isto to samo sa malo vece visine...

         
          Petnjica rodno mjesto Vuka Stefanovica Karadzica,tu se nalazi i njegov spomenik...

 Ovo je jedno od dva jezera koje se nalaze jedno pored dugoga,ovo sam uspio fotogrisati iz vazduha jer ima livadu koja je pogodna za slijetanje

           
       

   Ovo su fotografije koje sam uspio fotografisati sa WD-om jer zbog jakok vjetra koji je bio svaki dan sve jaci nisam htio rizikovati.
Pred sami polazak na put kupio sam Olympus aparat od 8 mega pix,ali ga nisam uspio montirati da bi sa njim napravio ove fotke.O kakvom je aparatu rijec bice posebno rijeci a uskoro kompletiram i Magpie jer mi je stigla sva potrtebna elektronika,a ovaj aparat cu da postavim na njega.

Ove fotografije sam snimio sa ovim novim apartom tj.iskoristio sam ove prelijepe predjele da se malo upoznam bolje sa njegovim perfomansama...

           
           Ovo je drugo jezero na kojem se moze kupati

                                       iza ovog brda se nalazi Zabljak...

           
           a ovo je rijeka Komarnica koja prolazi kroz kanjon Nevidio koji je najneprohodniji kanjon u Evropi...

Za kraj jos jedna interesantna fotka sa ovih podrucja,mozda i nekoga inspirise da napravi model slican ovome :P   i color sema je odlicna... :o

                                                                       

                                                                                                                 Pozdrav od Fenixa.

           


           
           
« Last Edit: July 08, 2008, 05:24:49 PM by fenix »
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #29 on: August 09, 2008, 11:46:14 AM »
Prije neki dan zavrsio sam model mAgPie koji je namjenjen za AP.Za sada mogu reci da je ovaj model ispunio moja ocekivanja,sto se tice perfomansi.Ima stabilan let pogotovo pri malim brzinama.Polozaj gdje se nalazi aparat je idealan a rjesenje koje sam primjenio za pokretanje nosaca aparata pomocu servoa je idealno,jer avion stalno leti pravolinijski a ugao aparata se odredjuje pomocu servoa,tako da nema proklizavanja i fotografije se mogu snimati iz svakog polozaja.O ovome modelu i o njegovoj gradnji ce biti vise rijeci u novom topiku,za sada evo par fotografija

                                       

Za one koji su zainteresovani za malo vise fotografija dok ne postavim novi topik evo i link,

                                       

Za sada toliko a slika ce da bude....Do tada pozdrav od Fenixa.
« Last Edit: August 10, 2008, 10:22:47 PM by fenix »
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com