Author Topic: Ziroli - F9F Panther  (Read 238484 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #270 on: January 22, 2011, 03:40:10 PM »
Hvala obojici za savete.

Mirče
« Last Edit: January 22, 2011, 06:33:51 PM by GILE »

Offline Dejan Dobricki

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 380
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #271 on: January 22, 2011, 04:21:27 PM »
evo da se nadopunim firma powerbox na primer proizvodi ovaj proizvod na koji se mogu prikljuciti 16 servoa a svi znamo kada se kupuje powerbox kakvi su to servoi i koliko struje vuku ovaj 2*10 ampera   http://www.powerbox-systems.com/e/powerbox_systeme/powerbox_40_16_evolution/start.php
a ovaj 24 servoa i 2x20 ampera pa ti vidi gde si
http://www.powerbox-systems.com/e/powerbox_systeme/powerbox_40_24_professional/start.php
gemini 8 ampera 2X4 a taj uredjaj poznajes
http://www.unitedhobbies.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10759
poz
« Last Edit: January 22, 2011, 05:35:32 PM by Dejan Dobricki »

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #272 on: February 12, 2011, 11:27:27 PM »
stize li ta cevka?

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #273 on: February 13, 2011, 02:14:10 AM »
Misho, cevka je stigla kod Majine sestre u Nemačku. Tetka, koja živi u Srbiji, trenutno je tamo i treba 27. februara da se vrati i da donese izduvnu cev...

Cev je napravljena u Jet Cat-u, ima dvostruki zid i sa prednje strane deo koji se skuplja (kao neka vrsta levka) i u koji se uvuče zadnji kraj turbine. Taj levak se posle nastavlja u izduvnu cev...
Ovo je poslednji deo koji mi nedostaje na modelu i plan mi je da turbinu sa sve pripadajućim delovima izvadim iz modela, montiram na probni sto i da je upalim da vidim kako sve to "funkcionaniše"...

Teoretski nema razloga da sistem ne radi, tako da posle par proba u dvorištu (komšija Djoka ima da dobije fras) vraćam sve nazad u model, finalno montiram i Čenej...

Pozdrav

Mirče

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #274 on: February 19, 2011, 09:03:20 PM »
U zadnjih par dana sam se raspitivao gde da kupim propan butan gas (60/40%) za startovanje turbine. Sem ovog gasa, potreban mi je mali ventil kojim se gas iz boce "pušta" u mali rezervoar, smešten u modelu...

Gledao sam na netu koji gas modelari koriste ali, nisam imao nikakve konkretne podatke... Pakovanje gasa sa odnosom koji Jet Cat preporučuje nisam mogao da nadjem kod nas, pa sam na RC Universu postavio pitanje šta modelari koriste...

http://www.rcuniverse.com/forum/m_10343329/tm.htm

Odgovora je bilo raznih ali, pokazalo se da odnos ova dva gasa nije baš toliko bitan...

Sve dileme su bile razrešene, kad sam iz Jet Cat-a dobio odgovor da kupim Rothenberger-ov Multigas 300...



Sad je ostao još ventil, za doziranje... U Jet Cat-u košta 70 evrića!!! (:sok:) (:sok:) (:sok:) ali, opet RCU i mail iz Irske, gde ga u hobby shopu prodaju za 10,5 evra sa sve poštarinom za Srbiju...

Javio mi se i Cane i verovatno će sa ebay-a stići još jedan ventil (nek se nadje)...

Još koji dan i stiže izduvna cev za trup, a kad izvadimk turbinu, odmah je montiram na probni sto pa, onda....


Pozdrav

Mirče

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #275 on: February 19, 2011, 09:38:12 PM »
Koliko se sećam, LPG iliti auto-gas ima prosečan odnos 60/40 smeše propana i butana. A ima ga na skoro svakoj pumpi.

 (pijemo)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #276 on: February 19, 2011, 10:58:23 PM »
Lazo donekle si u pravu, i ima i nema takav odnos, zavisi šta imaš u datom momentu da kupiš na pumpi...
 
