Author Topic: Ziroli - F9F Panther  (Read 238740 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #360 on: April 01, 2011, 11:47:28 PM »
Hvala svima na lepim željama, pogotovo "narodnom umetniku"...

Evo ga i vidoje:



Pozdrav

Mirče

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #361 on: April 02, 2011, 12:00:45 AM »
Eeee,gosn Mirce,vala odradio si ga do j...!Nemam reci.Zao mi je prednjeg tocka i sto nije bio jos neki let tog dana,al bice dana za megdana.

neka te lepo sluzi i da se naletis s´njime.

sve najbolje,

cane

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #362 on: April 02, 2011, 07:15:32 AM »
bravo bravo bravo!!!!

 (res) (res) (res)
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #363 on: April 02, 2011, 07:45:56 AM »
Meni je celu noc u usima bio zvuk Pantherovog motora  (fiu)

Bravo,svaka cast :)aplauz

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #364 on: April 02, 2011, 09:23:30 AM »
 :)aplauz :)aplauz
Bravo Mirce!!!
Dobro je ipak sve proslo.
Nego, sa puno zapaljivih materija rukujes, ona plava kanta sa gorivom je prava bomba. Imas li za nedaj Boze neki PP aparat? Najdobronamernije ovo pisem, 'nemo' me pogresno shvatiti. Svaki vidoje koji sam gledao na temu jetova, svaki helper po dva PP aparata ima, pa po par komada oko modela...Verujem da to sigurno od mene 100 x bolje znas, i sam si uzivo prisustvovao tim dogadjajima preko.
Jos jednom moje cestitke i postovanje za ceo projecat koji si vrhunski odradio.

 (res) (res) (res) (res)

Poz.
Krema

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #365 on: April 02, 2011, 10:11:47 AM »
Kremo, najuzbudljivije je ustvari, kad sa cigarom sipam propan-butan gas iz one crvene boce u model (vidi gore špicu od vidoja)... ;namig ;namig ;namig

Šalim se naravno, PP aparat je tu (nevidi se), inače, mora biti CO2...
Hvala na brizi...

Hvala svima...

Čika Dule već uveliko radi na reparaciji, pa se nadam da će "tica" ubrzo poleteti ponovo.


Pozdrav

Mirče
« Last Edit: April 02, 2011, 10:16:03 AM by mirce »

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #366 on: April 02, 2011, 10:37:29 AM »
Bio sam samo jednom na travnatom aerodromu, ali nisam tada obraćao pažnju na to koliko je površina ustvari neravna i nezgodna za poletanje i sletanje. Leteo sam motornim zmajem, ali se ne sećam tolikog truckanja, verovatno zato jer on ima prilično veće točkove.
Svejedno, svaka čast na hrabrosti da poletiš sa trave nešto toliko kompleksno u što je uloženo toliko vremena i, pretpostavljam, sredstava. Meni bi bila frka :) 

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #367 on: April 02, 2011, 03:57:18 PM »
Kremo, najuzbudljivije je ustvari, kad sa cigarom sipam propan-butan gas iz one crvene boce u model (vidi gore špicu od vidoja)... ;namig ;namig ;namig

Mirče


ok, znaci ipak si ga stekovao.
Sada moze i cigara da radi bez problema kada se tankuje i kada se motor zapusta, CO2 je tu :)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #368 on: April 02, 2011, 11:54:27 PM »
Iako nije kraj topika, napravio bih jedan mali rezime.

Posle tačno deset i po meseci rada Panther je od prve zabodene čiode na planu, stigao do prvog sletanja.
Put je bio dug, interesantan, učili smo novo i utvrdjivali staro "gradivo" oko izrade modela.
Ima mnogo stvari u ovom prijektu na koje sam ponosan.

Ipak, možda je najveća vrednost ove priče ta, da smo je prošli zajedno, na stranicama ovog Foruma.
Ostavljen je trag, kako je nastao i poleteo prvi jet model u Srbiji...

Kao i ranije, ni sada nije bilo tajni. Pisano je o svemu, iznošene su dileme, problemi, lepe stvari, slikano mnogo slika, detalja...
Broj poseta od preko 18000 (najveći broj poseta nekom "privatnom" topiku) govori sam za sebe i pokazuje da sve što je radjeno "u Kombinatu" praćeno sa pažnjom i da silni sati utrošeni na pisanje, Photoshop, Photobucket nisu otišli uludo...

Uživao sam u svakom trenutku izrade...
Uživao sam u komentarima svih koji su se javljali... Na prostoru gde se pohvala i lepa reč retko čuju, ovoliko pozitivnih komentara svakako prija...
Uživao sam i u komentarima modelara širom sveta koji, na RC Universu, nisu štedeli reči hvale za model ...

Vrhunac priče je naravno prvi let... Šta reći...

Ovim putem se još jednom zahvaljujem svima na mnogim lepim rečima, dobrim željama i podršci koju su mi davali...
Posebno bih se zahvalio Frank Tijanu i Stivu iz "Bob's Hobby Center"-a, bez kojih ovaj kit i delovi nikada ne bi stigli do Srbije,
Savi iz Mačvanske Mitrovice, za donešenu turbinu,
Golubu na svim satima provedenim u farbari,
i naravno mom "drugom ćaletu", mom dragom čika Duletu, sa kojim sam proveo mnogo vremena tokom izrade i uvek dobijao svu moguću podršku i pomoć...


Jet priča se ovde svakako ne završava...
Sad okrećemo novi list i prelazimo na letenje i praćenje svih uzbudjenja koje ono donosi...


Pozdrav

Mirče

 



« Last Edit: April 03, 2011, 12:05:55 AM by mirce »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #369 on: April 04, 2011, 09:27:15 AM »
Mirče,  :)aplauz svaka čast!
Nadam se da ću uskoro imati prilike i da uživo gledam kako leti Panther  (<--)

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #370 on: April 04, 2011, 12:48:31 PM »
Pridruzujem se cestitkama! Nego Mirce, jesi ti siguran da Terzici nisu porijeklom iz Crne Gore. Ako ima nekih indicija, javi pa da mozemo ovo da smatramo prvim Crnogorskim Jetom, hihihi. Ako ne morace Goran Scekic da nabavi jedan, on je ovdje vazda prvi   (<--)

Salim se, puno srece i mnogo sati naleta.

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #371 on: April 04, 2011, 03:17:24 PM »
 (res)
 (pijemo)
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #372 on: April 04, 2011, 04:57:35 PM »
Oooo, čestitam na prvom uspešnom letu...da ih bude što više...a stajni trap će se već navići na čenejsku travu...BRAVO (<--)!!!!

Offline vpanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #373 on: April 04, 2011, 07:51:10 PM »
Kako je samo poleteo lagano.I sletanje je bilo ok. model ipak ima 10 tak kila.Al kako samo grmi... 

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #374 on: April 04, 2011, 11:02:20 PM »
Gosn Mirče,gledajuci kako Paterica rula po travi primecuje se poskakivanje prednjeg trapa.Dali ti je palo na pamet da je to zbog preterane krutosti ili pak sto je trap mozda meksi nego sto bi trebalo da bude.Mozda je taj tvoj trap predvidjen za betonsku pistu.