Znači, išao sam na pumpu "Expres gas", u mom komšiluku, gde mi je čovek koji tamo radi, pokazivao papire koje dobije sa svakom isporukom gasa. Ni jedna isporuka nije imala istu smesu...
Recimo 1. februara je imao TNG odnosa baš kakav meni treba 60/40%, svaka sledeća isporuka, a obično su na tri dana, bile su drugačijeg odnosa gasova... I to ne malo, nego i do 20% gore dole...
Sad znam zašto mi auto nekad troši 10 a ponekad 13 litara...

Druga stvar, taj gas sa pumpe,mogu da sipam samo u butan bocu kao što je imala moja baba... Pa sad zamisli dodjem na letenje i izvadim onu narandžastu butan bocu...
Mislim, bulju bi mi pomerili od zajebancije...
Sem toga najmanja boca od 2 kile košta skoro 3000 dinara + ventil koji nema posebno, nego sa gorionikom... Znači i to treba da budžim...

Kad sve to saberem skoro sam stigao do cene Jet Cat ventila, koji je uzgred preskup, jer eto isti ima i za 7 evra ili za 1 evro na ebay-u...

U svakom slučaju hvala što brineš...


Pozdrav

Mirče

Offline Dejan Dobricki

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 380
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #277 on: February 19, 2011, 11:02:17 PM »
pa poneses butan bocu tu ko sto je imala tvoja baba, pored jos i ruzu i usput pored modela bi se mogao propaliti i neki kotlic inace ovaj gas je za tvrdo lemljenje ali te razumem hoces da budes siguran
« Last Edit: February 19, 2011, 11:04:03 PM by Dejan Dobricki »

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #278 on: February 20, 2011, 12:24:44 AM »
Ko zna, posle prvog leta možda sve bude za pripaliti kotlić...

Pu, pu, daleko bilo...

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #279 on: February 20, 2011, 08:09:55 AM »
Ko zna, posle prvog leta možda sve bude za pripaliti kotlić...

Pu, pu, daleko bilo...

Taman posla letece taj model ohohoj.....

 4e

Verujem da je frka prvi put em sto ce to biti verovatno prvi jet na nasem nebu ali dobra priprema i ima da bude ko pesma...

Kada sam ja prvi put trebao da lansiram moj RC raketoplan (a brzine su trenutne i jako velike) zamolio sam iskusnijeg za to i on je pristao medjutim taj "iskusniji" ipak nije imao jajca za to pa sam ja preuzeo svoju stvar u svoje ruke i sve je proslo kao pesma, a doticnom "iskusnijem" kolegi sam se zahvalio vec na mom prvom internacionalnom i uopste takmicenju u toj kategoriji time sto sam ga deklasirao i pobedio.....
Kasnije sam imao prilike da ja lansiram drugom kolegi iz reprezentacije model prvi put.....

Nema sta tehnicka i psihicka priprema i ptica nema izbora osim da para nebo   (<--).

 ()-()
« Last Edit: February 20, 2011, 08:22:30 AM by IVAN3D »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #280 on: February 21, 2011, 12:48:23 PM »
Ко че да буде тест пилот? Некажем Мирче да ти ниси довољно искусам нит да има бољи од тебе. Само питам.
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #281 on: February 21, 2011, 12:52:28 PM »
Ja se prijvljujem  ;namig ....  ali kad Mirce vidi bice   lol  :hehe (xXx)

Pozz

 ()-()
« Last Edit: February 21, 2011, 12:54:56 PM by IVAN3D »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #282 on: February 21, 2011, 02:08:58 PM »
Свака част за храброст Иване :jaki:
Ја би се двапут размислио да узмем толика одговорност на леџа.
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #283 on: February 21, 2011, 06:14:08 PM »
Toliku "odgovornost" ću ipak preuzeti na sebe...

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #284 on: February 21, 2011, 06:53:17 PM »
Toliku "odgovornost" ću ipak preuzeti na sebe...

To je apsolutno najbolje  (res) (res) (res)

 :rock
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER